İNGİLİZCE KURSLARININ ÖNEMİ

Ülkemizde dil eğitimi oldukça önemli. Bir dili layıkıyla öğrenmek hiç de kolay değil. Türkiye’de yabancı dil eğitimi ana sınıfı düzeyine kadar indi.  Küçük yaşlarda verilen dil eğitiminin ilerleyen yıllardaki dil eğitimini pozitif yönde etkilediği bir gerçek. İngilizce ne yazık ki kalabalık okul ortamlarında öğretilemiyor. Kalabalık sınıflar, öğrenme ve güdülenme düzeyi farklı bireyler söz konusu olduğu için okullarda eğitim yerini kurslarda eğitime bırakıyor. İyi bir İngilizce kursu seçmek aynı zamanda iyi bir öğretmen iyi bir sınıf ortamı ve kaliteli kitaplar seçmek demektir. Özellikle 1990’lı yılların sonundan itibaren ülkemizde İngilizce öğreten veya da öğrettiğini iddia eden kuruluşların sayısı oldukça arttı. Nicelik olarak bir artış var ama nitelik olarak somut bir yükseliş göze çarpmıyor. Aşağıda vereceğimiz rakamlar İngilizceyi öğreten dil kurslarının sayısının artmasına rağmen nitelik bakımından bir olumlu artışın gözlemlenmediğini ortaya koyuyor.

İŞTE O ÇARPICI RAKAMLAR

Türkiye, İngilizce yeterlilik puanını son yedi yılda tam 10.14 puan arttı. Ama bu artış onu yukarı taşımasına yetmedi. Türkiye Avrupa bölgesindeki ülkeler arasında İngilizcesini en çok geliştiren ülke oldu, fakat en düşük seviyede yer alması sebebiyle bu artış onu yukarı taşımaya yetmedi. Ülkemiz 47. sırada yer aldı ve sonunculuğu kimseye kaptırmadı.

Bu istatistiki veriler İngilizce kurslarının işlevini yerine getirmede eksik olduğunu ortaya koyuyor. Klasik öğrenme metotları ile İngilizce ancak belli bir seviyeye kadar öğrenilir. Yaşamdan kopuk, soyut bir bağlamda öğretilen İngilizce zaten kalıcı da olamaz.

Biz Ethica  Language olarak İngilizce kursu denince Ankara’da akla gelen ilk kurumlardan biriyiz. Eğitim kurumuzda İngilizce sıradan kalıp öğrenme atmosferinin içinde yapılmaz.

NEDEN ETHICA LANGUAGE ?

Yıllara dayanan deneyimiz ile İngilizce öğretmek konusunda iddialıyız. Gerek eğitmenlerimiz ile gerekse materyallerimiz ile farkındalık yaratıyoruz.

Ankara’da kaliteli eğitim ile İngilizce kursu veren sayılı eğitim kurumlarından biri olarak dil eğitimine en hassas biçimde yaklaşıyoruz.

1 -3 kişilik sınıflarda size hem daha fazla zaman ayırıyoruz hem de anlama dinleme okuma konuşma ve dil bilgisi becerileriniz daha iyi gelişim gösteriyor. Eğitim süresini ve saatini sizlerin belirlemesi de size sunduğumuz ayrıcalıklardan sadece bir kaçı…

Ethica‘ da İngilizce öğreniminde özgüven kazanmanız, İngilizce telaffuzunuzun gelişmesi çok önemlidir. Bunun içinde her hafta konuşma kulüpleri dışında öğretmenlerimiz telefonla sizi arar, sizinle İngilizce konuşur. Online İngilizce çalışmalarla da yine dinleme, anlama, konuşma dışında özgüven kazanmanız hedeflenir.

Özetlemek gerekirse sizleri eğitimlerimiz hakkında bilgilendirmek için kursumuza bekliyoruz. Kahve içmek için umarım zamanınız vardır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir