ingilizce kurs ücretleri

İngilizce Kursu Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

İngilizce öğrenmek günümüzde büyük bir gereklilik haline geldi. Eğitim hayatından iş hayatına, sosyal hayattan internet hayatımıza varıncaya kadar her alanda İngilizce kullanımının arttı. Bu durum İngilizce bilmeyenleri İngilizce kursu aramaya yönlendirdi. İngilizceyi öğrenmek için sadece bir kursa gitmek tek başına yeterli değildir. Kişinin istekli olması, İngilizce öğrenirken öğrendiklerini bol bol tekrar etmesi ve yeni bilgileri uygulayacak ortam bulması önemlidir. Ancak İngilizce kursu seçimi yaparken bu alanda gerçekten iyi bir eğitim veren ve İngilizce öğretme garantisi sunan adreslerle çalışmak gerekiyor. Günümüzde çoğu insan İngilizce kursuna gidiyor olsa da kurs bitiminde halen bu dili konuşamayabiliyor ya da okumada, yazmada sorunlar yaşayabiliyor.

İngilizce kursu fiyatları kurs seçimi yapacak olan kişilerin ilk kriteri haline geldiğinden dolayı genellikle eğitimde kalite ve garantili eğitimler göz ardı edilebiliyor. Ancak ilerleyen zamanlarda İngilizce eğitiminin doğru bir şekilde alınmadığı sadece maddi kayıpların yaşandığı kurs süreçleri yaşanabiliyor. Küçükken İngilizce kursuna giderek eğitim alan bir öğrenci ilerleyen eğitim hayatında yeni kurslara gitmek ve sıfırdan İngilizce öğrenmek zorunda kalabiliyor. Hem zaman kaybı hem de büyük maddi kayıplar anlamına gelen bu durum ise kişileri psikolojik olarak yoruyor. İngilizce öğrenemeyeceğini düşünen bir zihin ile birlikte çoğu kişi İngilizce eğitimini zorunlu ancak sıkıcı bir süreç gibi görmeye başlıyor.

İngilizce Kursu Seçerken Bunlara Dikkat!

1. Kursa Gitmekteki Amacınızı Belirleyin!

İngilizce kursu seçimi yapmadan önce neden kursa gitme gereği duyduğunuza bakmalısınız. Mesela bazı kişiler mesleki alanda yeterlilik elde edebilmek için İngilizce öğrenmek isteyebiliyor. Bazıları ise konuşmasını ilerletmek ve insanlarla iletişim kurabilmek için İngilizcenin gerekli olduğunu düşünüyor. Siz de hangi amaçla İngilizce kursu seçeceğinizi bilmelisiniz. Aşağıdaki gibi hedefleriniz varsa buna uygun eğitimler veren kurslara yönelmelisiniz:

  • Sınavlardan geçer not almak
  • Bütün yönleriyle İngilizceyi öğrenerek bu dile hakim olmak .
  • İngilizceyi kariyer planlamanızda kullanmak.
  • Akademik çalışmalar yapmak.

Her kurs istekler doğrultusunda hizmet verdiğinden dolayı sınavlarda başarılı olmak için eğitim almak istediğinizde sadece pratik İngilizce kursu veren bir adrese gitmeniz gramer anlamında eksik kalmanıza ve sınavlarda istenilen bilgileri verememenize neden olabilir. Bu yüzden kurs seçimi yaparken neden bu kursa kayıt olmak istediğinizi yetkili kişilere anlatarak eğitimlerinin nasıl olduğu hakkında bilgi alın.

2. Birkaç Adresle Görüşün!

Dil kursu seçimi yaparken sadece bir adresle yetinmeyin. Sonuçta tek bir adrese bağımlı değilsiniz. Çevrenizde değerlendirebileceğiniz çok fazla seçenek olabilir. Daha iyi İngilizce kursları ile karşılaşabileceğiniz gibi sizi ruhsal anlamda motive ederek İngilizce eğitiminize katkı sağlayacak kurslarda olabilir. Bu kurslar sayesinde eğitim hayatınız daha başarılı olacaktır. İngilizce kursu görüşmelerinizde sadece fiyat bilgisi ve günde kaç saat eğitim alacağınızla ilgili bilgiler edinmek yerine kursun kaç yıldır görev yaptığı ve öğretmenlerin alanında ne kadar uzman olduğu ile ilgili sorular sorabilirsiniz. Eğitimin kalitesini ölçmeniz halinde daha başarılı bir seçim yapabilirsiniz.

3. Kurslar Hakkında Detaylı Bilgi Edinin!

İngilizce kursu tavsiye üzerine seçilebilecek bir yer değildir. Başkaları için uygun olan bir kurs sizin için uygun olmayabilir. Sınıflardaki kişi sayısı, kullanılacak olan materyaller, eğitim süreleri, telafi dersler, ücretsiz etüt imkanları gibi bütün detayları öğrenerek kurslar arası bilgi edinebilirsiniz.
Kurs seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli ayrıntı kursun sizin ihtiyacınıza uygun olup olmadığı yani sınavlarda başarı elde etmek amacıyla kurs seçimi yapacağınızı söylemeniz halinde size bu eğitimi verecek bir kurs imkanı sunup sunmadıklarını bilmelisiniz. Gideceğiniz kursun MEB onaylı olup olmaması da bilmeniz gereken önemli bir konu.

4. Kurum Geçmişi

Bazı İngilizce kursları henüz yeni yeni sektörün içerisine giriş yapmış olduğu için kaliteli bir eğitim sunamayabilirler. Düzen sorununun sık sık yaşandığı İngilizce kursu ise bir süre sonra sizi de yoracaktır. Bu nedenle en az 4 yıl deneyim edinmiş kurslarda bulunmanız İngilizce kursu seçimi yaparken işinize yarayacaktır.Kurumlardan bazıları eğitim alanında eksiklere sahiptirler ya da size olmayan hizmetleri var gibi gösterebilirler. Böyle bir durum yaşamamak için kurumların içerisinde gezinebilirsiniz. Ayrıca burada eğitim alan çeşitli kişilerle sohbette edebilirsiniz. Sınıfları, etkinlikleri, öğretmenleri görerek daha iyi bir şekilde fikir edinebilirsiniz.

5. Deneme Derslerine Katılabilirsiniz!

En iyi İngilizce kursu hangisi diye aranmak ve İngilizce kursu tavsiye edenleri dinlemek yerine deneme derslerine katılarak seçimde bulunabilirsiniz. Hangi kursun sizin için daha verimli olacağına da karar verebileceğiniz bu sistem ile birlikte öğretmenlerin kalitesi noktasında da fikir sahibi olmuş olursunuz.

Fiyatlara Dikkat Edin!

ankara genel İngilizce kursları

İngilizce kursu seçimi yaparken fiyatlar sizin için de belirleyici bir özellik olacaktır. Kimi kurslar yüksek fiyatlar teklif ederken kimi kurslar ise çok düşük fiyatlar ile size cazip gibi görünebilir. Böyle durumlarda kurum yetkilileri ile pratik İngilizce kursu ve ya sıfırdan İngilizce öğrenmek gibi durumlardan hangisi için geldiğinizi açıklayın. Sıfırdan İngilizce öğrenmek biraz daha uzun zaman alabilir ve fiyatları farklı olabilir. Bunun yanında İngilizce kursu fiyatları her sene değişecektir. Senelik değişimlerde yüksek oranlar sunan kurslara dikkat edin. Sınıf ortamları ve kaliteleri açısından kıyaslama yaparak sunulan imkanlara göre fiyatları da orantılı olan kursları seçebilirsiniz.

İngilizce Kursu Arayanlara Kaliteli Hizmet!

İngilizce kursu arıyor ve kaliteli eğitimleri ile adını duyurmuş bir adresten hizmet almak istiyorsanız yabancı dil eğitimi veren adresimize gelebilirsiniz. Sizler için kendini geliştiren ve en etkili eğitim metotlarını kullanan eğitimcilerimiz ile eğlenceli derslere başlayabilirsiniz. İhtiyacınız olan bütün alanlara yönelik eğitimler sunan dil kursumuz prestijli bir adres olduğu gibi yılların verdiği güvenle yanınızda olacaktır. Özel sınıflarda ders imkanı sunan kursumuzda bulunan bütün öğretmenlerimiz  dil eğitimi alanında uzmandır. Kadromuz kendini geliştiren dinamik kişilerden oluşmaktadır.

Her yaştan ve her meslekten insana yardımcı olabilecek kapasiteye sahip ola adresimizden sizde benzersiz bir dil eğitimi alabileceğiniz gibi İngilizce bilginizi de sürekli olarak güncelleme ihtiyacı duyacaksınız. Yurt dışı eğitim programlarına katılmak için maddi imkanınız yoksa ve nasıl İngilizce öğreneceğinizi bilmiyorsanız kurslar arasında bocalamak yerine adresimize gelin. Kurs seçimlerinde maddi imkanlar sizin içinde önemli olabilir. Bunun bilincinde olarak sizlere uçuk fiyatlar teklif etmiyoruz. Fiyatlarımızda zaman zaman sizler için indirimler düzenlediğimiz gibi erken kayıt avantajları da sunmaktayız. Dil eğitimi alırken yanlış adreslerde zaman kaybı yaşamak yerine doğru bir adreste gerçekten İngilizce öğrenmek isterseniz sizleri de aramıza bekleriz. Profesyonel düzeydeki öğretmenlerimiz ve sürekli gelişen yapımızla bir dil kursu olarak değil dünya dilleri konusunda uzman büyük bir okul olmaya ilerliyoruz. Kaliteli ve sizi düşünen bir adreste eğitim almak sizin içinde önemliyse bugün doğru yeri seçin.

Genel İngilizce, İş İngilizcesi için bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki bağlantıya tıklayın:

Genel İngilizce Kursu

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir