almanca aile birleşim

Almanya’ da Yaşamak İçin

Almanca aile birleşim kursu için ilginize teşekkürler. Almanya’da yaşayan yüzbinlerce çifte vatandaşlığa sahip olan Türk vatandaşı bulunmaktadır. Özellikle 1960’lı yıllardan itibaren ülkemizden Almanya’ya göç eden vatandaşlarımız ve bunların çocukları, torunları artık bu ülkenin bir gerçeği olarak kabul edilmektedir. Sorunlar, geçmiş yıllara oranla azalsa da yine özellikle aile bütünlüğünün sağlanamaması, ayrılan eşler ve bunun doğurduğu sorunlar başta olmak üzere pek çok sorun yumağı ile bu ülkedeki gurbetçi vatandaşlarımız zaman zaman karşı karşıya gelebiliyor.

Almanya’ ya Göç

Almanca KursuAlmanya’ya göç eden bazı ailelerin en çok yaşadığı sıkıntılardan biri de aile bütünlüğü meselesidir. Bu maksatla aile birleşim kurslarının önemi oldukça büyüktür. Hâlihazırda Almanya’da yaşayan eşlerinin yanına gitmek isteyen ve bundan dolayı A1 sertifikasına ihtiyaç duyanlara yönelik hazırlanan kapsamlı bir kurstur.

Almanya’nın yurtdışı temsilcilikleri ve yabancılar dairesi, Goethe-Zertifikat A1: Start Deutsch 1 sınavını kolay düzeyde Almanca bilgisini gösteren belge olarak kabul etmektedir. Sınav, akademik Almancayı ölçen bir sınav değildir. Söz konusu sınav,  Goethe-Institut’un hazırlamış olduğu o en basit düzeydeki sorulardan oluşan bir sınavdır. Diğer yandan Goethe-Institut’un daha yüksek düzeydeki bütün sertifikaları da kabul ettiğini biliyoruz.

Almanca aile birleşim kursu, son zamanlarda gurbetçi vatandaşlarımızın yaşadığı sıkıntıları aşmak için başvurduğu bir yöntem olmuştur. Bu basit sınavı kazanarak Almanya gibi büyük avantajları olan bir ülkede çifte vatandaş olma yoluna  giden pek çok kişi bulunduğu da bilinen bir realitedir.

BASİT DÜZEYDE ALMANCA NEDİR?

Kısa yazılı mesajları, örneğin bilgilendirme levhaları ve küçük ilanları, anlayabiliyorum, rakamları, tabelaları, saatleri, etiketleri, anlıyor ve bunları anlamlandırabiliyorum diyorsanız Almanca aile birleşim kursları tam size göre bir kurstur.

Ethica Language’de Almanca aile Birleşim kursuna katılarak sizler için ileride büyük avantajlar sağlayacak bir kapıdan içeri girebilirsiniz.

Kursumuzda sizler için faydalı olacak pratik Almanca öğretilir. İşinize pek yaramayacağını düşündüğümüz akademik düzeydeki Almanca ile vakit kaybetmesiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir