almanca_kursu


ALMANCA KURSLARI

Bilişsel Akademi Almanca kursları yaşayarak ve konuşarak etkin yabancı dil eğitiminin iddialı adresidir. Kurslarımızda gramer kaygısı taşımadan konuşabildiğinizi ve zihninize kaydettiğiniz gramer bilgilerini kullandığınızı göreceksiniz.

Almanca kurslarımız Genel Almanca KursuAile Birleşimi için Almanca A1 sertifikasına hazırlıkAlmanca YDS ve lise ve üniversite öğrencilerine yönelik Almanca destek programlarından oluşmaktadır.

Kurslarımıza anadili Almanca olan öğretmenlerle, Almanca seviyesi çok ileri düzeyde olan Türk öğretmenler girmektedir. Almanca, Avrupa Dil Ailesinde; Germen Dil Ailesi grubunda olup İngilizce’ ye çok yakın bir dildir. Avrupa’ da da en çok konuşulan ikinci anadildir.

Bilişsel Akademi  yaşayarak ve konuşarak etkin yabancı dil eğitiminin iddialı adresidir. Kurslarımızda gramer kaygısı taşımadan konuşabildiğinizi ve zihninize kaydettiğiniz gramer bilgilerini kullandığınızı göreceksiniz. Almanca eğitimlerimizde kursiyerlerimize iki seçenek sunmaktayız:

 1. Hafta içi ve hafta sonu 12 kişilik gruplarda Almanca.
 2. Hafta içi ve hafta sonu mesai saatleri içerisinde size uygun saatlerde ve sizin belirleyeceğiniz yoğunlukta Almanca.

Almanca Dil Kursları

 • Sınıflarımız maksimum 12 kişiden oluşur.
 • Grup indirimimiz %20′ dir.  ( Grup indiriminden faydalanmak için en az 3 kişi olmak gerekmektedir.)
 • Seviyeniz belirlendikten sonra size özel öğrenme yolları denenir. Size özel metotlarla eğitim planlamanız amacınıza göre planlanır.
 • Danışman öğretmen atanır.
 • Haftalık ders saatini, günlerini ve zamanını siz belirlersiniz!
 • Haftalık ders saati speaking hariç 8 saattir.
 • Drama tekniğine uygun sınıflarda dersler işlenir.
 • Sınıflarımız öğrenciyi sınıf ortamında aktif hale getirmek için dil eğitimini görsel ve işitsel olarak desteklemek amaçlı son teknoloji donanıma sahiptir.
 • Öğrencinin öğrenim sürecine bireysel katılımını ve kendi öz değerlendirmesini  sağlamak amaçlı online destek ve online sınavlar sunulur.
 • Kendi alanlarında uzman ve eğitimde ‘öz güveni gelişmiş bireyler’ yetiştirmeyi hedef edinmiş Almanca seviyesi ileri düzeyde Türk ve  anadili Almanca olan öğretmenlerimiz ile dersleriniz yapılır.
 • Her hafta konuşma dersleri dışında sizleri Almancaya maruz bırakmak için kursiyer:

 

Her hafta telefonla native speaker tarafından aranır. Telefon aracılığıyla Almanca konuşulur. Amaç; Almanca anlama  konuşma becerilerinizin gelişmesi, öz güven kazanmanız. Ayrıca; Almanca öğretmenlerimizle her hafta online ya da yüze yüze konuşma saatleri yapılır.

 

Her seviyede en az iki kez ders planlaması kurum dışında planlanır. Ders mekanı bir kafe, lokanta, tren istasyonu ya da alışveriş merkezi olabilir. Amaç, Almancayı yaşayarak öğrenmeniz.

 

Eğitimlerimizle konuşma, dinleme, anlama, okuma, yazma ve dil bilgisi yetenekleriniz gelişir. Dil bilgisi odaklı ders planlaması yapılmamaktadır.

 

GENEL ALMANCA EĞİTİM SEVİYELERİ VE SAATLERİ


Almanca kurslarımız altı seviyeden oluşmaktadır.

 

Almanca Kursu Toplam Ders Saati : 576

 

Almanca Kursu Seviyeleri


 

SEVİYELER NORMAL PROGRAM
C2 Almanca Dil Kursu Programlarımız 12  kişi olarak planlanır. Her bir kur asgari 96 saat olarak planlanmış olup konuşma dersleri, telefonla konuşma pratikleri, online yüz yüze dersler bu saatte dahil edilmemiştir. HEMEN BAŞVUR
A1 Almanca Dil Kursu Programlarımız 12 kişi olarak planlanır. Her bir kur asgari 96 saat olarak planlanmış olup konuşma dersleri, telefonla konuşma pratikleri, online yüz yüze dersler bu saatte dahil edilmemiştir. HEMEN BAŞVUR
A2 Almanca Dil Kursu Programlarımız 12 kişi olarak planlanır. Her bir kur asgari 96 saat olarak planlanmış olup konuşma dersleri, telefonla konuşma pratikleri, online yüz yüze dersler bu saatte dahil edilmemiştir. HEMEN BAŞVUR
 B1 Almanca Dil Kursu Programlarımız 12 kişi olarak planlanır. Her bir kur asgari 96 saat olarak planlanmış olup konuşma dersleri, telefonla konuşma pratikleri, online yüz yüze dersler bu saatte dahil edilmemiştir. HEMEN BAŞVUR
 B2 Almanca Dil Kursu Programlarımız 12  kişi olarak planlanır. Her bir kur asgari 96 saat olarak planlanmış olup konuşma dersleri, telefonla konuşma pratikleri, online yüz yüze dersler bu saatte dahil edilmemiştir. HEMEN BAŞVUR
C1 Almanca Dil Kursu Programlarımız 12  kişi olarak planlanır. Her bir kur asgari 96 saat olarak planlanmış olup konuşma dersleri, telefonla konuşma pratikleri, online yüz yüze dersler bu saatte dahil edilmemiştir. HEMEN BAŞVUR

 

START DEUTSCH 1 (AİLE BİRLEŞİMİ KURSLARI )


Aile birleşimi yasasına göre Almanya’  ya gidecek eşlerin belirli düzeyde Almanca bilmesi gerekmektedir. Federal Almanya’ nın istediği Almanca düzeyi Start Deutsch 1 sınavı ile belgelenmelidir.

Kurumumuzda verilen Almanca Aile Birleşim Sınavlarına katılan kursiyerlerimiz anadili Almanca olan öğretmenlerimiz tarafından hazırlanmakta olup sınavda geçemeyenler bir sonraki kursa ücretsiz katılma hakkına sahiptir. Kursumuz MEB onaylı olup sınava katılan öğrencilerimizin  Goethe Enstitüsü’ nün uyguladığı Start Deutsch A1 sınavından –Aile Birleşimi Sınavı %90’ın üzerinde başarı elde ediyorlar.

Kurs Süresi: 20 Gün

Kurs Günleri: Hafta içi her gün

Kurs Saati: Günlük 5 saat Toplam 100 saat

Ders Materyalleri: Ücretsiz verilmektedir.

Rehberlik ve Danışmanlık: Sınav, vize işlemleri ve Almanya hakkında ücretsiz rehberlik ve danışmanlık hizmeti sunulmaktadır.

Kurs Ücreti: 1400 Tl

Şehir dışında gelecek kursiyerlerimize kalacak yer ayarlanmaktadır.

ALMANCA YDS HAZIRLIK


ALMANCA YDS KURSUNA KATILACAK KURSİYERLERİMİZİN ALMANCA YETERLİLİĞİ B1 DÜZEYİNDE OLMALIDIR.

Derslerimiz birebir ve grup eğitimleri olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Sınıflarımız U şeklinde olup 12 kişiliktir; ayrıca gerekli teknolojik donanıma sahiptir. Eğitim kadromuz alanlarında uzman olup YDS sınav teknikleri, geçmiş yıllara ait YDS soru çözümleri, kelime ve paragraf çalışmaları ile kursiyerlerimiz sınava hazırlanır.

LİSE VE ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK PROGRAMLAR


LİSE VE ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK BİREBİR VE GRUP EĞİTİMLERİ DÜZENLEMEKTEYİZ.

İkinci bir yabancı dil eğitimi almak isteyen ya da okul derslerine takviye amaçlı lise ve üniversite öğrencilerine yönelik birebir ve grup eğitimlerimiz vardır. Üniversite Almanca Hazırlık Atlama kurslarımız her yıl düzenlenmektedir.

[box style=”simple”]

Alanlarında uzman tercümanlarımız  tarafından ticaret, hukuk, sağlık, teknik, bilişim ve web ile ilgili her türlü tercüme işiniz hızlı ve ekonomik bir şekilde tercüme edilir. Almanca tercümeleriniz için bilimle telefon ya da online iletişime geçebilirsiniz. Tercümanlarımız noter onaylıdır.

Hizmetlerimiz:

Simultane Tercüme

Konuşma yapıldığı anda konuşmanın özünün dinleyene aktarıldığı tercümeye simultane tercüme denir. Tercüman konuşmayı dinleyip mikrofonla dinleyiciye aktarır. Dinleyicilerde kulaklıklarla kendilerine aktarılan tercümeyi dinler.

Sözlü Tercüme

Alanında uzman ve teknik konulara hakim, farklı alanlarda farklı terminolojik bilgilere sahip tercümanlar tarafından yapılır.

Ardıl Tercüme

Ardıl tercüme esnasında tercümanlar, katılımcılarla beraber toplantı masasında oturur ve herhangi bir teknik donanım kullanmaz. Çevirmen konuşmacının sözlerini dinleyip ardından hedef dile çevirmesi ve karşı tarafa aktarması şeklinde gerçekleşir.

Yazılı Tercüme-Noter Onaylı Tercüme

Alanlarında uzman yeminli tercümanlar tarafından yapılır.
Tez- ödev tercümesi, medikal tercüme, tıbbi tercüme, diploma tercümesi, teknik tercüme, şartname tercümesi, evlenme cüzdanı tercümesi, sunumların tercümesi, doğum belgesi tercümesi, ölüm belgesi tercümesi, maaş bordrosu tercümesi, şirket yazışmalarının tercümesi, vize evrakları tercümesi, otomotiv sektör tercümesi, elektronik tercüme, inşaat tercümeleri, metalurji tercümeleri, gıda sanayi tercümeleri, telekominikasyon tercümeleri, tıbbi cihaz tercümeleri, ekoloji ve çevre tercümeleri, vize işlemleri tercümesi, konsolosluk belgeleri tercümesi, vasiyetname tercümesi, evlat edinme belgesi tercümesi, apostil tercümesi, banka işlemlerinin tercümesi, beyannamaler tercümesi, patent başvuruları tercümesi, toplantı tutanakları, kayıt belgesi tercümesi, katolog tercümesi, hukuki tercüme, ticari tercüme, edebi tercüme, pasaport tercümesi, sözleşme tercümesi, akademik tercüme, diploma tercümesi, boşanma kararı tercümesi, kitap tercümesi, şartname tercümesi, mektup tercümesi, konsolosluk belgeleri tercümesi, uyruk değiştirme belgesi – yeminli, göçmen kimliği yeminli tercüme, prospektüsler tercümesi…  vb tercümeler yapılır.

Ethica Tercüme

 • Ekonomik ücretlendirme
 • Kredi kartıyla ödeme
 • Hızlı ve en doğru çözümler
 • Belirtilen günde teslim
 • İstenilirse kargoyla evrak teslimi
 • Noter onaylı yeminli tercüman
 • İstediğiniz dilden istediğiniz dillere tercüme