Ethica Kids, çocuklar için İngilizce kurslarında diğer kurumlarda farklı olarak dil eğitimine öğrenciyi ve aileyi tanımakla başlar. Her bireyin öğrenme ve anlama hızı birbirinden farklıdır. Bundan dolayı öğrencisini tanımayan bir dil okulunun başarılı olacağını düşünmüyoruz. Öğrencilerimize ve ailelere yapılan anket ve diğer çalışmalarla öğrenci ve veli tanınır, öğrenciye uygun eğitim planlaması yapılır.

İngilizce kurslarımızda çocuk ya da yetişkin tüm gruplarda öğrenim metodu belirlenen öğrenci İngilizce’ ye maruz bırakılır. Öğrencilerimizi nasıl İngilizceye maruz bırakıyoruz?

  • Her hafta internet üzerinden online görüşme yapılarak dinleme ve anlama becerileri yanında yazma becerileri de geliştirilmeye çalışılır.
  • Her hafta öğrenci aranır, telefonda İngilizce konuşulur. Günlük dilin anlanması yanında öz güven kazanımı da sağlanır. Biliyorsunuz ki ülkemizde yıllarca dil eğitimi almalarına rağmen utandığı için konuşamayan bir çok insan mevcut.
  • Öğretmenlerimiz sosyal medya üzerinden videolu paylaşımlar yapılır.
  • Sosyal medya ve web sitelerimizden İngilizce şarkılar paylaşılır.
  • Eve Türkçe alt yazılı İngilizce filmler ödev olarak verilir.
  • Konuşma kulüplerine öğrencileri katılımları istenir. Tüm öğrencilerimiz her salı ve perşembe düzenlenen bu etkinliklere ücretsiz katılabilir.
  • Özellikle yetişkin gruplarda her ay bir ders dışarıda yapılır. Bu sayede öğrencilerimiz yaparak yaşayarak öğrenir.
  • Ders saatleri dışında internet üzerinden dinleme, anlama, konuşma, yazma ve gramer becerileri geliştirme adına çalışmalar yapılır.

Dil öğreniminde doğal yöntem tercih eden kursumuz bebeklerin dil öğrenmesini model alır. Biliyorsunuz adam YDS’ den ya da YÖKDİL’ den çok yüksek puan alıyor ama iki kelime konuşmaya kalkınca benim telaffuzum iyi değil diyor ve bir kenara çekiliyor. Yabancılara dikkat ettiniz mi?

”Ben gitmek Ulus.”  Evet, kurallı bir cümle değil, eksiltili. Ama adam derdini anlatmış. Bu öz güven öğrendiği dili daha iyi konuşması için bir başlangıç. Bizde kursumuzda grameri sona atarak, tüm öğrencilerimize öz güven kazandırarak yaparak yaşayarak öğrenmelerini sağlıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir