Şu bir gerçek ki ülkemiz bir sınav ülkesidir. Bu gerçekten hareketle İngilizcenin önemi daha ön plana çıkıyor. İngilizce öğrenmek isteyenlerin büyük bir kısmını, bunu sosyal-kültürel fonksiyonundan ötürü istemiyor. Sadece sınavda geçerli puanı almak ve kariyerine bir artı yazdırmak gayesiyle bu yolu tercih ediyor.

YDS NEDİR?

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS), Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) talimatıyla Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilen merkezi bir dil sınavıdır. Sınav, ÖSYM tarafından yapılmaktadır fakat bu sınav YÖK’ün talimatı ile gerçekleştirilmektedir. Bu sınava mezunların yanı sıra üniversitelerin 3. ve 4.sınıfında eğitim gören öğrenciler de girebilmektedir.

Şunu da söylemek gerekmektedir. YDS’ye aynı zamanda KPSS lise adayları, KPSS ön lisans adayları ile KPSS lisans adayları da başvurabilmektedir.

Türkiye’de yıllardan beri İngilizce bilgisini ölçen sınavlar yapılmaktadır. Bu sınavlar Ösym tarafından Yök kontrolünde ve denetiminde yapılan sınavlardır.

YDS, bu sınavlar arasında en çok rağbet edilen sınavlardandır. YDS kurslarında temel İngilizce kurslarından farklı olarak sınav odaklı bir çalışma esastır. Soru çözme teknikleri, alternatif yollar, test teknikleri de YDS kurslarında adaya verilen eğitimlerdendir.

ANKARA Kızılay merkezli İngilizce dil eğitimi veren Ethica Language’de YDS kurslarının yanı sıra hızlandırılmış yds  kursları seçeneği de bulunmaktadır. Bu kurslarımızda en yüksek bilgiye ve pratiğe ihtiyaç duyulan akademik İngilizce sınav eğitimlerine büyük bir özenle devam edilmektedir. Hayatın ne kadar hızlı bir tempoda aktığının bilincindeyiz. Bazen bu hızlı tempoda bir dil öğrenmeye vakit ayırmanın ne kadar zor olduğunun farkındayız. Bu zorluğu en kısa zamanda atlatmak için hızlandırılmış yds kursları tam size göre.

Hızlandırılmış  Yds kursu genelde öğrencilerin az zamanda çok ders saati alarak biraz da fedakarlık yaparak katıldığı kurslardır. Sonbahar ve ilkbahar dönemlerinde yapılan YDS’ye öğrencileri en iyi düzeyde hazırlamak için Ethica Language’yi tercih edebilirsiniz.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir