Fransızca dil eğitimi

En İyi Fransızca Kursu

Fransa; eğitimin, medeniyetin, modanın ve kültürün başkenti olarak bilinir. Fransa; eğitimde fırsat eşitliğine önem veren bir ülkedir. Yabancı dil öğrenmek isteyenlerin dünyada en çok tercih ettikleri ülke Fransa’dır. Fransa; eğitim sistemi ve öğretme metotları açısından oldukça gelişmiş ve köklü bir eğitim sistemine sahip olan ülkedir. Dünyada en çok konuşulan diller arasında yer alan Fransızca; dil öğrenmek isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Fransızca neden öğrenilmelidir diye düşünenlere Fransa’nın dünya turizminin önemli merkezlerinden birisi olmasını, Avrupa Birliği ve NATO’nun resmi dillerinden birisinin Fransızca olmasını cevap olarak verebiliriz. Fransızca öğrenmek istiyorsanız önünüzde iki alternatif yer almaktadır. İlk alternatif olarak kendiniz internetten veya kitapçılardan kaynak alarak Fransızca çalışabilirsiniz. Ancak, hiçbir dil konuşulmadan öğrenilmez. Bu yüzden, tek başınıza Fransızca öğrenmeniz mümkün değildir. İkinci alternatif ise Fransızca kursu tercih etmenizdir. Türkiye’de işini hakkıyla yapan birçok Fransızca kursu bulunmaktadır. Ankara Fransızca kursu arıyorsanız sizlere Bilişsel Akademi’ yi önerebiliriz. Yerli ve yabancı eğitmenlerden oluşan eğitimci kadrosu, kaliteli dökümanları ve az kişilik sınıflarıyla aradığınız Fransızca eğitimini Bilişsel Akademi sayesinde bulabilirsiniz.

Fransızca Kursu Ankara

Dünyada Fransızca Neden Önemlidir?

Fransızca; Hint- Avrupa dil ailesinin Roman dilleri alt biriminde yer alan bir dildir. Fransızca; Fransa başta olmak üzere Fransız uygarlığını benimsemiş eski Fransız sömürgesi olan ülkelerde konuşulmaktadır. Fransızca’nın konuşulduğu ülkeler arasında Fransa, Belçika, Kanada, Monako, Afrika ülkeleri ve Lüksemburg yer almaktadır. Bununla birlikte, Fransızca; İtalyanca ve İspanyolca gibi Latince’nin devam dilleri arasında yer almaktadır. Fransızca; toplamda 29 ülkenin resmi dilidir. Birleşmiş Milletler’in tüm alt kurumlarında ve uluslararası kuruluşların çoğunda Fransızca konuşulmaktadır.

 

Neden Fransızca Öğrenmeliyiz?

1. Dünya Dili Olması:

Fransızca’nın dünyada beş kıta da 200 milyon kişi tarafından konuşulduğu bilinmektedir. Yaklaşık olarak 128 milyon kişinin Fransızca’yı ana dili ve ikinci dil olarak konuştuğu tahmin edilmektedir. 54 ülkede ortalama 72 milyon insanın Fransızca’yı bildiği ve konuştuğu zannedilmektedir. Bununla birlikte, Fransızca, İngilizce’nin ardından dünyada en yaygın olarak öğrenilen ikinci dildir. Dünyanın çoğu ülkesinde İngilizce ile beraber Fransızca’ya dair eğitim yapılanmasının olması Fransızca’nın önemini göstermektedir. Fransa; dünyanın her yerinde yönettiği Fransız Kültür Merkezleri sayesinde kurmuş olduğu ağ üzerinden tüm dünyadaki milyonlarca kişiye Fransızca öğretmeyi amaçlamaktadır.

2. İş Dünyasının Dili Olması:

Aynı anda hem İngilizce hem de Fransızca bilmek uluslararası iş dünyasında büyük avantajlar yaratmaktadır. Fransızca bildiğiniz takdirde Fransızca konuşulan tüm ülkelerdeki şirketlerde iş bulma şansınız olacaktır. Fransa; dünyanın en büyük beşinci ekonomisi olarak bilinen ve yabancı yatırımlar için de üçüncü bölge olan bir ülkedir. Bu özelliklerinden dolayı Fransa büyük bir ekonomik partner olarak bilinmektedir. Dünyanın en refah ve çalışma şartları açısından en uygun ülkelerinden birisi olan Kanada’nın resmi dilinin Fransızca olması, Fransızca öğrenmek isteyenler açısından büyük bir avantajdır.

3. Kültür Dili:

Fransızca; tam anlamıyla bir kültür dilidir. Moda, tiyatro, dans, mimarlık, yemek kültürü, görsel sanatlar gibi alanlarda uluslararası dil konumundadır. Fransızca öğrendiğiniz takdirde orijinal Fransızca edebiyatına ulaşma açısından büyük avantaj elde edersiniz. Victor Hugo, Moliere, Jean Paul Sartre gibi edebiyatçıların eserlerini orijinal dilinden okumak, Edith Piaf’ı dinlerken sanatçının neler hissettiğini daha iyi anlamak, Alain Delon filmlerini orijinal dilinden izlemek, Zinedine Zidane veya Kylian Mbappe hakkında yazılanları orijinal dilinden okumak Fransızca öğrenmeyi farklı kılan detaylar arasındadır.

4. Seyahat Dili:

Fransa; yılda ortalama 80 milyon turist veya gezginin ziyaret ettiği dünyanın en çok turist çeken ülkelerinin başında gelmektedir. Fransızca bildiğiniz takdirde Fransa ve Paris’ in diğer bölgeleri olan Alpler Breton, Cote d’Azur gibi bölgeleri ziyaret ederek mükemmel bir seyahat deneyimi yaşamanız mümkündür. Sadece Fransa’ yı değil Fransızca konuşulan diğer ülkeleri ziyaret etmek için bir miktar Fransızca bilgisine sahip olmanız gerekir. Özellikle yerel bölgelere gittiğiniz takdirde insanlarla tanışmanın ve onların kültürlerini tanımanın tadını çıkarırsınız. Şunu da unutmamak gerekir; Fransızlar, İngilizce konuşmakta büyük sıkıntı çekerler. Bu yüzden Fransa’da Fransızca konuşmak diğer dillere kıyasla sorun yaşamamanızı sağlar.

5. Yüksek Lisans Dili:

İş hayatı ve seyahatle birlikte eğitim hayatında da Fransızca bilmenin birçok faydası vardır. Eğitim fırsatları sadece Fransızca konuşulan ülkeleri kapsamaz. Avrupa’nın hatta dünyanın birçok seçkin okulunda Fransızca bilginizle iyi yerlere gelebilirsiniz. İyi derecede Fransızca bilen öğrencilerin Fransız disiplini sayesinde uluslararası alanda kabul görmüş okullarda okuması için Fransız hükümeti gereken desteği vermektedir. Fransa’da yüksek lisans yapmayı hedefliyorsanız mutlaka Fransızca öğrenmelisiniz.

 

FRANSIZCA’NIN DÜNYA ÜZERİNDEKİ DEĞERİ

  1. Uluslararası İlişkilerin Dili:

Fransızca; Birleşmiş Milletler başta olmak üzere NATO, UNESCO, Kızıl Haç gibi kuruluşların yalnızca resmi değil aynı zamanda çalışma ve konuşma dili olarak da kabul edilmektedir. Fransızca; uluslararası kuruluşların yer aldığı Brüksel, Lüksemburg ve Strasbourg gibi gibi şehirlerde de konuşulması açısından büyük önem taşımaktadır.

2.Dünyaya Açılan Dil:

İngilizce ve Almanca’nın ardından internette en yaygın olarak kullanılan üçüncü dil Fransızca’dır. Fransızca anlama yeteneği kazandığınız takdirde yerel ve uluslararası medyada yer alan tüm Fransızca içerikleri okuma, anlama ve değerlendirme yeteneği kazanırsınız. France 24, TV5 ve Radio France Internationale önemli Fransızca medya organları arasında yer almaktadır.

3. Eğlenerek Öğrenilecek Dil:

Fransızca; öğrenilmesi kolay bir dildir. Fransızca öğrenmek isteyenler için ayrı ayrı eğitim metotları vardır. Fransızca’yı öğrenmeye başlayanlar Fransızca’nın ne kadar eğlenceli bir dil olduğunu keşfedecektir. Fransızca eğitim konusunda dökümanların önemi büyüktür. Ankara Fransızca kursu olarak Bilişsel Akademi‘yi tercih ettiğiniz takdirde Fransızca döküman konusunda hiçbir sıkıntı yaşamazsınız.

4. Diğer Dilleri Öğrenmede Araç Olur:

Diğer dilleri öğrenmek istiyorsanız Fransızca size bu konuda araç olabilecek bir dildir. İspanyolca, İtalyanca, Romence ve Portekizce gibi dillerin temeli Fransızca’ya dayanmaktadır. İngilizce ve Fransızca arasındaki benzerlik dikkat çekicidir. İngilizce’deki kelimelerin çoğu Fransızca’dan geçmiştir. Aralarında telaffuz farkı yer almaktadır. İngilizce‘ yi hiç bilmeseniz bile Fransızca alt yapınız olduğu takdirde öğrenirken hiç zorlanmazsınız.

5. Düşünce ve Aşk Dili:

Fransızca öğrenmek sizlere melodik, zengin, genellikle aşkın dili olarak tabir edilen bir dili öğrenmeyi sağlayacaktır. Fransız şarkılarını dinlemenin keyfi bir başkadır. Bununla birlikte, Fransızca, eleştirel düşünmeyi sağlayan, düşünceyi yapılandıran, müzakere ve tartışmalar için oldukça önemli bir dildir. Fransızca, tüm bu özelliklerinden dolayı analitik bir dil olarak bilinir.

İdeal Bir Fransızca Kursu Nasıl Olmalıdır?

Ankara Fransızca kursu olarak Bilişsel Akademi’yi (Ethica Language School) tercih ettiğiniz takdirde, ideal bir Fransızca kursu nasıl olmalı sorusunun cevabını otomatik olarak bulacaksınız. Fransızca kursunda sizlere uygulanan eğitim görsel ve işitsel zekaya dayanmaktadır. Fransızca kurslarımızda alacağınız eğitim sonucunda sizlere dil öğrenmenin temel nitelikleri olan okuma, yazma, anlama ve konuşma becerilerinde yetkinlik kazandırılacaktır. Hangi Fransızca seviyesinde olduğunuzun hiçbir önemi yoktur. İster başlangıç, ister orta isterseniz de ileri seviyede Fransızca dil bilgisine sahip olun, Ethica Language School’u tercih ettiğiniz takdirde seviyenize uygun bir sınıf ve uzman eğitimciyle çalışma fırsatı yakalayacaksınız. Bilişsel Akademi’yi (Ethica Language School); Fransızca kurslarında başarı garantisi sunmaktadır. Bilişsel Akademi‘yi (Ethica Language School) ile geçmişte başarıyı yakalamış birçok kursiyer mevcuttur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir