İNGİLİZCE KURSU ankara

İngilizce Seviyeler

Çevremizde sürekli duyuyoruz. İngilizce öğrenemiyorum. İngilizce öğrenmek neden bu kadar zor? Okullarda neden Türkçe öğretilemiyor? Yıllardır eğitim sistemimizin sorgulanması gereken bir tarafıdır yabancı dil öğretememek.

ıelts kursuBir dil öğrenmek, özel manada ise İngilizce öğrenmek için yapılacak ilk adım karar vermek ve kendini tanımaktır.

Herhangi bir İngilizce kursuna başvurmak isteyen bir kişi ilk önce seviyesinin ne olduğu ile alakalı bir sınava girer. Bu sınavdan alınacak not o kişinin İngilizce seviyesini gösterir.

Genel anlamda İngilizce kur seviyeleri ve eğitim içerikleri aşağıdaki gibidir:

BEGİNNER:

Bu seviyede İngilizce bilen kişiler bazı temel kelimeleri bilmektedir. Bu nedenle Beginner seviyesinde olan kişilerin İngilizce anlaması ve İngilizce konuşması çok kolay değildir.

ELEMANTRAY:

Bu seviye başlangıç seviyesidir. Temel dil ve gramer becerileri verilir. Bu seviyeyi geçen aday basit cümleler kurabilir, basit paragraflar yazabilir. Yakın çevresini ifade edebilir, tanıtır.

PRE-İNTERMEDİATA:

Bu düzey orta seviyenin başı manasına gelmektedir. Yeni dilbilgisi kalıpları, farklı kelimeler ve kelime gruplarını öğrenen adayın sözcük dağarcığı bu seviyede gelişmiştir. Adaylar, günlük yaşamda bu seviyeyi bitirdikleri takdirde rahatlıkla İngilizce konuşabilirler. Mesela kişi yaşadığı bir anıyı anlatabilir.

İNTERMEDİATA:

İngilizce kur seviyeleri arasında orta seviye olarak adlandırılır. Okuma, yazma, konuşma ve dinleme etkinliklerinin en üst düzeye çıkartılması hedeflenir. Öğrenciler farklı konularda en az 10- 15 dakika rahatlıkla konuşabilir. Karışık metinlerin ana fikrini, temasını kavrayabilir. Öğrenci kendi alanına has terimleri cümle içerisinde, yazı yazarken kullanabilir.

UPPER-İNTERMEDİATA:

Bu kurda akıcı ve hızlı konuşmak esastır. İngilizce gramer bilgileri en ince ayrıntısına kadar verilir.Çok uzun ama anlamı cümleler bu kurun sonunda rahatlıkla kurulabilir. Orijinal eserler okunabilir, kitap hakkında değerlendirmeler yapılabilir. Hatasız yabancı dil kullanımı bu kurun sonunda en önemli hedeftir.

ADVANCED:

İngilizce kur  seviyeleri arasında tekamül düzeydir.Yani tam anlamıyla İngilizcenin öğrenildiği kurdur. Advanced düzeydeki öğrenciler artık akademik düzeyde sınavlara tam anlamıyla hazırdır. Öğrenciler yabancı ile artık her konuda konuşabilir, anlaşabilir, uzun uzun mektuplar yazabilir. Büyük bir romanı  okuyup kritiğini yapabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir