Arapça Kursları

Arapça, yıllardır Türkçe ile ilişki  ve iletişim halinde olan bir dildir. Hem coğrafyamızın birbirine yakın oluşu,  hem de dinimizin ortak oluşu yüzyıllar boyunca Türkçe ile Arapçanın etkileşim içinde olmasına vesile olmuştur. Türkçede Arapça kökenli sözcük sayısı oldukça fazladır. Arap dilinde de hatırı sayılı oranda Türkçe kökenli sözcükler bulunmaktır.

ARAPÇA NASIL BİR DİLDİR?

Arap alfabesinde 28 harf vardır. Alfabede 17 tane temel biçimi vardır. Harflerin çoğunluğu ünsüz yani sessiz harftir. Arap harflerinin yazılışları sözcük içindeki pozisyonlarına göre farklılık arz edebilir. Sözcüklerin çoğu üç, dört ya da beş sessiz harften oluşan bir kök yapısına maliktir. Sözcükler,  bu sessiz harften oluşan köklerden türetilir. İşte Arapçanın püf noktası budur türetilir.  Sözcük ön ek koyularak ya da ses ekleme yoluyla türetilir. Ses ekleme sisteminin adına hareke denir. Bu dilde iki temel zaman konsepti vardır. Bunlar geçmiş ve geniş zamandır. Başka dillerde olduğu gibi çekimler bu cinsiyetlere göre yapılır.

Ethica Language School olarak dil eğitiminde köklü bir eğitim kurumu olarak Arapça öğretimi konusunda da oldukça iddialıyız.

Arapça kursumuzda öğrenciler  hem birebir hem de grup dersleri şeklinde ders talep edebilirler. Arapça kursumuzda adaylar, bir yandan  Arapça için gerekli olan gramer ve Arapça kelime bilgilerini edinecek, diğer yandan da  okuma, anlama ve soru analizi yetenekleri pekiştirilerek  geliştirilecektir. İmam hatip ortaokulları, imam hatip liseleri, AÖF İlahiyat Fakültesi  ve diğer İlahiyat Fakülteleri için Arapça kursları düzenlenmektedir.

Arapça Kursları

SINAV KAYGISI

Pek çok aday Arapça kursunu  sınav kaygısı dolayısıyla tercih etmektedir. Ethica Language’de hedefinin sadece sınav olduğunu ifade eden adaylara yönelik  bir eğitim programı hazırlanmaktadır. Bu eğitim programında geçmiş sınavlarda çıkan sorular değerlendirilir, sınava ilişkin     pratik teknikler, uzman eğitmenlerimiz tarafından verilir. Arapça kursumuzda her öğrenci ilk önce bir sınava alınır ve bu sınavdaki aldığı puana göre kendisine uygun kura yerleştirilir. Kursiyerler, belli zaman dilimleri dahilinde deneme sınavlarına tabi tutulur. Bu deneme sınavlarının dönütleri kursiyer ile paylaşılır ve sağlıklı bir yol haritası çizilir.

 

Ankara Arapça Kursu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir