BUNLARI ASLA YAPMAYINIZ!

Yabancı dil eğitiminde nelere dikkat etmelisiniz? En doğru kararı verdiniz ve çocuğunuza erken yaşlarda yabancı dil eğitimine başlattınız.  Bu doğru kararınızın ardından çocuğunuzun psikolojisini bozmamak için asla yapmamanız gerekenler nelerdir diye merak ediyorsanız lütfen okuyunuz.

 • Öğrenme süresince çocuğunuza asla konuşması konusunda baskı yapmayınız.

Unutulmamalıdır ki çocuk anadili konuşmaya sesleri duymaya başladıktan 1-1.5 sene sonra başlar, yani 1-1.5 yaşında anadilini konuşmaya başlar.  Yabancı dil eğitimi süresince de durum böyledir.  Çocuklar önce yabancı dil konuşmaları duyar, dinler, 1-15,5 sene sonra duyduklarını söylemeye başlarlar.  Dolayısıyla, ebeveynler bu süre zarfında çocuğum bir şey öğrenemiyor diye korkuya kapılmamalı ve çocuk üzerinde de bir baskı kurmamalıdır.  Bu baskı çocuğun öğrenimine çok olumsuz etkiler yapabilmektedir.

 • Çocuklarınızı öğrenme konusunda zorlamayınız.

 • Öğrenmeyi eğlenceli bir hale getirmek, mümkünse evde çocuklarla birlikte oynanan oyunları tercih edilen yabancı dilde kısa süreli de olsa oynamak yabancı dile ilk adımı dikkatle atmak konusunda yardımcı olacaktır.
 • Eğer çocuklarınızın öğrendiği dile hakim değilseniz en azından onlarla oynayabileceğiniz bir oyun ya da birlikte söyleyebileceğiniz bir şarkı öğreniniz. Bu onları bu anlamda desteklediğiniz anlamına gelecektir ve kendini güvende hissedecektir.
 • Dil okulu seçiminde de çok dikkatli olunması gerekmektedir. Her bir çocuğun öğrenme yöntemi farklıdır.  Kimi çocuk görerek, kimi çocuk resim yaparak veya yazarak ( daha büyük çocuklar için ), kimi çocuk duyarak, bazı çocuklarda hareket halindeyken öğrenirler.  Seçeceğiniz kurumun eğitim ve oyun programının bunların tamamını kapsadığından emin olunması gerekmektedir.  Aksi taktirde bu yöntemlerden sadece bir veya ikisini uygulayan programlarda bu yöntemlerin hitap etmediği çocuklar sıkılır ve yabancı dile karşı bir nefret oluşabilir.
 • Okul ve eğitmenlerle ilgili dikkat edilmesi ve sorgulanması gereken diğer bir konu ise yabancı dil eğitimi verecek kişinin o yabancı dili öğretebileceğine dair üniversite eğitiminin olması ve pedagojik formasyona sahip olmasıdır. English Gate dediğimiz bu yaş grubu eğitmenlerin mutlaka bu yaş grubuna yabancı dil eğitiminde ve drama eğitimi konusunda tecrübeli olması gerekmektedir.

İngilizce Öğrenmeye Başlamak İçin İlk Basamak

3 yaş ingilizce

Öncelikle İngilizce öğrenmeye karar vermek ve bu konuda vazgeçmeden sonuca yani hedefe kilitlenmek çok önemlidir. Bazen insan çok ister ama nereden başlayacağını bilemez. İngilizce öğrenmeye hangi konudan başlanmalı diye aklınızda sorular varsa bu yazı tam size göre.

İngilizceyi öğrenirken onu yaşamınızın bir parçası haline getiriyoruz. Bu durum daha kalıcılık sağlıyor ve kursiyerlerin derslerden zevk almasını sağlıyor. Kişilerin hafta içi zamanları yoksa hafta sonu kişilere özel saatler belirlenir ve ona uygun danışmanlık hizmeti verilir.

 İngilizceyi Nasıl Kolay Öğretiyoruz

 • Kursiyerlerimizi çok fazla miktarda İngilizceye maruz bırakıyoruz ve onların bu süreçte kendilerini İngilizce ifade etmelerine imkan sağlıyoruz.
 • Çevrenizi bizlere İngilizce olarak anlatmanızı istiyoruz.
 • İnternet çağında olmanın nimetlerinden faydalanarak sosyal medya üzerinde videolar paylaşıp birbirimizle sürekli iletişim halinde oluyoruz.
 • Kurs olarak öğrencilerimizi haftada bir kere arayıp İngilizce sohbet ediyoruz. Bunun sonucunda sohbet halinde kalırken aynı zamanda pratik yapıyoruz. Aslında işin özü İngilizce öğrenmeye hangi konudan başlanmalı sorusuna verdiğimiz en net cevap kesinlikle kursiyerimize öz güven duygusunu yaşatarak başlıyoruz.
 • Dinleme ve konuşma becerilerini kazandırmak için farklı mekanlarda farklı çalışmalar yapıyoruz.
 • Yine interneti kullanarak watsapdan iletişim halinde kalıyor. Öğrencilerimize İngilizce mesajlar yazıyor ve öğrencilerimizden İngilizce cevaplar bekliyoruz.
 • Alışveriş merkezleri gibi, lokantalar gibi, kafeler gibi kitapçılar gibi günlük yaşamda çok işimizi olduğu mekanlara dersimizi taşıyarak yaşamın içinden ders yapıyoruz.

 İngilizceyi Çok Hızlı Öğrenmeniz İçin Biz Buradayız

Kurumumuzda işini seven işine hakim profesyonel bir ekip kadrosu ile sizlere hizmet vermeye ve İngilizce öğrenmeye hangi konudan başlanmalı sorusuna cevap vermeye hazırız. Kafanızda var olan sorular için doğru cevaplar bulmanız almak istediğiniz kurs için en doğru başlangıç olacaktır.

Kurum olarak sizleri tedirgin eden ve boşlukta bırakan her soru ve her konu için danışmanlık hizmeti vermekten mutluluk duyuyoruz. Yaptığımız işi severek yapıyoruz ve ortaya çıkan başarılarla mutlu oluyoruz. Kurs sonunda günlük yaşamda ya da iş alanında çok rahat İngilizce konuşmanızı sağlıyoruz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir