ÇOCUKLAR İÇİN İNGİLİZCE KURSLARIMIZ

 

ethica language school 22222-min

Sayın Velimiz,

Ethica Language School olarak her bireyin anlama ve öğrenme hızının farklı olduğunu ve bu farklılıkların tespit edilip eğitim planlamasında bu farklılıklar göz önüne alınmadıkça eğitimde başarının sağlanmayacağını düşünmekteyiz. Kurumumuzda eğitim almak isteyen her birey öncelikle seviye belirleme sınavına alınır. Sonuç öğretmenlerce değerlendirilir planlaması homojen olacak gruplara alınır. Şayet seviyesinde sınıf yoksa bire bir eğitim planlaması yapılır ve ek ücret alınmaz. Kurum sorumluluğundadır. Birebir eğitim planlaması yaparken kurum olarak önem verdiğimiz çocuklarımızın sosyalleşmesi, toplum içerisinde kendilerini ifade eden birey olmaları ve öz güven kazanmaları için  bazı saatlerde grupla eğitim alması sağlanır. Özetlersek öğretim kısmı eğer grup eğitimiyle sunulana uymuyorsa birebir verilir ve her hangi bir ücret alınmaz; eğitim kısmı ise grupla verilerek ulaşılmak istenen hedefler için çalışma yapılır. Sınıflarımız U şeklinde ve dramaya uygundur. Kurumumuz içerisinde drama performans alanları da mevcuttur.

Çocuklar İçin İngilizce Eğitim Seviyelerimiz:

Grup seviyelerine göre sınıf oluşturulurken yaş ve eğitim aldığı okuldaki sınıfı yerine kurumumuzda yapacağımız seviye belirleme sınavı önemlidir. Pedagojik yaklaşımlar göz önünde tutularak gerekirse öğretim kısmı seviyelerle uyuşmazsa birebir eğitim kısmı yukarıda belirttiğimiz hedeflere ulaşmak için grup şeklinde verilir.

 

First Step

First Step başlangıç seviyesidir. 3-7 yaş arası öğrencileri kapsar. İngilizceye ilk adımdır. Everybody Up Starter – Play Time adlı kitaplar kullanılmaktadır. Dersler drama eşliğinde oyunlarla kavratılır. Dersler alanında uzman ve drama eğitimi almış bir Türk bir de anadili İngilizce olan yabancı uyruklu öğretmen eşliğinde işlenmektedir.

 • Toplam ders süresi 96-128 saat olarak planlanır.
 • Her salı ve perşembe günü speaking club (konuşma kulübü) düzenlenmektedir ve speaking club (konuşma kulübü) ders saatine dahil değildir.
 • Ayrıca her ay farklı bir etkinlik düzenlenmektedir.

Junior A, B, C, D

Everybody Up 1  adlı kitaplar kullanılmaktadır. Dersler drama eşliğinde oyunlarla kavratılır. Dersler alanında uzman ve drama eğitimi almış bir Türk bir de anadili İngilizce olan yabancı uyruklu öğretmen eşliğinde işlenmektedir.

Everybody Up 2  adlı kitaplar kullanılmaktadır. Dersler drama eşliğinde oyunlarla kavratılır. Dersler alanında uzman ve drama eğitimi almış bir Türk bir de anadili İngilizce olan yabancı uyruklu öğretmen eşliğinde işlenmektedir.

Everybody Up 3  adlı kitaplar kullanılmaktadır. Dersler drama eşliğinde oyunlarla kavratılır. Dersler alanında uzman ve drama eğitimi almış bir Türk bir de anadili İngilizce olan yabancı uyruklu öğretmen eşliğinde işlenmektedir.

Everybody Up 4  adlı kitaplar kullanılmaktadır. Dersler drama eşliğinde oyunlarla kavratılır. Dersler alanında uzman ve drama eğitimi almış bir Türk bir de anadili İngilizce olan yabancı uyruklu öğretmen eşliğinde işlenmektedir.

 • Toplam ders süresi 96-128 saat olarak planlanır.
 • Her salı ve perşembe günü speaking club (konuşma kulübü) düzenlenmektedir ve speaking club (konuşma kulübü) ders saatine dahil değildir.
 • Ayrıca her ay farklı bir etkinlik düzenlenmektedir.

Senior A, B, C, D

Everybody Up 5  adlı kitaplar kullanılmaktadır. Dersler drama eşliğinde oyunlarla kavratılır. Dersler alanında uzman ve drama eğitimi almış bir Türk bir de anadili İngilizce olan yabancı uyruklu öğretmen eşliğinde işlenmektedir.

Everybody Up 6  adlı kitaplar kullanılmaktadır. Dersler drama eşliğinde oyunlarla kavratılır. Dersler alanında uzman ve drama eğitimi almış bir Türk bir de anadili İngilizce olan yabancı uyruklu öğretmen eşliğinde işlenmektedir.

Everybody Up 7  adlı kitaplar kullanılmaktadır. Dersler drama eşliğinde oyunlarla kavratılır. Dersler alanında uzman ve drama eğitimi almış bir Türk bir de anadili İngilizce olan yabancı uyruklu öğretmen eşliğinde işlenmektedir.

 • Toplam ders süresi 96-128 saat olarak planlanır.
 • Her salı ve perşembe günü speaking club (konuşma kulübü) düzenlenmektedir ve speaking club (konuşma kulübü) ders saatine dahil değildir.
 • Ayrıca her ay farklı bir etkinlik düzenlenmektedir.

Bunlar dışında İngilizce kurslarımız hakkında şunları söyleyebiliriz:

 • Düzenli gelişimleri, ödevleri ve etkinlikleri veliye mail, WhatsApp, vb. mesaj yoluyla bildirilir.
 • Eğitimler başlamadan aile semineri yaparak çocuğun dil eğitiminde başarıya ulaşmak için izlenecek yol ve işbirliği anlatılır.
 • New speaker ayda en az bir kez öğrenciyi telefonla arar, İngilizce konuşur. Çocuğun öz güven kazanması ve öğrendiklerini uygulaması için önemlidir. Genellikle haftada bir görüşme yapılır.
 • Online sistemimizde sınavlar, ödevler ve uzaktan eğitimle canlı sınıflarda görüntülü konuşma dersleri yapılır.
 • Öğrencilere verilen kaynaklar orjinal olup ek ücret istenmez.
 • Derslere bir Türk bir de anadili İngilizce olan öğretmenler girer.
 • Öğretmenlerimiz drama eğitimi almış olup, derslerin bazıları drama performans alanlarında yapılır.
 • Drama performans sınıflarımızda drama eğitimi almış İngilizce öğretmenlerimizle derslerin daha zevkli geçmesi ve eğlenirken öğrenmeleri için şarkılar, oyunlar, çizgi filmler, animasyonlar, drama ve kostüm günleriyle dinleme ve konuşma, anlama becerileri geliştirilirken aynı zamanda İngilizceye karşı olan ilgi tespit edilir. İngilizceye olan ilgi arttırılmaya çalışılır.
 • Bilgisayar destekli uygulamalarla (oyun, animasyon, çizgi film, vb.) eğitimler evde de devam eder. İngilizce kelime öğrenmeleri sağlanır.
 • Eğitimlerinde ses ve videolardan faydalanılır. Çocukların öğrendikleri ses ya da video kaydına dönüştürülerek çocukların öz güven noktasında da desteklenmesi sağlanır.
 • Sosyal projelerle de çocuklarımızın sorumluluk almaları sağlanır.
 • Eğitim döneminde en az bir kere veli izni alınarak eğitim gerekirse veliyle dışarıda yapılır. Mekan bir lokanta, kafe, alışveriş merkezi, market ya da mağaza olabilir.
 • Dileyen velilerimiz eğitimlerimize yaz ve sömestr tatilinde ücretini ödemek koşuluyla yurt dışı dil okullarında devam edebilir.
 • Öğrencilerimiz uluslararası dil yeterlilik programlarımıza katılabilir.

Öğrencilerimiz dil yeterliliklerini sınav başvuru ücretlerini ödemek koşuluyla Cambridge English Language Assessment uluslararası sınavlarda ölçebilir. Sınavlar aşağıda belirtilmiştir.

Starters (YLE Starters) – Movers (YLE Movers) – Flyers (YLE Flyers) – Key (KET) – Key (KET) for Schools – Preliminary (PET) – Preliminary (PET) for Schools – First (FCE) – First (FCE) for Schools – Advanced (CAE) – Proficiency (CPE) – IELTS – SAT – BULATS

Sınav giriş ücretlerini her öğrenci kendi öder.

 

Haklarınız:

 

Kayıt Dondurma

Bir yıl ödeme planınız hariç kaydınızı dondurabilirsiniz. dondurma işlemini seviye aralarında gerçekleştireceksiniz. Eğitim arasında kayıt dondurma yapılmamaktadır.

Sertifikalandırma

Eğitimlerimiz sonunda başarılı olan öğrencilere kurum ve MEB onaylı sertifika verilecektir.

Telafi Dersler

Zorunlu nedenlerden dolayı gelemediğiniz günler için telafi dersi alma hakkınız vardır. Gelemeyeceğinizi önceden bildirmeniz halinde telafi gününüz belirlenecektir. devamsızlıkların süreklilik arz etmemesi durumunda.

Eğitim Garantisi

Öğrenme süreciniz garanti altına alınmaktadır. Ana ders saatlerinde %15 devamsızlık üzerine çıkmamak, final sınavına girmiş olmak ve bilinçli başarısızlık yapmamak şartıyla; başarısız olan bütün öğrencilerimize hiçbir ücret ödemeksizin aynı seviyeyi baştan alma hakkını veriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir