A1 ALMANCA AİLE BİRLEŞİMİ KURSU


Almanca aile birleşimi kursları 20 gün süreyle her gün yapılmaktadır. Çok kısa sürede A1 düzeyinde Almanca öğrenebilirsiniz. Öğretmenlerimiz aile birleşim sınavlarına hazırlık konusunda uzmandır. Yıllardır bu alanda eğitim veren kurumumuz şehir dışından gelen kursiyerler için uygun kalacak yerlerde ayarlamaktadır.

Aile birleşim sınavını kazanan kursiyerlerimize ücretsiz vize için yapması gerenler danışmanlarımız tarafından anlatılır. Süreçte gerekli evrakların hazırlanması sağlanır.

Almanca aile birleşim kursu kurumumuzda özel ders ve grup eğitimleri şeklinde planlanmaktadır.

Almanya’ da eşinin yanına gitmek isteyen biri A1 düzeyinde Almanca bilgisi olduğunu belgelendirmek zorundadır. Ancak bundan sonra Almanya’ya seyahat edebilecekleri oturma müsaadesini alabilirler.

Söz konusu basit düzeydeki Almanca bilgisini Goethe-Institut’un bir sınavıyla kanıtlayabilirsiniz.

Ankara Almanca kursları içerisinde farklı eğitim yöntemleri ile çok kısa sürede Almanca konuşmanızı sağlıyoruz. Öğrencilerimiz kurs dışında da okuma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirecekleri ödevlerle Almanca dil becerilerinin gelişmesi sağlanmakta. Konuşma ve dinleme becerilerinin gelişmesi için konuşma dersleri dışında her öğrencimiz aranarak görüntülü ya da ses ile görüşmeler sağlanır. Almanca konuşulur. Amacımız dil öğrenme sürecinde konuşma becerilerinde utanmadan, hata yapmaktan korkmadan  öz güven kazanmalarıdır.

Sizleri de Almanca kurslarımıza bekliyoruz. Bizimle görüşmeden karar vermeyin. Yabancı dil eğitimlerinde sizlerle ilgilenecek yabancı dil koçlarımız en kısa sürede  nasıl Almanca öğrenmeniz için yapmanız gerekenlerde yanınızda olacak.

Goethe-Zertifikat A1: Start Deutsch 1 sınavı iki bölümden oluşmaktadır: 65 dakika süren bir yazılı sınav ve 15 dakika süren bir sözlü sınav.

Yazılı sınavda, günlük yaşamdaki kısa konuşmaları, özel telefon mesajlarını ya da hoparlörle kamuya yapılan anonsları dinler ve bunlarla ilgili soruları cevaplandırırsınız. Kısa notlar, küçük ilanlar, bilgilendirme levhaları ya da duyurular gibi kısa metinleri okur, bunlarla ilgili soruları cevaplandırırsınız. Basit formları doldurur ve günlük yaşama ilişkin kişisel kısa bir metin yazarsınız.

Sözlü sınav, grup halinde yapılır. Grup içerisinde kendinizi tanıtırsınız. Daha sonra günlük yaşamla ilgili sorular sorar, cevaplandırır ve grup içerisinden bir kişiye günlük yaşamdan bir şeyle ilgili ricada bulunursunuz.

Almanca aile birleşim kursu dışında;

  • Genel Almanca Kursu
  • Çocuklar İçin Almanca Kursu
  • Almanca YDS Kursu
  • Lise Öğrencileri İçin Takviye Almanca Kursu