İNGİLİZCE HAZIRLIK ATLAMA KURSU

Ankara Hazırlık Atlama Kursu

Hazırlık atlama kursu ile hazırlık okuyan öğrencilere yardımcı oluyoruz. Üniversiteyi kazanan öğrencilerin en büyük problemlerinden birisi de hazırlık sınıfıdır. Çoğu öğrenci bir yılını İngilizce hazırlık sınıfında geçirmek yerine hazırlık atlayarak lisans derslerine başlamak ister. Eğitim dönemlerinin başlamasıyla beraber öğrencileri okul heyecanı sararken özellikle üniversiteye yeni başlayacak öğrencilerin tek derdi hazırlık sınıfıdır. Hazırlık sınıflarını atlamak için üniversitenin uyguladığı proficiency sınavını geçmek veya o sınava denk kabul edilen TOEFL gibi uluslararası geçerliliği olan sınavlardan üniversitenin belirlediği minimum puanı almak gerekir. Hazırlık atlamak için geçilmesi gereken sınavlar gerçekten de kolay değildir. İngilizce’ye okuma, anlama, dinleme ve konuşma becerileri açısından belirli bir seviyede hakim olmak gerekir. Bu beceriyi kazanmak isteyen bir kişinin önünde iki alternatif yer almaktadır.

Hazırlık Atlama İçin Neler Yapılabilinir?

Birinci alternatif olarak kendisi internetten veya kitapçılardan edindiği dokümanlarla hazırlık atlama sınavına çalışabilir. Ancak, bu sınavlara herhangi bir yerden destek almadan tek başına çalışmak pek işe yaramaz. İkinci alternatif ise hazırlık atlama kursu aramaktır. Hazırlık atlama kursu tercihi mutlaka doğru yapılmalıdır. Bu sınav dönem başlarında bir kere yapıldığı için sınavı geçmek isteyen bir öğrencinin en iyi hazırlık atlama kursuna giderek sınavı geçmek için elinden geleni yapması gerekir. Bu aşamada, Ankara hazırlık atlama kursu arayanlara Bilişsel Akademi’ yi (Ethica Language School)‘u önerebiliriz. Bilişsel Akademi’ yi (Ethica Language School); az kişilik sınıfları, uzman eğitimci kadrosu, kaliteli dokümanları ve geçmiş yıllara ait çözümlü sorularıyla hazırlık atlamak isteyen öğrencilere en kaliteli eğitimi sunmaktadır.

Hazırlık Atlama Sınavı Nedir?

Hem devlet üniversitelerinde hem de özel üniversitelerde İngilizce hazırlık sınıfı çoğu bölüm için zorunlu tutulmaktadır. Birçok üniversitede eğitim dili İngilizce olduğu için öğrencilerin bölümde sunulan dersleri anlayabilmeleri adına İngilizce bilmeleri gerekir. Bu sebepten dolayı üniversiteye yeni başlayacak öğrencilere kayıt işlemlerinin tamamlanmasının ardından İngilizce seviye tespit sınavı yapılmaktadır. Sınav sonuçları doğrultusunda öğrencinin İngilizce hazırlık okuyup okumayacağına karar veriliyor. Hiç İngilizce bilmiyorsanız üniversitede hazırlık okumak zorundasınız. Ancak, alternatif yöntemlerin olduğunu unutmamalısınız. Örneğin; vakıf üniversitelerinde okuyorsanız hazırlık okumanın çok ciddi bir maliyeti vardır. Bu yüzden, hazırlık atlama kursu alternatifini düşünmelisiniz.

Hazırlık Muafiyet Sınavı

genel İngilizce kursuHazırlık atlama kursuna giderek bir yıllık İngilizce hazırlık okuma maliyetinden kurtulabilirsiniz. Proficiency sınavı veya hazırlık muafiyet sınavı aynı anlama gelmektedir. Üniversitelerin tercihine göre kullanılan isim değişmektedir. İki sınavda İngilizce hazırlık sınıfını atlamak veya okumak amacıyla yapılmaktadır. Hazırlık atlama sınavı başarı puanları üniversiteden üniversiteye göre değişse de genel olarak 60 ve üzeridir. İki aşamalı olarak yapılan sınavda ilk bölümde gramer, vocabulary ve reading soruları sorulmaktadır. İlk bölümde başarılı olan öğrenciler writing, listening ve speaking kısmına geçmeye hak kazanırlar. Bununla birlikte, her üniversitenin hazırlık atlama sınavları farklıdır. Ancak, tüm sınavlarda öğrencilerin İngilizce yeterlilik seviyesi ölçülür. Bu yüzden sınavların temeli aynıdır. Hazırlık atlama kursu programları; uzman eğitimciler tarafından üniversitelerin hazırlık atlama sınavları incelenerek hazırlanır. Ayrıca, bu programlar her yıl hazırlık atlama sınavı yapılmasından sonra güncellenmektedir.

Hazırlık Atlama Kursu Nedir?

Hazırlık atlama kursları; üniversiteye yeni başlayacak veya hazırlık eğitimi aldıktan sonra hazırlık atlama sınavına girecek olan öğrenciler için hazırlanmış özel programlardır. Proficiency kursu veya hazırlık atlama kursu olarak adılandırılan bu kurslar; öğrencilerin Proficiency sınavında başarılı olarak lisans hayatlarına direkt olarak birinci sınıftan başlamaları için tasarlanmışlardır. Hazırlık atlama kursları; özel ders veya grup dersleri şeklinde verilmektedir. Bununla birlikte, hazırlık atlama kursu eğitimleri; yıl içerisinde vize ve final sınavlarına, yaz döneminde ise hazırlık atlama sınavı için proficiency sınavlarına yönelik olarak yapılmaktadır. Proficiency sınavları; üniversitelerin akademik takvimlerinde belirtilir.Genellikle, ocak, haziran ve eylül olmak üzere yılda üç kez düzenlenir. Hazırlık atlama sınavı; öğrencilerin İngilizce bilgisini tespit edebilmek için gramer, vocabulary, reading, listening ve essay bölümlerinden meydana gelmektedir.

Hazırlık Sınıfı Nasıl Geçilir?

ingilizce hazırlık atlamaÜniversite hazırlık sınıfı nasıl geçilir sorusunun birçok cevabı bulunmaktadır. Ancak, hiç İngilizce bilmiyorsanız farklı, daha önce İngilizce eğitimi aldıysanız farklı düşünmeniz gerekir. Hiç İngilizce bilmiyorsanız üniversitede İngilizce hazırlık sınıfı eğitimi alırsınız. Eğitim süresince İngilizce bilginizi geliştirmek için çok çalışırsınız. İngilizce hazırlık sınıfının sonunda yer alan İngilizce hazırlık atlama sınavına girerek sınavı geçmeye çalışırsınız. Geçemediğiniz takdirde, yaz döneminde hazırlık atlama kursu takviyesine başvurabilirsiniz.

Vakıf Üniversitesinde Okuyacaklar

Bununla birlikte, vakıf üniversitesi tercihi yapıyorsanız okula kayıt olduktan sonra kaydınızı dondurabilirsiniz. Bu süreçte İngilizce hazırlık sınıfını vakıf üniversitesinde okumak yerine uzman bir hazırlık atlama kurslarına gidebilirsiniz. Bu sayede çok daha ucuz bir rakamla İngilizce’nizi geliştirme şansına sahip olursunuz. Ardından üniversitenin yaptığı İngilizce muafiyet sınavına girerek hazırlığı atlamış olursunuz. Daha önce İngilizce eğitimi aldıysanız İngilizce kursunda destek alarak İngilizce bilginizi teyit ettirirsiniz. Eksiklerinizin raporlanmasını istersiniz. Ardından başvuracağınız üniversite hazırlık atlama kursu sayesinde hızlı ve yoğunlaştırılmış bir İngilizce eğitimi alarak İngilizce hazırlık sınıfından kurtulursunuz. Bununla birlikte, daha önceden İngilizce eğitimi aldıysanız ve dil bilginize güveniyorsanız TOEFL gibi sınavlara hazırlanarak oradan alacağınız puanı üniversitenize kabul ettirerek bu sayede hazırlık atlama şansına erişirsiniz. Ankara hazırlık atlama kursu olarak hizmet veren Bilişsel Akademi’ yi (Ethica Language School) katılarak TOEFL gibi sınavlara da hazırlanabilirsiniz.

Hazırlık Atlama Sınavına Nasıl Çalışılır?

Hazırlık atlama sınavında başarılı olmak isteyenlerin gramer kurallarına ve akademik kelime bilgisini genişleten çalışmalara çok iyi hazırlanması gerekmektedir. Hazırlık atlamak isteyenlerin tüm bu çalışmaları içselleştirmesi ve hedefe odaklanması şarttır. Aday öğrencilerin ilk aşamada gramer ile ilgili tüm kuralları tabiri caizse yutması gerekir. Adayın gördüğü anda bir cümledeki eksikliği fark edece kadar veya eş anlamı istenen bir kelimenin anında eş anlamlısını bulacak kadar vocabulary ve gramer kurallarına hakim olması bir zorunluluktur.

İngilizce Hazırlık Atlama Sınavı

İngilizce hazırlık atlama sınavı tamamen bilgiye dayalı bir sınav türüdür. Bilirsen yaparsın kuralı tüm İngilizce sınavlarda geçerlidir. Aday, gramer kurallarını veya vocabulary özelliklerini bilmiyorsa saatlerce düşünse de fayda etmez. İlk aşamada dil bilgisi kurallarıyla alakalı çalışmalar yaptıktan ve bu bilgileri iyice oturttuktan sonra öğrenilen bilgileri içeren proficiency denemeleri çözülmelidir. Bir sonraki aşamada, akademik kelime bilgisini ve sayısını geliştirmek ve genişletmek hedeflenmelidir. Proficiency gibi sınavlarda kelime bilmeden başarılı olmak imkansızdır. Ayrıca, bilinen bu kelimeler essay yazımında da kullanılabilir. Bu tür kelimelerin kullanılmadığı yazılar çok fazla kabul görmez.

Listening ve Speaking Sınavlarına Nasıl Çalışılmalıdır?

Her üniversitede olmasa bile bazı üniversitelerde hazırlık atlama sınavının içeriği arasında listening ve speaking kısımları yer almaktadır. Listening kısmında başarılı olmak istiyorsanız İngilizce dökümanları dinlediğiniz zaman anlamanız gerekir. Bunu yapmanın tek yolu bol bol pratik yapmaktır. Yabancı dizi ve filmleri alt yazısız bir biçimde izlemeli ve geçen cümleleri anlamaya çalışmalısınız. Aynı şekilde bol bol İngilizce şarkı dinlemelisiniz. Dinlediğiniz her İngilizce dökümandan anladığınız şeyleri mümkünse not etmelisiniz. Speaking kısmında başarılı olmak istiyorsanız İngilizce pratik yapmalısınız. Turistlerle veya yabancılarla İngilizce konuşarak speaking sınavına hazırlanabilirsiniz. Tüm bunları gerçekleştirmek için iyi bir hazırlık atlama kursu tercih etmeniz gerekir. Bu kurs hiç şüphesiz Ankara hazırlık atlama kursu olarak hizmet veren Bilişsel Akademi‘ dir(Ethica Language School).

Bilişsel Akademi Hazırlık Atlama Kursu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir