Çocuklar İçin

Çocuklarda Dil Eğitimi

Dil eğitimi, özellikle küçük yaşlarda başlanması gerekir. Sıkı bir şekilde yeni dilin uyaranları kodlanmalı; çünkü  daha öğrenme daha başarılı olacaktır. Türkiye eğitim sistemi içerisinde ise ne yazık ki dil eğitimi gerektiği kadar küçük yaşlarda başlayamamaktadır. Ayrıca; bu dil eğitimi sistemi de gerektiği kadar verimli olamamaktadır. Dolayısıyla bireylerin akıcı bir şekilde yabancı dili konuşabilmesi, okuyabilmesi ve yazabilmesi için daha nitelikli eğitim veren kurumlara başvurması ve bu kurumlardan ders alması gerekebilmektedir. Bizler, yabancı dil eğitiminin özellikle çocuk yaşlardan itibaren geliştirilmesi gerektiğinin farkındayız. Kuşkusuz bunun en büyük sebebi henüz yeni kodlar oluşturmaya ve düşünme stilleri ile çalışmaya en hazır olduğu dönemde, beynimizi yeni bir dile alıştırmanın daha kolay olmasıdır. Bundan dolayı daha kendi dilindeki kavramlar konusunda bile pek yetkin değilken, bir yeni dil hakkında çocuklara bilgi vermek iki dilin de karşılaştırılmalı olarak zihninde daha iyi yer etmesine sebep olurken, aynı zamanda bireyde bilgileri karşılaştırma ve yarıştırma, eleştirel düşünme gibi yeteneklerin gelişmesini de sağlayacaktır. İki farklı dil öğrenimi bundan dolayı küçük yaşlarda yapılırsa hem dilin gelişimini sağlayacak hem de yanında yeni beceriler kazandıracaktır.

Çocuklarda Erken Yaşlarda Dil Eğitiminin Önemi

Yeni bir dil, yeni bir kültür, yeni bir düşünce biçimi ve hatta yeni bir mantık zinciridir. Kültür, dilin yapısını oluştururken, dil kültürü yansıtır. Çocukların küçük yaşlardan itibaren çok kültürlü, çok dilli, çok yönlü gelişmesini istiyorsanız, bu şekilde hem akademik hayatında hem sosyal hayatında hem de kişisel ilişkilerinde daha mutlu olmasını temenni ediyorsanız, yapmanız gereken şey kesinlikle onu küçük yaşlardan itibaren dil kurslarına yazdırmak olacaktır!

çocuklar için ingilizce kursu çankaya ankara
Dil Okulu Ankara

Ethica Language School İle Dil Kursu Ayrıcalığı

Ethica Language School, çocuğunuzun seçkin yabancı dil eğitimi almasını sağlarken bu eğitimi ayrıca belli başlı etkinlik ve aktiviteler ile destekleyerek, dil öğrenme sürecinin ve dil kullanımının sadece sınıf içerisinde ya da kitap arasında değil, günlük hayatta da deneyimlenmesini sağlar. Bu sayede çocuğunuzun kurs süresince öğrendiği her bilgi, kalıcı olmuş olur. Birbirinden farklı aktiviteler, konseptler ile ortaya çıkarılan eğitim faaliyetlerinin, beyinde çok daha kolay bir şekilde kodladığını uzman eğitmenlerimiz vasıtası ile biliyoruz.

 

Ethica Language School

Ethica Language School olarak temel amacımız bir derslikte, öğrencilerin ders süresince onlara gerekli yabancı dil bilgilerini vermekten ziyade, bu dili gerçekten kullanabildiklerinden emin olmak. Bu vizyon ile başladığımız yolda, tam öğrenme modeli ile çalışıyoruz. Belli kurlar dahilinde eğitim alan öğrencilerimiz  o kuru tamamlayacak ölçüde İngilizce bilgisi edindiklerini belli aralıklar ile yaptığımız sınavlarda kanıtladıkları takdirde bir üst kura geçmeye hak kazanıyorlar. Bu da elbette daha sağlam olarak bilgilerin edinilmesini ve çocukların farklı seviyelerdeki yaşıtları dolayısıyla eğitiminin aksamamasını sağlıyor.

Yabancı dil eğitimini ve çocuklarınızı önemsiyoruz. Ya siz?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir