ielts-300x300


 

IELTS (ULUSLARARASI İNGİLİZCE DİL TEST SİSTEMİ)

IELTS kursu ile çok kısa sürede hedeflerinize ulaşın!

IELTS (International English Language Testing System) dünyanın en popüler uluslararası yükseköğrenim ve göç kriteri belirleyicisi sınavdır. Eğitim kurumları , işverenler , profesyonel kayıt kabul birimleri ve devlet göç kurumları genellikle işe veya kabul işlemlerinin bir parçası olarak İngilizce dil becerilerinin uluslararası belgelendirilmiş bir kanıt istemektedirler. IELTS yaygın olarak  bu amaçlar içindir.

IELTS İngilizce’ nin iletişim dili olarak kullanıldığı yerlerde çalışmak isteyen kişilerin dil yeteneğini test etmek için tasarlanmıştır.

IELTS size;

 • Başka bir ülkede çalışabilme imkanı
 • İngilizce dil becerilerinizi akademik eğitim hedefinizde

kullanabilmenizi sağlar.

 

NEDEN IELTS ?

Sonuçlar 13 takvim günü içinde duyurulur.
Test 140’tan fazla ülkede , 1.100 fazla kurumda kabul görmektedir.
Dünya çapında 9.000 kuruluş dil yeteneğinin kanıtı olarak IELTS kabul etmektedir

 

IELTS SINAVI

40 soru (Listening) Dinleme (30 dakika) (artı 10 dakikalık Çeviri süresi)
40 soru (Reading) Okuma (60 dakika)
2 bölüm (Writing) Yazma (60 dakika)
3 bölüm (Listening) Konuşma (11-14 dakika) şeklindedir.

 

Toplam Saat: 100

 

İngilizce konuşulan eyaletlerde yurtdışında okumak için istekli iseniz, çalışmanızı yürütmek için İngilizce dilinde anlama ve iletişim kurma kapasitenizi göstermelisiniz.

Biz ilgili hayati bilgiler keşfetmek ben İngilizce dilinde ELTS sınav ve bunu bununla ilgili gereken her önemli detaylar. Birçok eğitim kurumu, İngilizce öğrenim sürecinizin yeterliliğinde belirli bir seviyeyi kanıtlamanızı gerektirir, bu nedenle IELTS sınavı , dil kapasitenizi göstermenin bir yoludur. 

Morover   IELTS sınavı ,   İELTS sınavının dört yeteneğinizi test edebileceği ve iletişim kapasitenizi değerlendirebileceği  Uluslararası İngilizce Dil Test Sistemi olarak uluslararası düzeyde onaylanmıştır .

IELTS sınavı nedir?

İngilizce yeterliliğinizi ve iletişim becerilerinizi İngilizce dilinde ölçmek için bir testtir , bu nedenle wrok endüstrisinde veya eğitim endüstrisinde belirli bir İngilizce seviyesine sahip olduğunuzu kanıtlayın , ayrıca IELTS sınavı dilinizi dört becerinizi değerlendirir

 1. Dinleme  
 2. Okuma
 3. Konuşuyorum
 4. yazı

IELTS  Kursu Kimler İçin?

Birleşik Kingdoom, Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, Yeni Zelanda , Hong Kong, İrlanda, Güney Afrika ve Dünyadaki diğer meslek birimlerindeki eğitim kurumları, genel Brist tıp konseyi olan Newzealand’ın göçmenlik idaresi bile IELTS sınavına girmiştir. Ayrıca; IELTS sertifikası tüm dünyada 6000’den fazla kurum tarafından kabul edildi. IELTS kursu ile aşağıdaki sınavlara hazırlanabilirsiniz:

 • İki tür IELTS sınavı vardır
 • Akademik IELTS sınavı
 • General  IELTS  test
 1.  Yabancı dilin konuşulduğu eyaletlerdeki yükseköğretim kurumlarında okumak isteyen uluslararası öğrenciler için akademik sınav belirlenir.
 2. Genel sınav yabancı ülkelere göç etmek isteyenler veya meslekî ve meslek kuruluşlarında çalışmak isteyenler için uygundur, dinleme ve konuşma bölümleri akademik veya genel olduğu iki sınavla ilgili aynı anda yapılır; Öte yandan, okuma ve yazma sınavları akademik becerileri veya genel becerileri ölçmek için tasarlanmıştır ve  IELTS sınavı hakkında bildiğiniz en önemli bilgiler
 • Dinleme testi :

30 dakika süre, 4 bölüm var, toplam dinleme soruları 40’tır, bu nedenle çeşitli dosyalanmış boşlukları doldurmak için test edilecek içeriklerle ilgili olarak yazım ve doğru cevaplar olarak doğru bir şekilde doldurmalısınız.

 • Akademik ve genel sınavın okunması

60 dakikalık süre, üç bölümden oluşur, toplam okuma soruları 40’tır. Okuma testinde öğrenciler, pasaja bütün pasajlara konsantre olmalı ve kayma, tarama vb. Gibi okuma becerilerini kullanmaya çalışmalı ve doğrudan cevap vermeli ve zaman kazanmalıdır.

 • Yazılı test:

Yazma sınavı iki tür akademik & genel, 60 dakikalık bir süredir ve İngilizce dilini çeşitli amaçlarla kullanmanız beklenen iki bölümden oluşmaktadır. Akademik yazma sınavına göre, bir makale yazmak ve analiz etmek için iki yazma göreviniz vardır (pasta, grafik ve şema). Öte yandan, genel olarak yazılı olarak yine resmi bir yazı yazmak ve bir makale yazmak için 2 göreviniz vardır.

 • Konuşma testi :  

11 ila 14 dakika süre ve 3 parça içerir. Akademik konuşma testi, genel konuşma testi ile aynıdır. Konuşma testi ile ilgili bazı detaylar, uygulamalı öğrencilerden çeşitli konularla ilgili bir röportaj yapmaları beklenir, öğrencilerin ayrıca kişisel bilgiler, konular hakkında konuşmaları gerekir ve daha sonra bir öğrencinin kısa bir konuyu ayrı ayrı tartışması gerekir. belirli konularla ilgili bir sorgulayıcı

IELTS markaları… ne anlama geliyor?

IELTS sınavını geçtikten sonra, dinleme, okuma, yazma ve konuşma gibi konuşmaların ardından İELTS 4 sınavlarına ilişkin performansınıza göre değerlendirilecek, ardından size doğru işareti vermesi halinde, aşağıdaki bilgiler ne anlama geliyor?

(9)… uzman kullanıcı

(8)… çok iyi bir kullanıcı

(7)… İyi kullanıcı

(6)… Yetkili kullanıcı

(5)… mütevazı kullanıcı

(4)… sınırlı kullanıcı

(3)… Son derece sınırlı kullanıcı

(2)… aralıklı kullanıcı

(1)… kullanıcı olmayan