Çocuklar için İngilizce

Çocuklar için İngilizce eğitimi için geç kalmak istemiyorsunuz. Haklısınız. Erken yaşta dil eğitiminin önemini bilmeyen yoktur. Peki, nasıl bir eğitim alması gerekiyor? Hangi İngilizce kursuna gitmeli? Gideceği kurs nasıl olmalı?Kafanız çok karışık, biliyoruz. En iyi İngilizce kursu bulundu, diyelim. Çocuk kursa gitmek isteyecek mi?
Çocuğun kursa gitmek istemesi için telefonda ya da internet üzerinden kurs araştırmak yetmez. Eğitim alacağı kuruma gidilmeli, yöneticileri ve eğitimcileri ile görüşülmeli. Görüşmede geçen her şey maddeler halinde sözleşmede yer alıp almadığı kontrol edilmeli. İngilizce kursu MEB bağlı mı? Çocuklara nasıl eğitim veriyor? Hangi İngilizce kitaplarını kullanıyor? Bunlar teker teker sorulmalı.

Çocuğun kursu sevmesi için eğitimlerin hem eğlenceli hem de öğretici olması gerekiyor. Bilişssel Akademi (Ethica Language School) çocuklar için İngilizce kursları drama performans sınıflarında drama eğitimi almış öğretmenler tarafından gerçekleştirilir. Çocuklar bu sayede yaşayarak İngilizce öğrenir. İngilizce konuşmak için bolca etkinlik yapılır. Tamamı yabancı uyruklu öğretmenlerden oluşan kursumuzda çok kısa sürede dil öğrenimini tamamlayacak, çocuğunuzu uluslararası geçerliliği olan dil sınavlarında (Starters (YLE Starters) – Movers (YLE Movers) – Flyers (YLE Flyers) – Key (KET) – Key (KET) for Schools – Preliminary (PET) – Preliminary (PET) for Schools – First (FCE) – First (FCE) for Schools – Advanced (CAE) – Proficiency (CPE) – IELTS – SAT – BULATS) gibi sınavlarda kendi dil becerilerini ölçebilirler.

Dil okulumuzda sınıflar maksimum 12 kişidir. 3- 14 yaş çocuklar için haftada bir gün 4 ders yapılmaktadır. Yabancı dil kursumuzda öğrencilerimize özgüven vermek dinleme konuşma ve yazma becerilerini geliştirmek için telefon konuşmaları, görüntülü konuşmalar ve watsapp yazışmaları yapılmaktadır. Eğitimler başlamadan aile semineri yaparak çocuğun dil eğitiminde başarıya ulaşmak için izlenecek yol ve işbirliği anlatılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir