TOEFL Kursu Nedir?

TOEFL Kursu Nedir?

Toefl kursu nedir?’ sorusu, bugün ülkemizde pek çok kişinin sorduğu, üzerinde en çok durulan konulara arasında yer alıyor. İngilizce yeterlilik sınavı olarak yorumlanabilen TOEFL’in günümüzde önemi çok büyüktür. İngilizce bilgisini ispatlama sınavı olarak yorumlayabileceğimiz, her yaş grubundan onlarca kişinin her yıl başvuru yaptığı ve gerekli eğitim sürecini tamamladığı bir sınav olan Toefl, dünya genelinde oldukça yaygındır.

Uluslararası geçerliliği olan sınavlar, isminden de rahatlıkla anlayabileceğiniz üzere tüm dünya genelinde geçerlidir. Özellikle bir dili bildiğinizi tüm dünyaya açıklamak ve tüm dünyanın kabul ettiği dil bilginizi ölçen bir sınava girmek istiyorsanız, bu sınavlardan birisi TOEFL olabilir. Puanlama sisteminin bulunduğu ve kişinin İngilizce bilgisine göre çeşitli puanlar aldığı, kimileri için oldukça zor olan, kimilerinin ise diğerlerine kıyasla daha zor geçtiği bir sınav olan bu sınav, TOEFL nedir sorusunun cevabı olabilir.

Özellikle profesyonel bir alanda çalışıyorsanız, yurt dışı bağlantıları olan bir şirket ile iş yapacaksanız, çeşitli ülkelere göç edeceksiniz, ya da en basit şekilde üniversitenin hazırlık sınıfını doğrudan atlamak niyetindeyseniz, TOEFL sınavına giderek bu hazırlık bölümünü geçmek mümkündür. Bununla beraber TOEFL pek çok kişi için oldukça zorlayıcı bir sınav olacak şekilde karşımıza çıkmaktadır. Peki TOEFL nedir ve bu sınav nasıl geçilir? Sizler için konuyu detaylı bir biçimde ele aldık.

TOEFL Zor Mu?

TOEFL nedir sorusunu yanıtladıktan sonra konu ile ilgili olarak sorabileceklerimizin başında TOEFL sınavının zor olup olmadığı gelmektedir. Bu sınavın çok açık bir biçimde zor olduğunu, çünkü bu sınavı geçebilmek için profesyonel yeterlilik söz konusu olduğunu söylemek mümkündür. Aslında nitelikleri ile incelendiğinde TOEFL sınavını geçmek gibi bir kavram bulunmamaktadır. Bunun en büyük nedeni, bu sınavın herhangi bir geç-kal sınavı değil, İngilizce seviyenizi puan düzeyinde belirleme sınavıdır. Dünya üzerinde geçerliliği olan belirli başlı 3 sınav bulunmaktadır. Özellikle İngilizce alanında çalışıyorsanız ve çeşitli kurumlara ya da devletlere ibraz etmeniz gereken dil İngilizce ise, bununla ilgili olarak belirli başlı üç sınava girmeniz mümkündür. Bunlardan bir tanesi söz konusu sınav olan TOEFL iken, IELTS ve PTE sınavları da pek çok kişi için İngilizce seviyesini belirlemeye yönelik sınavlar arasında yer almaktadır.

Toefl nedir sorusu dışında yine bu sınava girecek pek çok kişi tarafından merak edilen sorular arasında TOEFL sınavının zor olup olmadığı yer almaktadır. Sınav sırasında pek çok unsurdan sorumlu tutulursunuz. Yazma becerileriniz, okuma becerileriniz, konuşma becerileriniz ve daha pek çok unsur test edilir. Sınav, yetkinlik düzeyinde İngilizce bilen kişilere göre düzenlenmiştir. Bu sınavı pek çok kişi ‘zor’ olarak tanımlamaktadır. Bu durumun başlıca nedeni ana dili İngilizce olan pek çok kişinin de bu sınava girdiğinde tam puana yakın puan almakta zorlanmasıdır. Zira uzun uzadıya cümleler ve pek çok unsur bu sınavı zor kılan etmenler arasında yer almaktadır. TOEFL sınavına girecekseniz, bu konuda mutlaka dikkatli çalışmanız gerekmektedir.

TOEFL Sınavına Nasıl Çalışılır?

Toefl nedir sorusunu cevapladıktan sonra, TOEFL sınavına nasıl çalışılacağına ilişkin de bilgi vermek isteriz. TOEFL son derece zor nitelikli sınavlardan birisi olmakla beraber, bu sınava tek başına hazırlanmak genelde bu sınavda başarısız olmak sonucunu doğurmaktadır. Günümüzde İngilizce bazlı bölümler okuyan ve hatta bu bölümlerden mezuniyetleri olan pek çok kişi de TOEFL sınavına girmek için çeşitli kurumları tercih etmektedirler. Zira sınav tek bir bölümden oluşmaz ve İngilizceye yönelik pek çok alana hakim olmanız gerekmektedir.

Bu sınavda başarılı olmak isteyenler için başlıca kural mutlaka TOEFL hazırlık için sürekli şekilde çalışmak olacaktır. Profesyonel nitelikli İngilizce sınavları için sürekli çalışmanın önemi büyüktür. Bu konuda başarı elde etmek ve İngilizce alanında kendisini kanıtlamak isteyen birçok kişi, düzenli ve sıkı bir şekilde çalışmaktadır. TOEFL, dinleme yazma gibi pek çok yetkinliği bir arada sunacağınız testlerden birisi olduğu için gündelik hayatınızda sürekli olarak İngilizce konuşabilmenizin de önemi büyük. Gramer formatına ve daha birçok unsura çok iyi çalışmanız bu sınavlarda başarılı olabilmenin en büyük koşulları arasında yer almaktadır.

TOEFL nedir sorusu dışında bu sınava hazırlanan birçok kişi bu sınavda nasıl daha başarılı olabileceği ile ilgili araştırmalar yapmaktadır. İngilizce oldukça zor ve başarılı olabilmek için yetkin bir şekilde çalışmanın esas olduğu alanlar arasında yer almaktadır. Eğer TOEFL ve IELTS gibi profesyonel İngilizce gerektiren sınavlara hazırlanacaksanız, mutlaka bu alanda tecrübeli bir ekip ile çalışmanız gerekmektedir. TOEFL kursu mantığı ile yola çıkan ve bugün İngilizce kursu olarak hizmet veren pek çok kurum olsa da ne yazık ki bu kurumların çok az bir kısmı vaat ettiği üzere profesyonel bir destek sunmaktadır.

TOEFL İçin Profesyonel Destek

TOEFL nedir sorusunu cevapladıktan sonra, TOEFL için hangi kurumlar aracılığı ile profesyonel bir destek alacağınıza da değinelim. TOEFL ve İELTS gibi sınavlar son derece önemli ve yetkinlik gerektiren sınavlar. Bu sınavlarda başarı göstermek için ise mutlaka yine bu alanda deneyimli ekibi ve uzman eğitmenler ile eğitim veren bir kurum aracılığı ile çalışmak şart.

TOEFL KURSU ANKARA

TOEFL çok aşamalı ve okuma-yazma ya da dinleme gibi yetkinliklerin hepsinden sorumlu olacağınız bir sınav olduğu için bu konuda size ayrı ayrı profesyonel hizmet sunacak olan bir kurum ile çalışmak son derece önemli. TOEFL profesyonel bir hizmet sunuyor oluşu, aynı zamanda niteliği itibari ile kişileri oldukça zorlayan sınavlardan bir tanesi. Bu sınavdan geçebilmek için İngilizcede yalnızca iyi olmak yetmiyor, sıkı çalışmak ve çok iyi olmak gerekiyor. Dolayısı ile uzman ve birçoğu native speaker olarak ifade edilen ana dili İngilizce olan eğitmenlerden destek almak son derece önemli. Özellikle Ankara’da yaşıyorsanız ve TOEFL kursu konusunda yardıma ihtiyacınız varsa, bu konuda hizmet verecek olan kurumlardan bir tanesi de Ethica Langue olarak ünlenen kurumumuz. Bu alanda pek çok kişi hizmet sağlıyor olmakla beraber, uzun süre önce kurulan ve nitelikleri ile pek çok kişinin favorisi haline gelen kurumumuz ile siz de çalışabilir, profesyonel bir destek alabilirsiniz.

 

NEDEN BİLİŞSEL AKADEMİ?

Sınava hazırlanırken, İngilizce’nin hangi kısmında diğerlerine göre daha aktif ve hangi kısmında eksik kaldığınızı belirleyerek buna uygun bir çalışma stili uygulayan, size hem beklentilerinize hem de ihtiyaçlarınıza uygun kişiye özel bir çalışma programı sunan bir merkez ile çalışmak isterseniz, Bilişsel Akademi’yi tercih edebilmek mümkündür. Bununla beraber TOEFL kursunda başarı göstermek için yalnızca kursa gelip gitmek yetmiyor. Çünkü tek başınıza bireysel olarak da eğitmenlerin size verdikleri görevleri uygulamak ve bu alanda başarılı olabilmek için sürekli bir çaba göstermek şart. İngilizce diziler izleyebilir ve ekstra gramer bilgileri çalışabilirsiniz. Bu sayede TOEFL sınavında başarı gösterebilmek mümkündür. Dilerseniz bu sınava çalışmayı diz de deneyebilir, profesyonel bir kurs olarak da Bilişsel Akademi’ yi tercih edebilirsiniz. Ankara’da yer alan dil merkezi pek çok yaştan kursiyere eğitim sunmaktadır.

TOEFL Hazırlık

TOEFL Hazırlık Kursu

TOEFL hazırlık, önemli kurslardan birisi olmakla beraber, dünya üzerinde en çok konuşulan, aynı zamanda en geçerli olan diller arasında İngilizce yer almaktadır. İngilizce artık yalnızca önemli olmaktan çıkmış, pek çok kişinin yaşamının devam etmesi için elzem bir hale gelmiştir. Artık günümüzde pek çok kişi İngilizce konuşabilse de gelişmiş İngilizce konuşabilmek son derece önemli hususlar arasında yer almaktadır. TOEFL İngilizce yeterliliğini belirten sınavlar arasında yer almaktadır. Bu sınav, tüm dünya üzerinde geçerlidir ve TOEFL sonucunuzu Avrupa ve Avustralya dahil pek çok yerde kullanabilmek mümkündür. TOEFL sınavında başarılı olabilmek için mutlaka iyi bir TOEFL hazırlık yapmak şarttır. Bunu da yapabilmek için mutlaka tecrübeli ve deneyimli bir ekip ile çalışmak gerekmektedir.

TOEFL Hazırlık Süreçi

toefl kursu nedir

İngilizce sınavı, başarılı olmanız gereken sınavlar arasında yer almakla beraber, TOEFL sınav sonucunu pek çok yerde kullanabilmek mümkündür. Bu sınav, son derece önemlidir. İngilizce alanında yetkin olmak için yapılması gerekenler arasında TOEFL hazırlık kurslarına katılmaktır.  Profesyonel destek sunan bir ekip ile çalışmak, İngilizce kursunda başarılı olabilmek adına son derece önemlidir. Ülke genelinde bu eğitimi veren çok sayıda kurs bulunmaktadır. Kişiler kursların vaatlerine ve ücretlerine bağlı olarak kendileri için en uygun kursu seçebilmektedirler. TOEFL hazırlık kursu, bu süreçte, dikkat etmeniz gereken, dikkatli bir şekilde çalışmanız gereken kurslar arasında yer almaktadır. TEOFL hazırlık süreci oldukça uzun sürebilmektedir. Bu sınav zor bir sınavdır ve ilk seferde başarı göstermek her zaman kolay olmayabilir, hem standart İngilizce sınavlarına göre ücretleri fazla olduğundan, hem de aynı zamanda zor geçilebilir bir sınav olduğundan ötürü TOEFL hazırlık bu süreçte oldukça önem taşımaktadır.

TOEFL Sınavına Nasıl Çalışılır?

TOEFL hazırlık sırasında pek çok unsura dikkat etmekte fayda bulunmaktadır. TOEFL sınavına çalışmak için yapılması gerekenler arasında, uzman bir ekip seçmek ve bu ekipten eğitim almak gelmektedir. Ankara ilinde yaşıyorsanız, bu il içerisinde profesyonel İngilizce eğitimi veren çok sayıda kurs olduğunu söylemek mümkündür. Bu sınava dikkatli çalışabilmek için sınavı iyi tanımak gerekmektedir. Yalnızca sınava fiziksel olarak çalışmak yetmediği gibi, psikolojik olarak da bu sınava iyi hazırlanmanın önemi büyüktür. İngilizce konusunda yeterliliğinizi test eden, dünyanın en güvenilir ve uluslar arası sınavlarından birisi olan TOEFL çok ciddi bir çalışma ve emek isteyen sınavlar arasındadır. Yalnızca uzman bir eğitim kurumuna gitmek değil, kişinin tek başına nasıl çalıştığı da bu sürecin sarsılmaz unsurları arasındadır. Sürekli tekrar yapmak eksikleri gidermeye çalışmak ve TOEFL’in pek çok alanı için kendini geliştirmeye çalışmak, bu sınavda başarılı olmanın yegane unsurları olarak yorumlanabilmektedir.

TOEFL Hazırlık İçin Neler Yapmalı

TOEFL KURSU ANKARA

TOEFL hazırlık çalışması yapacaksanız, hangi kaynaklar ile çalışacağınızı belirleyin. Zira TOEFL sınavına hazırlık için piyasada satılan çok fazla kaynak bulunuyor. Uzmanınızdan eğitim alırken, önerilerini de dinleyerek yardımcı kaynak olarak kullanabileceğiniz bir set alabilir, sınava bu set aracılığı ile çalışabilirsiniz.

Başarılı olabilmenin başlıca adımları arasında planlı ve sistemli gitmek gerekmektedir. Sınav, yalnızca okuma ve yazma üzerine değildir. Dinleme ve konuşma çalışmaları da bu sürecin sarsılmaz parçaları arasında yer almaktadır. TOEFL da başarılı olabilmek için mutlaka bu üç alanda başarılı olabilmek şarttır. Çünkü bu sınavda alacağınız skor, bütün bölümlerin ortalaması alınmaktadır. Bu ortalama basitçe ‘overall’ olarak ifade edilmektedir. Overall yani totalde elde ettiğiniz sonuç ne kadar yüksekse bu sınavda o denli başarılı olabildiğinizi söylemek mümkündür. TOEFL hazırlık sürecinde, sizi sınav hakkında bilgilendirecek, sınava çalışma tekniklerinizi geliştirecek ve size akılda kalma teknikleri ile eğitim verecek bir kurum ile çalışmak durumundasınız. Aksi halde bu süreçte çok sıkıntı çekmeniz mümkündür. TOEFL sınav ücretleri her sene değişiklik göstermekle beraber, ücretlerin hiç de cüzi rakamlar olmadığını belirtmekte ciddi fayda bulunuyor. Dolayısı ile bu sınava ikinci bir defa daha girmemek için ilk seferinde sınavdan geçmek şarttır.

TOEFL sınavı, kişi açısından oldukça zorlu geçebilir. Özellikle zamanla yarışmanız gereken, bilgi gerektiren bir süreç olduğundan ötürü çok kişi bu süreçte başarılı olamamakta bu durumdan ötürü sınava iki kez girmek durumunda kalmaktadır. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalmak istemiyorsanız, mutlaka seçtiğiniz eğitim kurumunun iyi eğitim veren bir kurum olmasına özen göstermelisiniz. Aynı zamanda eğitmenlerinizin size bu konuda vermiş olduğu önerileri dinlemeli ve mutlaka iyi kaynaklar ile çalışmanız gerekmektedir. TOEFL hazırlık sürecinde belirli detaylara dikkat edebilmenin önemi büyüktür. Bu önemli sınavda daha iyi hazırlanan kişilerin, sınav genelinde overall kısmında yüksek sonuçlar elde etmesinin mümkün olduğunu söylemek mümkündür.

Geçerliliği Olan Diğer Dil Sınavları

TOEFL KURSU ANKARA

Dünya genelinde uluslararası geçerliliğe sahip olan tek sınav TOEFL değil. İlgili olanlar için İELTS ve PTE sınavları da tüm dünya genelinde geçerli sertifikaya sahip olan, kişilerin yurt dışı projelerinde de gönül rahatlığı ile tercih edebilecekleri bir sertifika olarak karşımıza çıkmaktadır. TOEFL hazırlık kursu size bu sınavda başarılı olabilmeniz için yardımcı olmaktadır. Mutlaka uzmanlar ile çalışan ve bu konuda referansları bulunan bir merkez ile çalışmanız bu süreçte başarılı olabilmeniz için son derece mühim. Çünkü referansları bulunmayan bir merkez ile çalışmak, ne yazık ki TOEFL gibi niteliği itibari ile adayları oldukça zorlamaya ve gerçekten nitelikli İngilizce konuşanları bulmaya yönelik bir sınav için, kesinlikle paranızı yakmak olarak yorumlanabilir.

TOEFL Hazırlık Kursu

TOEFL hazırlık kursu, size TOEFL adı verilen İngilizce sınavına çalışmak için gerekli eğitimin verildiği kurslardır. Genelde yetişkinlere verilen TOEFL kursu, bu süreçte akademik yetkinlik dolayısı ile bu sertifikaya ihtiyacı olan kişiler tarafından tercih edilebileceği gibi, kendini denemek ya da sertifikaya sahip olup bu sertifikayı kariyerinin çeşitli adımlarında kullanmak için tercih edilebilir. TOEFL sınavı, bir hayli zor bir sınav. Bu sınava özellikle vizeye ihtiyacı olan göçmenler başvurmaktadır. Göçmenlik prosedürlerinin yerine getirilmesi ve bu süreçte başarılı olunabilmesi, kişilerin vize alabilmesi hususunda en önemli faktörler arasında yer almaktadır. Bunun dışında yüksek lisans öğrencileri de bu sınava girmekte ve TOEFL hazırlık kursuna katılmaktadır. Bu kurslar pek çok ilde faaliyet vermektedir.

Bilişsel Akademi TOEFL Kursu

Ankara ilinde yaşıyorsanız ve TOEFL kursuna gitmek istiyorsanız, Bilişsel Akademi olarak bu konuda uzun zamandır hizmet vermekteyiz. TOEFL kursu ve IELTS kursu başta olmak üzere, çeşitli seviyedeki adaylar için İngilizce kursları veriyor ve bu alanda başarılı olmanızı amaçlıyoruz. Eğitmenlerimiz bu konuda oldukça profesyonel olmakla beraber, nitelikli bir hizmet sunmaktayız. Eğitmenlerimizin birçoğu ana dil seviyesinde İngilizce konuşmakla beraber, sınav psikolojisi konusunda da kursiyerlerimize destek sağlamaktayız. Bu alanda yardıma ihtiyacınız varsa ve en kaliteli dil merkezleri ile çalışmak istiyorsanız, siz de Bilişsel Akademi’ yi tercih edebilir, TOEFL hazırlık için destek alabilirsiniz.