YABANCI DİLİN ÖNEMİ

Her geçen gün biraz daha önemini artıran yabancı dil artık ihtiyaç halinden çıkıp mecburiyete dönüştü. Günümüz şartlarında, ulaşım imkanlarının artması, her ülkeye kolaylıkla ulaşılması gibi etkenler, daha fazla dil öğrenme ihtiyacını da beraberinde getirmektedir. Ticari alanların gelişmesi, eğitim dünyasının farklı alanlara yönelmesi gibi daha birçok etken dil öğrenimini zorunlu hale getirdi.

Bilişsel Akademi olarak yabancı dilin önemini vurgulayarak verdiği eğitimle fark yaratıyor. Kursiyerlerine en güncel bilgileri kapsamlı olarak vererek profesyonel bir eğitim sürecini yönetiyor.

ORTAK DİL İNGİLİZCE

ingilizce kurs ücretleri

İngilizce kurs fiyatları

Global dünyanın kabul ettiği dil olarak İngilizce şu anda en çok kullanılan dil olmuştur. İngilizcenin yanında diğer dilleri öğrenmek de ortamımız gereğidir. Yabancı dili ne kadar öğrenmemiz gerektiği de yaptığımız işle ilgili olarak değişmektedir. Öncelikle kişilerin ihtiyaçlarını bilmek ona göre bir program yapmak gerekir. Son zamanlarda TOEFL veya IELTS uluslar arası geçerliliği olan sınavlar ile İngilizce dil kursları en revaçta olanlardır.

BİLİŞSEL AKADEMİ VE DİL KURSLARI

Kısa sürede İngilizce konuşmak isteyenlerin tercih ettiği Bilişsel Akademi İngilizce kursumuz ile öğrendikleriniz kalıcı ve kullanılabilir hale gelecektir. Modern eğitim teknolojileri, akılda kalacak yöntemleriyle hayatınızın her anında devam edecek bir eğitim sistemi ile sizleri tanıştırıyor. Aktif öğrenmeyle kurs harici, telefon mesajları, sosyal medya paylaşımları ve videolarla sizleri sürekli öğrenmeye teşvik ediyoruz. Dersleri sizin doğal ortamınıza taşıyarak, en az bir kez yemek yerken ya da bir mağazada alışveriş yaparken de bizi ders anlatırken görebiliyorsunuz. Kendi dokümanlarımızı kullanarak öğrencilerimize kendi seviyelerine en uygun materyalleri sunarak eğitim veriyoruz. 2011 yılında eğitim hayatına başlayan kursumuz öğrencilerine iki sınıf seçeneği sunuyor. 

  • 1-3 kişilik gruplar
  • 10-12 kişilik gruplar

1-3 kişilik gruplarda;

  • Eğitim saati ve süresi kursiyerlerin isteğine göre belirlenir.
  • 6 seviye İngilizce 6 ile 8 ayda tamamlanır.
  • TOEFL ve IELTS sınav garantisi verilir.

10-12 kişilik gruplarda;

  • Hafta sonu 2 gün 4’er saat ders yapılır
  • 6 seviye 6 ile 12 ay arasında tamamlanır
  • 6 seviye İngilizce ile TOEFL ve IELTS garantisi verilir.

Kurs programı ile ilgili bilgi almak için www.bilisselakademi.com adresine ulaşabilirsiniz.

Hızlandırılmış Dil Kursu

Hızlandırılmış Dil Kursu

Hızlandırılmış dil kursu, bugün pek çok ülkede dil öğrenmek isteyen kişilere verilen hizmetler arasında yer almaktadır. Dünya artık global bir nitelik kazanmış, iletişim ağları oldukça gelişmiştir. İnsanlar ile iletişim kurabilmenin başlıca yolları arasında da dil öğrenmek bulunmaktadır. Dil kursları, arzu ettiğiniz dili öğrenebilmeniz için size bir fırsat oluşturmaktadır. Dünyada aktif olarak kullanılan onlarca dil bulunmakla beraber, kişiler çok farklı sebepler ile dil öğrenmek isteyebilirler. Bunun için de birçok alternatif bulunmaktadır. Peki insanlar neden dil öğrenmek isterler ve dil öğrenmenin avantajları nelerdir?

Neden Dil Öğrenmeli?

Hızlandırılmış dil kursu, bugün dünya çapında pek çok kişinin ziyaret ederek dil öğrendiği yerler arasında bulunmaktadır. Bir dili öğrenmek o dil ile ilgili pek çok bilgiye sahip olmak ve yeni insanlar tanımak anlamına gelmektedir. Kendimizi geliştirebilmemiz ve farklı insanlarla tanışmamız için dil öğrenmenin önemi büyüktür. Farklı diller bize yeni dünyaların kapılarını açar ve bize kendimizi geliştirebilmemiz için fırsat sunar. Çok farklı sebepler aracılığı ile yeni dilleri öğrenmek isteyebiliriz. Tamamen hobi amaçlı olarak yeni diller öğrenebilir, iş dolayısı ile ya da sadece eğlenebilmek için birçok dil öğrenebiliriz. Bunlar için tek başımıza dil öğrenebileceğimiz gibi, hızlandırılmış dil kursu aracılığı ile de bilgimize bilgi katmamız ve yeni bir dil öğrenmemiz mümkündür.

Bazı insanlar, dil konusunda diğerlerine göre çok daha yetenekli doğar. Bu sebepten ötürü dil öğrenme konusunda birtakım insanlar diğerlerine nazaran çok daha başarılı olabilmektedirler. Her branşta olduğu gibi dil öğrenmenin de belirli süreçleri bulunmaktadır. Ancak eğitim aldığınız kişiyi dinleyip bu konuda sürekli olarak çalışırsanız kısa bir süre içerisinde söz konusu dili öğrenme fırsatı bulabilirsiniz. Bir dili öğrenmek çoğu zaman bizi korkutur. Bunun en büyük sebebi ülkemizde dil öğrenme konusunda yeterli aktif bir çalışmanın yürütülemiyor olmasıdır. Çoğu kişi için bir dili öğrenmek oldukça önemli faktörler arasında yer almaktadır. Hızlandırılmış dil kursu sayesinde çok kısa bir süre içerisinde dil öğrenmek mümkündür. Dil öğrenmenin bize birçok faydası bulunmaktadır. Şimdi sizin için bu faydalara değinelim ve bu faydaların bize ne katabileceğini belirtelim.

Dil Öğrenmenin Faydaları

Hiç kuşkusuz ki dil öğrenmenin en büyük faydası, bir dilin bize iş hayatı konusunda getirdikleridir. Türkiye genelinde akademik süreç incelendiğinde, bir öğrencinin kariyerinde ya da iş yerinde başarılı olabilmesi için sağlaması gereken unsurların başında mutlaka bir dil öğrenmek gelmektedir. Hatta bu durumu daha detaylı bir şekilde inceleyecek olursak, dil öğrenmenin iş yerindeki yükselme dahil bizimle ilgili olan pek çok süreci doğrudan etkileyebileceğini söylemek mümkündür. Dil öğrenmek hem kariyerimizi geliştirmemize olanak sağlar hem de aynı dili konuşan pek çok kişi ile iletişim kurmamız konusunda bize yardımcı olmaktadır. Dil öğrenmenin bunun dışında çok sayıda faydası bulunmaktadır ve birçok dili öğrenme konusunda faaliyet gösteren yerler basit bir şekilde ifade edilebilecek olursa hızlandırılmış dil kursu olarak adlandırılabilir. Kendimizi geliştirebilmek, yeni kültürler tanımak ve en önemlisi de temel ihtiyaçlarımızdan birisi olan iletişim ihtiyacını gidermek için pek çok kişi yeni diller öğrenmektedir. Bu asla es geçilmemesi gereken bir süreç olmakla beraber, dil öğrenmenin de belirli aşamaları bulunmaktadır. Bu aşamalar sırasında ilk olarak değinilmesi gerekenler arasında bir dili nasıl öğreneceğiniz ve bu dili hangi yöntemleri kullanarak öğrenebilmeniz gelmektedir.

Dil Nasıl Öğrenilir?

İnsanlar doğar büyür ve gelişir. Bir insanın yaşamına devam etmesi hususunda aktif olarak görev yapan unsurlardan bir tanesi de iletişim kurma ihtiyacıdır. Sözlü, yazılı ya da jest ve mimikleri kullanarak yapılan iletişim, insanın hayatına devam edebilmesine olanak sağlar. Farklı diller öğrenerek yeni kültürler ile iletişime geçmek, bu konuda son derece önemli unsurlar arasındadır. Dil öğrenmek isterseniz, bunu da belirli adımlara dikkat ederek kolay bir şekilde gerçekleştirme fırsatı bulabilirsiniz. Peki yeni bir dil nasıl öğrenilir? Sizler için bu konuyu detaylı bir biçimde derledik. Siz de bunu okuyabilir ve dil öğrenme konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yabancı Dil Öğrenirken

En İyi İngilizce Kursu Ankara

Dil öğrenmek için öncelikle sabırlı olmak ve düzenli tekrarlar ile kendini geliştirmenin önemi büyüktür. Süreklilik taşımayan bir dil eğitimi, kişi için kesinlikle etkili olmaz. Bu sebepten ötürü dil öğrenmek isterseniz, süreci sürekli hale getirmeli ve bu konuda mutlaka profesyonel bir destek almalısınız. Hızlandırılmış dil kursu, bu konuda size büyük ölçüde yardımcı olabilecek, hasta minimum hatalar ile bir dil üzerinde oldukça verimli olabileceğiniz unsurlar arasında yer almaktadır. Bil dili öğrenmek için bu konuda mutlaka istekli olmanın ve dile farklı unsurlar ile çalışabilmenin önemi büyüktür. Dil kursları, çeşitli dilleri öğrenmek için ideal yollar arasında yer alabilmektedir. Siz de bir dil öğrenmek için önce kendinizi tanımalı ve daha sonra plan yaparak bu konuda başarılı olmak hususunda ilk adımı atabilirsiniz.

Hızlandırılmış dil kursu, dil öğrenmek için pek çok kişinin ziyaret ettiği yerler arasında bulunmaktadır. Yaş ya da cinsiyet fark etmeksizin pek çok kişi dil öğrenebilmek için bu kursları tercih etmektedir. Dilin genel itibari ile oldukça nankör olduğunu ve sürekli olarak üzerinde çalışma göstermez iseniz, bu konuda başarılı olamayacağınızı söylemek mümkün. Bununla beraber, yetişkinler ya da çocuklar için farklı konseptlerde birçok dil kursu olduğunu söylemek mümkün. Hızlandırılmış dil kursu, çok kısa bir süre zarfı içerisinde bir dile dahil başlangıç aşamasındaki bütün unsurların öğrenciye kazandırılması ve öğrencinin dile ait bazı unsurları çok basit bir şekilde öğrenebilmesi esasına dayalıdır. Bu oldukça önemli bir husus olmakla beraber, bu konuda başarılı olmak istiyorsanız, aldığınız eğitimden sonra da bu konuda çaba harcamaları ve konunun üstüne gitmelisiniz. Aksi halde bir dilde başarı gösterebilmek ne yazıl ki mümkün değil.

Hangi Dilleri Öğrenebilirim?

Hızlandırılmış dil kursu almak isteyenler bu konuda çok fazla alanda hizmet alabilirler. Ülkemizde, tahmin edilebileceği gibi en çok öğrenilmek istenen dillerin başında İngilizce gelmektedir. Dünya üzerinde oldukça yaygın olan ve artık bir hobiden ziyade bir gereklilik olmuş durumdaki İngilizce, üstüne gidilerek kolay bir şekilde öğrenilebilecek diller arasında yer almaktadır. Dil kursu aracılığı ile dil öğrenmek isteyenler bu alanda çok farklı kursları tercih edebilir, hızlı bir şekilde dil öğrenme imkanı bulabilirler. Siz de dil öğrenmek istiyorsanız, bu alanda tecrübeli kursları tercih edebilirsiniz.

İngilizce dışında tercih edilebilecek birçok kurs bulunmaktadır. İspanyolca, Almanca ve İtalyanca; İngilizceden sonra en çok tercih edilen diller arasında yer almaktadır. Hızlandırılmış dil kursu aracılığı ile bu diller çok kolay bir şekilde öğrenilebilmektedir. Bununla beraber, son zamanlarda ülkemizde talebin oldukça arttığı diller arasında Arapça ve Rusça da gelmektedir. Ankara genelinde hizmet vermekte olan Bilişsel Akademi aracılığı ile siz de bu dilleri kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Kurumumuz bu konuda son derece tecrübeli bir dil merkezi olmakla beraber, uzun zamandır bu alanda hizmet vermekte ve birçok kişinin dil öğrenmesini sağlamaktadır.

Bilişsel Akademi İngilizce Kursu

 

 

Pratik İngilizce

Her hangi bir dili öğrenmek için sadece o dilin gramerini bilmek yeterli değildir. Dil bilgisi bellirli bir yere kadar faydalıdır. Sokakta konuşulan İngilizce ile kurslarda ve okullarda öğretilen İngilizce bazen adaylara gereksizmiş hissi uyandırmaktadır.

Günlük lisanda en çok kullanılan kalıplaşmış kelimelerin, kelime gruplarının deyimlerin, ifadelerin ezberlenmesinde mutlaka yarar var.  Bunların öğretilmesi günlük yaşamda İngilizceyi hayata geçirmek isteyen kişiler için son derece önemlidir.

Pratik İngilizce dediğimiz bu oluşum genellikle pragmatik bir oluşumdur. Bilhassa İngilizce öğrenmeye yeni başlayanlar için bu metodu mutlaka öneriyoruz. Şunu unutmayın, bir lisanı öğrenmek salt o dilin gramerini bilmek değildir; pratiğini bilmek ve bunu uygulamak ve o lisanın günlük dilde konuşulan kalıplarını bilmek paratik ingilizce konuşmaya giden en önemli yoldur. Ve o dilde yer alan günlük konuşma kalıplarını bilmektir.

Pratik İngilizce için lazım olduğunu düşündüğümüz günlük dilde gereksinim halinde çokça kullanılan kalıplaşmış ifadeleri farklı kategorilere ayırarak sizlere sunuyoruz. Bu kalıpları bilmek sizleri aynı zamanda daha çok motive edecektir.

After you: Senden sonra

Allow me: Bana izin verir misin?

ingilizce kurs ücretleri

İngilizce kurs fiyatları

A lovely day, isn’t it?: Hoş bir gün, (öyle) değil mi?

Any thing else?: Başka bir şey var mı?

Any day will do: Bir ara  bana uğra

Are you kidding?:  Şaka mı yapıyorsun? Kafa mı buluyorsun? Ciddi misin?

Do l have to?: Yapmak mecburiyetinde miyim?

Do me a favor: Bana bir iyilik yap

Do you understand?: Anladın mı?

Don’t be so childish: Çocuk olma, çocuk gibi davranma

Don’t be ridiculous: Komik olma!

Don’t be so modest: Bu kadar mütevazı olma

Don’t keep the truth from me: Benden gerçekleri saklama

I’m very proud of you: Seninle gurur duyuyorum

I need to do this: Bunu yapmak istiyorum

I saw it with my own eyes: Kendi gözlerimle gördüm

I see: Anlıyorum

I quit!: İstifa ediyorum, bırakıyorum, vazgeçiyorum.

İngilizce kursu arayan bir çok kişi en kısa sürede pratik bir şekilde konuşmak istemekte. 1-3 kişilik İngilizce eğitimlerimizde çok kısa sürede İngilizce konuşacaksınız.

İNGİLİZCE KURSU

Günümüzün çağdaş eğitim algısında ve anlayışında bir yabancı dil öğrenmenin önemi asla yadsınamaz. Yabancı dil derken da elbette akla yaklaşık yeryüzünde 1.9 milyar insanın konuştuğu İngilizce geliyor.

Küreselleşen bir dünya var. Ve şunu da artık kabul etmeliyiz ki küreselleşen bu dünyanın artık ortak bir dili var.

İNGİLİZCENİN ÖNEMİ

İngilizce konuşmayı öğrendiğinizde dış dünyanın kapıları bize sonuna kadar açılır. İngilizce konuşabildiğiniz zaman dünyanın herhangi bir yerindeki insanla rahatça iletişim kurabilirsiniz. Bu beraberinde farklı sosyal ortam ve olguları, farklı eğitim ve iş fırsatlarını da beraberinde getirir.

Son zamanlarda meydana gelen gelişmeler İngilizce öğrenmenin bir lüks değil, bir mecburiyet olduğunu ortaya koymaktadır.

Ethica Language School Farkı

ankara genel İngilizce kurslarıEthica Language olarak şunun farkındayız: Dil öğrenmek sürekli bir emek ve motivasyon gerektirir. Kaliteli ve kendine bir hedef koymuş olan bir İngilizce kursu olan Ethica Language, söz konusu çaba ve motivasyonun paydaşlar tarafından bilinçli bir biçimde hayata geçirildiğinde başarının kendiliğinden geleceğinin de müjdesini veren bir kurumdur.

Biz biliyoruz ki, dil öğrenmek çaba gerektirir ve bu çaba için güçlü bir motivasyona gereksinim vardır. . Sizi buna teşvik etmek ve cesaretlendirmek için güçlü eğitim kadromuz ve etkin eğitin sistemimiz ile her daim buradayız.

İyi bir İngilizce kursu öğrencinin gereksinimlerini göz önünde tutar. Onların isteklerini göz ardı etmeden herhangi bir planlama yapmaz.

Temel seviyeden itibaren ileri seviyeye kadar eğitimlerimizde temel prensibimiz disiplindir. Unutmayınız! Gelişigüzel, herhangi bir araştırma ve inceleme yapılmadan gidilen İngilizce kursu, zaman kaybından başka bir şey değildir.

 

 

İngilizce Dinleme Metinleri

 

Çocuklar için İngilizce masallar- hikayeler bölümümüzde sizlerle paylaştığımız video… İyi seyirler!

 

Kids Hut- Çocuklar İçin İngilizce Masallar,  Hikayeler… İngilizce dinleme becerilerinizi geliştirmek için faydalı olacaktır. İyi seyirler.

 

Listening Texts

Finger Family (Parmak ailesi) 

Daddy finger, daddy finger, where are you?
Baba parmak, baba parmak, nerdesin ?

Here I am, here I am. How do you do?
İşte burdayım, İşte burdayım. Ne yaptın ?

Mommy finger, Mommy finger, where are you?
Anne parmak, anne parmak, nerdesin ?

Here I am, here I am. How do you do?
İşte burdayım, İşte burdayım. Ne yaptın ?

Brother finger, Brother finger, where are you?
Erkek parmak kardeş, erkek parmak kardeş, nerdesin ?

Here I am, here I am. How do you do?
İşte burdayım, İşte burdayım. Ne yaptın ?

Sister finger, Sister finger, where are you?
Kız parmak kardeş, kız parmak kardeş, nerdesin ?

Here I am, here I am. How do you do?
İşte burdayım, İşte burdayım. Ne yaptın ?

Baby finger, Baby finger, where are you?
Bebek parmak, bebek parmak, nerdesin ?

Here I am, here I am. How do you do?
İşte burdayım, İşte burdayım. Ne yaptın ?

[/one_half]

[one_half_last valign=”top” animation=”none”]

Listening Texts

Rihanna – Diamonds

İngilizce – Türkçe Alt Yazılı

Alex Band – Only One

İngilizce – Türkçe Alt Yazılı

 

English Alphabeth Learning

İngiliz alfabesini şarkılarla öğrenmeye ne dersiniz?

 

Do you speak English?

 

İngilizce Dinleme Metinleri

Learn English through story Peter Pan