2017 YÖS Başvuruları

2017 YÖS başvuruları başlıyor. Ankara Üniversitesi tarafından yapılan AYÖS‘ e katılmak için başvurular 13 Mart – 17 Nisan 2017 tarihleri arasında yapılmayan, elden ya da posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

AYÖS 2017 başvurusu iki aşamada gerçekleştirilecektir:

  1. Birinci aşamada adaylar, ayos.ankara.edu.tr internet adresindeki “AYÖS 2017 için Referans Numarası Alma” bölümünü tıklayarak ve gerekli bilgilerini girerek referans numarası alacaklardır. Referans numarası yalnızca sınav ücretini yatırırken kullanılacaktır.
  2. İkinci aşamada, sınav ücretini yatıran adaylar ayos.ankara.edu.tr internet adresindeki “AYÖS 2017 Başvuru İşlemleri” bölümüne tıkladıktan sonra gerekli bilgilerini girecek, AYÖS 2017 için Aday Numarasını alacak ve başvurusunu tamamlayacaklardır.

Adaylar ayos.ankara.edu.tr internet adresindeki başvuru sayfasına son üç ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğrafını .jpg formatında taratarak yükleyeceklerdir. Fotoğraflar pasaport ya da diğer resmi kimlik belgelerinde kullanabilir nitelikte olmalıdır. Fotoğraflar; sınava giriş belgesi, salon yoklama tutanağı, sınav sonuç belgesi, kayıt işlemleri ve öğrenci kimlik belgesi oluşturmada kullanılacaktır. Başvuru sırasında kullanılacak fotoğraf, adayın kolaylıkla tanınmasını sağlayacak netlikte, önden ve yakından çekilmiş olmalıdır. Ayrıca fotoğrafta, yüz ve boyun görünmeli, renkli gözlük takılmamalı ve erkekler sakalsız olmalıdır.

Adaylar, tercih ve yerleştirme işlemlerine ilişkin bilgilere Ankara Üniversitesi Öğrenci İşleri Dairesi Başkanlığı’nın oidb.ankara.edu.tr internet adresinden ulaşabilirler.

AYÖS’e başvurduktan sonra Ankara Üniversitesi ile yapılacak her türlü yazışmada, Aday Numarasının belirtilmesi zorunludur. Aday Numarası belirtilmeyen dilekçeler işleme konulmayacaktır. Sınav sırasında da Aday Numarası gerekli olacaktır. Bu nedenle Aday Numarası saklanmalıdır.

Ethica Language School web sitesinden YÖS kabul eden üniversiteleri takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir