Yapılan araştırmalarda yedi yaşından sonra bir dili aksansız öğrenmek zorlaşmaktadır.Dil öğrenmede en önemli rol beyinin sol lobundadır. Bu bölge doğuştan itibaren aktiftir ve bu aktiflik 10-14 yaşlarına kadar sürmektedir. Sağ ve sol beyin yarım kürelerinin gelişmesinin ergenlik döneminde sona ermesiyle, dil edinme artık zorlaşır.

Sol lob:

 1. Sözel: İsimlendirmek, tasvir etmek ve tanımlamak için kelimeler kullanır.
 2. Analitik: Şeyleri basamak basamak ve parça parça düşünür.

 3. Sembolik: Herhangi bir şeyi ifade ederken sembol kullanır. (örnek: göz için Ø sembolü, toplama için + sembolü kullanır).

 4. Soyut: Küçük bir parça bilgi çıkarabilir ve onu, tüm resmi tamamlamak için kullanır.

 5. Geçici: Zamanı takip etme, ardışık işlemleri takip etme, önceliklere göre yapmak.

 6. Rasyonel (akılcı-gerçekçi): sebep ve olgulara dayanarak sonuca varır, yargıya ulaşır.

 7. Sayısal: Sayıları kullanarak sayar ve hesaplama yapar.

 8. Mantıksal: Mantığa dayanarak sonuçlara ulaşır, bir şey mantıksal sırada diğerini takip eder. Matematik teoremleri veya iyi düzenlemiş, hazırlanmış tartışma gibi.

 9. Doğrusal: Doğrudan birbiriyle ilişkili fikirlere ait kavramlarla düşünür, sık sık yaklaşık yargılara ulaşır.

 

kids english

NEDEN ERKEN YAŞTA İNGİLİZCE EĞİTİMİ

Erken yaşta yabancı dil öğrenen çocuk psikolojik açıdan da çocuk için faydaları vardır: Sosyalleşme, eğitimdeki başarısının artması vb.

Psikolojik açıdan yaşıtlarına göre daha olgun, ilerideki eğitim hayatında da akranlarına göre daha başarılı olmaktadır. Yabancı dil öğrenme, çocukların zihnî gelişmesine ve toplum içinde daha sosyal olmasına büyük katkı sağlamaktadır.

Çocuklar günlük hayatta ikinci dili aktif olarak kullanmadıkları için öğrendiklerini unutsalar bile, yabancı dile karşı merakı uyanmakta, farklı bir dil ve kültür olduğunun farkına varmaktadırlar.

ÇOCUKLAR İÇİN YARATICI DRAMA EŞLİĞİNDE YAŞAYARAK-KONUŞARAK İNGİLİZCE EĞİTİM

 • Teknolojik DONANIMLI U şeklindeki sınıflarda
 • Dramaya uygun alanlarda
 • Okuma yazma bilmeyen okul öncesi gruplara özel eğitim

Kurumumuzda ilk hedefimiz çocuklarımızın İngilizceyi sevmesini sağlamaktır.

Ethica Language Schoolda görsel anlatıma ve eğlenceli performans etkinliklerine öncelik verilir.

İngilizce öğrenilirken yapılan faaliyetlerle öğrencinin sosyallik kazanması sağlanır.

İngilizce eğitimimiz içerisinde kelime yarışmaları, drama oyunları ve şarkı söyleme gibi faaliyetleri gerçekleştirerek çocuklarımızın kendine olan güveninin artmasını ve büyüdükçe sosyal bir insan olmasına olanak gösterecek şeyleri yapmasına imkan sağlanır.

First Step başlangıç seviyesidir. 3-7 yaş arası öğrencileri kapsar. İngilizceye ilk adımdır. Everybody Up Starter – Play Time adlı kitaplar kullanılmaktadır. Dersler drama eşliğinde oyunlarla kavratılır. Dersler alanında uzman ve drama eğitimi almış bir Türk bir de anadili İngilizce olan yabancı uyruklu öğretmen eşliğinde işlenmektedir.

Toplam ders süresi 128 saati. Her salı ve perşembe günü speaking club (konuşma kulübü) düzenlenmektedir ve speaking club (konuşma kulübü) ders saatine dahil değildir. Ayrıca her ay farklı bir etkinlik düzenlenmektedir.

4 Yaş Çocuklar İçin İngilizce Kursu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir