Bilişsel Akademi YÖS Kursları Hakkında

Yös kursları hakkında sizleri kısaca bilgilendirmek istedik. YÖS (yabancı uyruklu öğrenci) sınavına kimler katılabilir, YÖS nedir, YÖS kurslarında hangi dersler verilir?

Bilişsel Akademi, 20 yılı aşkın bir süredir YÖS, SAT, GRE, GMAT, IELTS, TOEFL, TÜRKÇE eğitimleri vermektedir. Öğrencilerimiz Türkiye’ de Ankara başta olmak üzere farklı illerde ikamet etmekte ayrıca İran, Irak, Türkmenistan, Kırgızistan, Ukranya, Rusya, Afganistan, Özbekistan, Çin Uygur Bölgesi, Mısır, Yemen, Kuvvet, Suudi Arapistan, Almanya, Hollanda, Fransa , İsveç, Norveç, Amerika, Yenizellanda, Somali gibi çok farklı ülkelerden gelmektedir. Ankara dışından gelen öğrencilerimiz havaalanında karşılanır. Önce bir otele yerleştirilir. Daha sonra onun için belirlenen yurtlar, isteğe bağlı evler ona gösterilir. Öğrencimiz tercihine göre nerde kalmak isterse oraya yerleştirirlir. Daha sonra sağlık sigortası gibi işlemler yapılır. Göç idaresinden oturma izni vb. işlemleri yapılır. Daha sonra da YÖS, SAT, Türkçe eğitimleri başlar.

YÖS Kurslarına Kimler Katılmalı

YÖS; Ülkemizin yükseköğrenim fakültelerinde lisans veya ön lisans eğitimi almak isteyen yabancı öğrencilerin girmeleri gereken sınavdır. Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı olan YÖS’te başarılı olabilmek için belli bir puan alınması gerekir. Sınav ÖSYM tarafından yapılır. Yılda bir kere ve genellikle Haziran ayında yapılır. 2011 yılına kadar merkezi olarak yapılan sınav bu tarihten itibaren üniversitelerin kendilerine bırakılmıştır.

Üniversitelerden bünyesinde yabancı uyruklu öğrencilerin eğitim görmesini isteyenler, sınav hazırlayıp belirledikleri tarihte uygular. Bazı üniversiteler yabancı öğrenci okutmak istemelerine rağmen sınav yapmayıp yapan bazı üniversitelerin sınavlarını geçerli kabul ederler. Her üniversite alacakları öğrencilerle ilgili koşulları, başvuru şartlarını, başvuru sürecini ve sınav tarihini kendisi duyurur. Üniversitelerin resmi web sitelerinde bütün detaylara yer verilir. Sınavla ilgili sorulara da öğrenciler web sayfalarından cevap bulabilirler.

YÖS Kursları Dersleri

Her üniversite YÖS sınavını kendi yapar. Genel olarak yapılan sınavlarda konular ve dersler benzerlik gösterir. Fakat bazı konularda farklılık gösterme ihtimali olduğundan dolayı öğrencilerin hedefledikleri üniversitenin sınavına dair bütün detayları iyice öğrenmelidir. Kursumuz temel olarak öğrencilerini YÖS sınavına hazırlamaktadır. YÖS sınavlarındaki testler ikiye ayrılır:

 • Temel Öğrenme Becerileri Testi: Bütün öğrencilerin yapması gereken testtir. Üniversitelerimizin hepsi öğrencilerinin Temel Öğrenme Becerileri Testinden başarılı olmasını ister. Temel Öğrenme Beceri Testinde genellikle 80 soru olur. 80 sorunun 40 veya 45’i IQ testi, 35 ila 40 sorusu Matematik testi, 3 ila 5 sorusu da Geometrik testi olur.
 • Türkçe testi: Türkçe testinde öğrencilerin temel dil bilgileri ölçülür. Üniversitelerin bazıları Türkçe testinde başarı ararken bazıları aramaz. Türkçe testinde üniversiteden üniversiteye değişmekle birlikte 50 ila 100 soru vardır.

Kurumumuz öğrencilerinin gireceği sınava ve ihtiyacına göre çalışmalar yapmaktadır. Öğrencilerimize; matematik, geometri, IQ ve Türkçe dersleri verilmektedir. Bu dersler dışında kurs sürecince rehberlik hizmeti sunulmaktadır. Rehberlik çalışmalarında:

 • Türkiye’ deki üniversiteler ve fakülteleri hakkında bilgi verilmesi. Tercih edilecek üniversite ya da fakültenin bulduğu şehirde yaşam, sosyal ve kültürel etkinlikler hakkında bilgi verilmesi.
 • Kariyer çalışmaları.
 • Mesleki tanıtımlar ve meslek seçimleri.
 • YÖS başvuru tarihlerinin duyrulması ve başvuru sürecinin yapılması.
 • YÖS sınav yerleri hakkında bilgilendirmeler.
 • YÖS tercihleri
 • YÖS ek yerleştirme başvuruları
 • YÖS kazanan öğrencilerimizin üniversite kayıtları

YÖS Kursuna Kimler Kabul Edilir

Kurumumuzda öğrencilere danışmanlık ve rehberlik hizmetleri verilmektedir. Bir ülkede yabancı olmak ve üzerine sınava girecek olmak danışmanlık ve rehberlik gerektirdiğinden kurumumuz kurs çerçevesinde kursiyerlerine bu hizmetleri sunmaktadır. YÖS için en kaliteli kitaplar, dokümanlar ve gelişmiş teknoloji kullanılarak eğitim vermekteyiz. Kursumuza YÖS sınavına girmeyi hak eden bütün herkes kayıt olup eğitimlerimize dahil olabilir.

Kimler YÖS sınavına girebilir:

 • Yabancı uyruklular
 • Doğumla Türk vatandaşı olup vatandaşlıktan çıkma izni alanlar
 • Doğumda yabancı uyruklu olan çifte vatandaşlar
 • Türk olup lise eğitiminin son 3 yılını KKTC dışında yabancı ülkede alanlar
 • KKTC uyruklu, KKTC’de yaşayan, KKTC’de ortaöğrenimini tamamlayan GCE AL sınavına girenler

Bilişsel Akademi YÖS kursları hakkındaki tüm sorularınızı +90 312 433  82 00 numaralı telefondan sorabilirsiniz. WhatsApp +90 507 653 27 07

 

YÖS Kursu İle YÖS Sınavını Başarın

 

YÖS Kursu Başarın

Türkiye’deki yüksek öğretim kurumlarında okumak isteyen yabancı uyruklu öğrenciler YÖS sınavına girmeleri gerekmektedir. YÖS sınavı, diğer üniversite kabul sınavlarından biraz farklıdır. 2010 yılına kadar ÖSYM tarafından merkezi bir sınavla yapılırken 2011 yılından itibaren üniversiteler tarafından yapılmaya başladı. Dersler bakımından farklılık olmamakla birlikte üniversiteler sınavın bazı hususlarında değişiklik yaparak uygulamaktadır. YÖS kursu hizmetleri öğrencilerini bu değişikliklere göre hazırlamaktadır. Sınava giren öğrencilerin en az 80 soru üzerinden 40 ya da 100 soru üzerinden 50 barajını geçmeleri gerekmektedir. Kursumuz eğitim dönemi başlamadan üniversitelerin yaptıkları açıklamaları ve duyuruları dikkate alarak plan ve program yapmaktadır. YÖS kursu fiyatları dikkate alındığından her yıl yenilediğimiz programın ne kadar başarılı olduğu görülecektir.

 

YÖS Sınavına Nasıl Hazırlanılmalı?

YÖS sınavından güzel bir başarı elde eden yabancı uyruklu öğrenciler ülkemizin güzel üniversitelerinden birinde okuma şansını elde ederler. Yabancı uyruklu öğrencilerin yüksek öğretim hayatları için YÖS sınavı oldukça önemlidir. Çok önemli olan bu sınava YÖS kursu imkanları ile hazırlanılabilir. Aslından internet üzerinden online YÖS kursu veren bazı siteler mevcuttur. Fakat online kurslar öğrenciye rehberlik hizmeti verememektedir. Sınava hazırlanan yabancı öğrenci danışmanlık ve rehberlik hizmetine çok ihtiyaç duymaktadır. Çünkü zorlandığı, pes etmek istediği zamanlar olacaktır. İşte bu zamanlarda ona rehberlik ederek elinden tutup yoluna devam etmesini sağlayacak rehberlik hizmetini kursumuzda öğrencilerimize sağlamaktayız. YÖS kursu fiyatları içinde dersler ve verdiğimiz rehberlik danışmanlık hizmetleri de dahildir.

YÖS Sınavı ve Kursu Avantajları

Ülkemizin YÖS konusunda en iddialı kurslarından biriyiz. Bu iddiamızın temelinde yıllardır elde ettiğimiz %100 başarımız bulunmaktadır. YÖS sınavı yabancı öğrenicilerin ülkemizde tıp, hukuk, diş hekimliği, mühendislik, psikolojik danışmanlık gibi bölümlerde okuma şansı vermektedir. Türk öğrenciler fizik, kimya, biyoloji, edebiyat, matematik, geometri gibi çok sayıda dersten sınava girerken yabancı öğrenciler sadece;

 • Genel Matematik IQ
 • Matematik
 • Geometri derslerinden sınava girmektedir.

Bu oldukça avantajlı bir durumdur. Farklı bir ülkede olmanın dezavantajlarını YÖS kursu hizmetlerimiz sayesinde aşarak hedefledikleri üniversiteye yerleşme fırsatını elde edebilirler. YÖS alanında tecrübeli, eğitim konusunda kitaplar yazmış, deneyimli eğitim kadromuz, 12 veya 14 kişilik ferah sınıflarda eğitim vermektedir. YÖS kursu fiyatları içinde öğrencilerimizin seviyelerini belirlemek için deneme sınavları uygulamaktayız.

Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı (YÖS) Nedir?

Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı (YÖS) Nedir?

YÖS; Türkiye’deki herhangi bir üniversitede lisans veya ön lisans eğitimi almak isteyen yabancı uyruklu öğrencilerin girmek zorunda olduğu bir sınavdır. YÖS; Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavının kısaltılmış halidir. Ülkemizde her yıl yaklaşık olarak beş bin üniversite öğrencisi adayı bu sınavlara girmektedir. Bu adaylar; farklı uyruklara sahiptir. Yabancı uyruklu öğrenciler, sınav sonuçları doğrultusunda Türkiye’deki üniversitelere başvurma hakkı elde ederler. Yeterli puanı alan ve gerekli kriterleri karşılayan öğrenciler, Türkiye’deki üniversitelere kayıt yaptırma hakkını elde ederler.

Bilişsel Akademi YÖS Kursu

YÖS; 2011 yılına kadar ÖSYM tarafından her yıl Haziran ayında gerçekleştirilen bir sınavdı. Ancak, ÖSYM’nin aldığı karar neticesinde 2010-2011 eğitim öğretim yılından başlamak üzere YÖS; ÖSYM bünyesinden çıkartıldı. O tarihten beri, bu sınav üniversitelerin kendi bünyesine aktarıldı. YÖS’e hazırlanmak isteyen öğrenciler kurs arayışı içerisine girerler. En iyi YÖS kursu hangisidir diye araştırma yaparlar. Özellikle, Ankara’da yaşıyorsanız ve Ankara’ da YÖS kursu arıyorsanız sizlere Bilişsel Akademi‘ yi tavsiye ediyoruz. Bilişsel Akademi’ yi tercih ettiğiniz takdirde uzman kadromuzdan alacağınız eğitim doğrultusunda hedeflediğiniz üniversiteye bir adım daha yaklaşacaksınız. Bilişssel Akademi (Ethica Language School); Ankara en iyi YÖS kursu olarak gösterilmektedir. Bilişssel Akademi’ yi (Ethica Language School) tercih ettiğiniz takdirde az kişilik sınıflarda, birebir eğitim imkanıyla ve her sorunuza cevap alabileceğiniz uzmanlarla beraber sınava en iyi şekilde hazırlanabilirsiniz.

Türkiye’de YÖS Nasıl Yapılıyor?

tömer kursuÖSYM’nin 2010 yılında aldığı karardan sonra her üniversite kabul edeceği öğrenciler için YÖS düzenlemeye başlamıştır. Bu sınava girecek her öğrenci için üniversiteler kendi internet sitelerinde sınava girmek isteyen öğrencilerin yerine getirmek zorunda olduğu yükümlülükleri, başvuru şartlarını, sınav tarihlerini ve sınav ücretlerini duyurmuşlardır. Türkiye’de sadece üniversitelerin kendi bünyelerinde uyguladıkları bir sınav olan YÖS; iki yıl boyunca geçerliliğini korumaktadır. Ancak, sınav sonuçları yalnızca girilen üniversitenin bünyesinde geçerli olmaktadır. Bununla birlikte, zaman zaman istisnai durumlar yaşanabilir. Çünkü, her dönem farklı olmakla beraber bazı üniversite bölümleri birbirlerinin yaptıkları sınavları geçerli olarak kabul etmektedirler. Kısacası, öğrenciler aynı YÖS puanıyla farklı üniversitelerin bölümlerine başvuru hakkına sahip olurlar. Tüm bu bilgilerden daha fazlasına ulaşmak ve bu sınava en iyi şekilde hazırlanmak istiyorsanız Ankara en iyi YÖS kursu olarak Bilişssel Akademi’ yi (Ethica Language School) tercih etmelisiniz.

YÖS Soruları Nerelerden Çıkıyor?

YÖS; Türkçe testi ve temel öğrenme becerileri testi olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır.

Temel Öğrenme Becerileri Testi

Temel öğrenme becerileri testi; geometri, matematik ve sembolik ifadeler üzerine olurken Türkçe testi ise isteğe bağlı olarak cevaplanmaktadır. Bununla birlikte, temel öğrenme becerileri testi İngilizce ve Türkçe olmak üzere iki farklı dilde sorulmaktadır. Temel öğrenme becerileri soruları; adayların soyut öğrenme güçlerini ölçmektedir. Bu testten alınan puan, üniversitelerin öğrenci kabulünde esas aldıkları puandır. Adayların, bu testten aldıkları puan hesaplanarak istedikleri lisans veya ön lisans bölümlerine girip giremeyeceklerine bakılır. Bununla birlikte, bazı üniversiteler YÖS kapsamında fizik, kimya, tarih ve coğrafya gibi alanlarda sorulmuş soruları da baz almaktadır.

Türkçe Testi

YÖS’ te yer alan Türkçe testi ise üniversite programlarına girişte dikkate alınmaz. Öğrencilerin cevapladığı Türkçe testi soruları; sadece öğrencilerin yeterli Türkçe bilgisine sahip olup olmadığını ölçer. Bu sınavdan gereken puanı alamayan öğrenciler, bir yıl süreyle Türkçe hazırlık programına katılmak zorundadır. Lisans derslerine geçmeden önce bir yıl hazırlık okurlar. Ayrıca, ertesi yıl tekrar girecekleri sınavda başarılı oldukları takdirde bölümlerine geçiş yapma hakkı kazanırlar.

YÖS hazırlık kursu

YÖS Başvuru Koşulları

YÖS başvurusu yapmak isteyen öğrencilerin lise veya dengi okullardan mezun olması veya mezuniyetine bir yıl kalmış olması gerekmektedir. Bu sınava sadece yabancı uyruklu öğrenciler başvurabilir. KKTC uyruklu olanlar veya çift uyruğundan birisi T.C veya KKTC olanlar YÖS başvurusunda bulunamazlar. Ayrıca, yurt dışından kabul edilecek öğrenciler üniversitelerin kendilerinin belirlediği kriterler doğrultusunda değerlendirilirler. YÖS ile alakalı tüm başvuru koşullarını, eğitim almak istediğiniz üniversitenin resmi internet adresi üzerinden öğrenebilirsiniz.

En İyi YÖS Kursu Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır?

En iyi YÖS kursu olmak isteyen bir dershanenin öğrenciler, eğitmenler ve kaynaklar arasında köprü vazifesi görmesi gerekmektedir. Eğitimi her ne kadar iyi de olsa, kalabalık YÖS kurslarında dersleri etkin bir şekilde dinlemek ve eğitmenlere ulaşmak güç bir hal alacaktır. Hepimizin bildiği gibi YÖS; Türkiye’deki yükseköğretim programlarından faydalanmak isteyen yabancı uyruklu öğrencilerin girdiği bir sınavdır. Üniversite sınavları; insanların geleceğini şekillendirdiği için öğrenciler, YÖS kursları sayesinde sınavlara hazırlanmayı hedeflemektedir. Bu sebeple tercih edilecek dershanenin en iyi YÖS kursu olarak gösterilmesi gerekir. Bu açıdan YÖS kursunun başarıya ulaşmada düzenli bir çalışma programı ve bireysel çaba kadar etkili olduğu söylenebilir.

YÖS Kursu Neler Yapmalı

YÖS; son değişiklikten sonra üniversitelerin kendi bünyesinde düzenlediği bir sınav olduğu için en iyi YÖS kursu başvuru ve tercih döneminde adayların yanında yer alır. Tüm öğrencilere YÖS hakkında genel bilgiler vermeli ve geçmiş yıllarda çıkmış YÖS soruları hakkında doküman sunmalıdır. Seçeceğiniz en iyi YÖS kursu eğitim kalitesi ve kaynaklarıyla tamamen YÖS sınav içeriklerine uygun olan en iyi YÖS kaynaklarını sizlere sunmalı ve üniversitelerin kendilerine özgü soruları hakkında size rehberlik yapmalıdır. YÖS kursları tarafından adaylara sunulan kaynaklar YÖS konuları  ve sınavın büyük bölümünü oluşturan YÖS matematik konuları kapsamındaki tüm başlıklar ile uyumlu olmalıdır. Bununla birlikte, dersler sırasında YÖS kitapları, soru çözümleri ve kaynaklar üzerinde durmak özellikle sınava girecek adayların soru çeşitlerini anlaması adına büyük önem taşımaktadır. YÖS kurslarının Ankara Üniversitesi Soruları ve Çözümleri, Çıkmış YÖS soruları gibi kaynakları ivedilikle aday öğrencilere sunması gerekir. En iyi YÖS kursla; eğitim kalitesi ve kaynaklara ulaşma açısından sizlere maksimum faydayı sağlamalıdır. Online YÖS eğitimleri olan, tüm doküman ve kaynakları 7 gün 24 saat açık olan YÖS kursları şüphesiz en iyi kurslar arasında yer almaktadır. En iyi YÖS kursları olarak nitelendirilebilecek olan kurslar canlı dersler, eğitmenle istediğiniz zaman etkileşime geçebileceğiniz ve sorularınıza cevap alabileceğiniz bireysel ve üst kalitede bir öğrenme seçeneği sunar.

Online YÖS Kursu

Bununla birlikte, online YÖS kursları; canlı ders içeriklerini destekler, soru kampları, e-denemeler, video ders kayıtları sunar, yeni bilgiler edinmenizi ve var olan bilgilerinizi pekiştirmenizi sağlar, aynı zamanda bilgilerinizi test etme fırsatı yaratır. Bilişssel Akademi (Ethica Language School); en iyi YÖS kursu imkanlarını sunan YÖS kursları arasında en iddialısı ve en köklüsü olan bir kuruluştur. Ankara en iyi YÖS kursu denilince akla Bilişssel Akademi (Ethica Language School) gelir. Ankara YÖS kursu olarak hizmet veren Bilişssel Akademi (Ethica Language School); Ankara’nın Çankaya ilçesinde yer almakta olup en büyük özelliği her öğrencisiyle tek tek ilgilenmesidir. Derslerde anlamadığı noktayı sormak için YÖS öğrencileri, Bilişssel Akademi (Ethica Language School) uzman eğitim kadrosunun yanına istediği zaman giderek aradığı tüm sorulara cevap bulabilir. Bununla birlikte, Bilişssel Akademi (Ethica Language School); sadece ders anlamında değil üniversite tercihi anlamında da öğrencilerine yardım eder. Ethica Language School’u tercih ettiğiniz takdirde en ekonomik şartlarda en kaliteli YÖS eğitimini almış olursunuz. Bilişssel Akademi (Ethica Language School); istediğiniz üniversitenin kapılarını sizlere sonuna kadar açar!

Bilişssel Akademi (Ethica Language School) YÖS Kursları

Online YÖS Kursları

Online YÖS Kursları

Teknoloji  gelişiyor. Buna paralel olarak İnternet ve bilgisayar teknolojilerindeki hızlı gelişmelerden etkilenen alanlardan bir tanesi de eğitimdir. Bilhassa  1990 yılından sonra hızlı gelişim gösteren yazılı, sesli ve görüntülü iletişim ve etkileşim olanağı  sunan internetin tüm dünyada hızlı bir gelişme süreci içerisine girmesi, internet üzerinden eğitim kavramını ortaya çıkarmıştır. İnternet tabanlı uzaktan eğitim sisteminin avantajları, üniversitelerin ilgisini bu alana yöneltmelerini sağlamıştır. Pek çok üniversite  alt yapısının uzaktan eğitim sistemine hazır olup olmadığını incelemeden uzaktan eğitim denemelerinde bulunmuştur.

Ülkemizde internet üzerinden ders anlatımı yaygın olduğu gibi internet üzerinden online sınavlar da yaygındır. Bunlardan bir tanesi de YÖS online olarak bilinmektedir.

Ülkemizde YÖS her sene üniversiteler tarafından düzenlenmektedir. Farlı tarihlerde , farklı üniversiteler bu kritik sınavı düzenliyor. Ülkemizde pek çok noktada düzenlene bu sınava online katılımda mümkündür. YÖS sınavı 75 farklı ülkede düzenlenmektedir. Avrupa’dan, Afrika’dan Asya’dan pek çok aday YÖS online sınavına dahil olmaktadır.

Yurt dışından online olarak katılanlar ile normal katılım sağlayanlar ile yaklaşık 5000 kişi bu sınava girmektedir. Her iki katılımı sağlayan öğrenci grupları aynı sorularla karşılaşmaktadır, sınav sonucu değerlendirmeleri de aynı olmaktadır.

YÖS sınavı ilk başlarda katılımın az olduğu bir sınavdı. 40 yıla yakın bir serüveni olan YÖS’ün son yıllarda web tabanlı online yapılma zorunluluğu doğmuştur. Zira ülkemizde uygun şartlarda üniversiteye girme şansı yakalamak isteyen yabancı uyruklu öğrencilerin talebi kendi ülkelerinde online olarak girme olmuştur.

 

 

YÖS SONUÇLARI

YÖS SONUÇLARI

YÖS veya  uzun adıyla Yabancı Öğrenci Sınavı, Türkiye Cumhuriyeti sınırları dahilinde yer alan yüksek öğretim kurumlarında okumak isteyen yabancı uyruklu öğrencilerin girdiği bir sınavdır.  Türk vatandaşları da çifte pasaporta sahip olmak şartıyla sınava girebilmektedir. Bu sınava girebilmek için belli başlı kriterlere sahip olmanız gerekmektedir.

YÖS sonuçları ile yabancı uyruklu öğrenciler ülkemizde önemli üniversitelerin iyi bölümlerine rahatlıkla girebilmektedir.

Bu manada  son derece karmaşık da kabul edilen bir uygulamaya sahip olan YÖS, son yıllarda tıpkı diğer ÖSYM sınavları gibi çok defa değişikliğe uğramıştır. 2011 yılına dek, bizzat ÖSYM tarafından düzenlenen bu sınav, sonrasında üniversitelerin kendi yetkisine terk edilmiş ve de bu konuda, bütün yetki  bizzat yüksek öğretim kurumlarında belirlenmiştir. YÖS sınavının yeni bir sınav olduğu algısı sizi yanıltmasın. Aslına bakılırsa ülkemizde 40 yılı aşkın bir süredir YÖS sınavı yapılmaktadır. Bazen isim değişikliği söz konusu olsa da bahsedilen sınav aynı içeriğe sahip sınavlardır.

Son derece eski bir sınav türü olan YÖS’e 2012 yılına dek sadece yabancı pasaport taşıyan şahıslar girebilmekte idi. Lakin gelen yoğun itirazlar üzerine format değişikliğine gidilmiştir, güncellemeler yapılmıştır.  Söz konusu güncellemeler  Türk vatandaşlarının da bazı durumlarda yabancı olarak kabul edilebileceği sonucu ortaya çıkmıştır. Bu durumun hasıl olabilmesi, söz konusu Türkiye vatandaşının yurtdışında bir okuldan mezun olması şartı getirilmiştir. Türkiye’deki bir liseden mezun olan aday bu sınava giremez.

Şunu söyleyebiliriz. Yani artık Türk de olsanız şartları varsa, YÖS’e girebilirsiniz. YÖS sonuçları ile hayalini bile edemediğiniz tıp, mühendislik, hukuk gibi başat bölümleri rahatlıkla kazanabilirsiniz. Zira rakibiniz az.

YÖS hazırlık kursu

YÖS İLE KAZANMAK KOLAY DEĞİL

YÖS sonuçları irdelendiğinde son yıllarda yabancı uyruklu öğrencilerin sınavı kazanma şanslarının daha arttığı sonucuna varılıyor.

YÖS, her ne kadar özellikle de girmeyen ya da girmeye bir şekilde hakkı olmayanlar tarafından kolay sanılsa da artık iyi bir bölüme girme neredeyse olanaksız bir hale gelmiştir. Bu, daha çok Türk vatandaşları için söz konusudur. Zira Avrupa’nın önemli liselerini bitiren pek çok aday için YÖS adeta çerez gibidir, kolaydır.

Türkiye’de yaşayan yabancı sayısının son derece çok oluşu ve de sınavın 75 ülkede düzenleniyor ve de online olarak tercih yapılıyor olması bölüm puanlarının yükselmesine sebebiyet vermiştir. Yös her ne kadar basit zannedilse  YÖS sonuçları ile Türkiye’nin önde gelen üniversitelerine girmek en az LYS kadar zor hale gelmiştir. Geçmiş yıllarda yaşanan avantajlı durum yabancı uyruklu öğrencilerin Türkiye tercihlerinin artması nedeniyle dezavantaja dönüşmüştür. Lakin bu mevzuda  bilgi sahibi olmayan birçok kişi fikir sahibi olduğu için çok enteresan diyaloglar da yaşanabilmektedir Bu yüzden YÖS hazırlık süreci özellikle Türk vatandaşlığına sahip adaylar için daha zor  bir yoldur. Profesyonel yardım gerekir.

 

YÖS NASIL BİR SINAVDIR?

YÖS, aslında Amerikan eğitim sisteminden bir numunesi olarak da kabul edilebilir. Temelinde IQ ve Matematik olan bu sınav, artık birçok üniversite tarafından düzenlenir ve de adaylar birden fazla sınav neticesine sahip olabilmekte ve de bu sayede şanslarını artırabilmektedirler. Fakat  sınav ücretleri son derece yüksek  olup, birden fazla sınava girenleri ekonomik  anlamda zorlayabilmektedir.

Türkiye’de YÖS’ü en başarılı şekilde düzenleyen kurum İstanbul Üniversitesi’ dir. Bu üniversitenin sonuçları diğer üniversiteler için de referans olmaktadır. YÖS sonuçları ile en çok tercih edilen üniversite İstanbul Üniversitesidir.

70 sorudan oluşan İÜYÖS ile, 75 ülkede sınav düzenleyen bu kurum, son derece yüksek puanla kazanılacak bir hale gelmiştir.

Tıp veya hukuk okumak arzusu duyuyorsanız bu durumda neredeye 70 sorunun 70’ini de çözmeniz ve de yaşınızın ve de uyruğunuz avantajlı olması gerekir. Zira  5 kişilik her kontenjan için ortalama 300’den fazla kişi müracaat eder ki bu tıp ve hukukta 2000 ila 3500’e kadar çıkabilir ve sadece her uyruktan birer kişi alınır ve de toplam kontenjan da 5 ila 10 arasında değişir. Bu da yerleşmeyi son derece zorlu bir hale getirir.

Bilişsel Akademi olarak bu zorlu süreçte her zaman yanınızdayız.

Marka ve alanında deneyimli  öğretmenlerle eğitim yapan kurumumuz bireysel farklılıklardan yola çıkarak bireylere yönelik eğitim planlamalarıyla başarılı ve özgüveni yüksek bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. insanların güven noktasında kaygı duymadığı, eğitimde eşitliğin ve bireysel farklılıkların dikkate alındığı, ticari kaygılardan uzak, tek konusu eğitim olan herkesin benim diyebildiği bir kurum olmak vizyonumuzdur.

YÖS kurslarımız için bilgi almak istiyorsanız linki tıklayın:

YÖS KURSU

 

Yasal Uyarı

Bu sitede yayınlanan her türlü ses, görüntü, yazı içeren bilgi ve belge, ticari marka ve her tür fikri mülkiyet hakkı , ilgili markalara aittir, yalnızca sahipleri tarafından ve sahiplerinin izni ile kullanılmaktadır ve telif hakları kapsamındadır. Link vermeden hiçbir içerik paylaşılamaz.

Bilişsel Akademi