3 – 4 Yaş İngilizce

Çocukların beyinleri boş bir kağıt gibidir, ne yazarsanız o vardır. Bildiklerinin çok az olduğu 3 yaş döneminde öğrenme istekleri oldukça çoktur, bu yüzden çocuklar bu dönemde meraklı ve öğrenme konusunda bir o kadar da sabırlıdırlar.

3-4 yaş grubu çocukları taklit etmeyi severler. Sınıfa giren ve sürekli İngilizce konuşan bir öğretmenini kolaylıkla taklit edebilirler. Böylelikle oyun, müzik ve görsel yollarla İngilizceyi en kolay şekilde öğrenmiş olurlar. Bu yaş grubunun tüm istekleri ve öğrenme becerileri oyun ile sağlanır. Yaşadıkları dünyayı oyun ile tanırlar. Bu olay bizim için bir fırsattır; çünkü oyun bütün duyu organlarına hitap ettiği için kalıcı olur aynı zamanda öğretmenin en kolay yoludur. Ayrıca 3-4 yaş grup aralığında öğrenilenler ömür boyu unutmayıp yaşam içinde (oyunlarda, konuşmalarda v.b.) bol bol tekrar edilir böylelikle 3-4 yaş grubu çocuğun öğrendiğini ikinci dil İngilizce kalıcı olur.

Kültür gelişimi de bu yaşlarda bir o kadar önemlidir. Öğrendiği dil ile beraber çocuk başka kültürleri de öğrenir, beyninin sürekli çalışmasını sağlayan bu gelişim zeka seviyesini arttırır ve beyin fonksiyonlarını kuvvetlendirir.

3-4 yaş çocuklarımız için First Step gruplarımız vardır. First Step başlangıç seviyesidir. 3-7 yaş arası öğrencileri kapsar. İngilizceye ilk adımdır. Everybody Up Starter – Play Time adlı kitaplar kullanılmaktadır. Dersler drama eşliğinde oyunlarla kavratılır. Dersler alanında uzman ve drama eğitimi almış bir Türk bir de anadili İngilizce olan yabancı uyruklu öğretmen eşliğinde işlenmektedir.Toplam ders süresi 128 saati. Her salı ve perşembe günü speaking club (konuşma kulübü) düzenlenmektedir ve speaking club (konuşma kulübü) ders saatine dahil değildir. Ayrıca her ay farklı bir etkinlik düzenlenmektedir.

Çocuklar için İngilizce kursu arayan herkesi kahve içmeye kurumumuza bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir