İyi Bir İngilizce Kursu Nasıl Olmalıdır?

İngilizce eğitimi almak için gidilen dil okullarının ve kurslarının tercihinin doğru yapılması gerekmektedir Aksi takdirde, kişinin yeterli eğitimi alamamasına ve seviyesine göre İngilizce öğrenememesine sebep olur. Bu yüzden, İngilizce kursu tercih ederken yapacağınız araştırmalar büyük önem taşımaktadır. Amacınıza uygun eğitim veren İngilizce kurslarını tercih etmeniz gerekir. Modern yaklaşımlarıyla beraber konuşma odaklı çalışma metodu sunan dil okulları; öğrencilerine ciddi bir destek sunar. Klasik metotlarla beraber geliştirilmiş eğitim metotlarına da önem verilmelidir. Bununla birlikte, iyi bir İngilizce kursu nasıl olmalıdır sorusuna yanıt olarak; İngilizce eğitimi verecek kişide de çeşitli özelliklerin bulunması gerekir. Bu özelliklerin başında; ilgili bölümlerden mezun olması gelir. Ayrıca, eğitim verecek kişinin İngilizce dil eğitimine uyumlu olması başka bir zorunluluktur. Alanında saha deneyimi almış kişilerin geniş bir dil bilgisine sahip olmalarının yanı sıra öğretilecek olan dilin aksanına uygun bir eğitim almaları bir diğer gerekliliktir. Bu sayede, uygun aksan öğrencilere yansıtılır. Bununla birlikte, İngilizce eğitimi verecek kişinin pedagojik formasyonda eğitim bilgisine sahip olması, kursun daha iyi olmasını sağlayacaktır.

İyi Bir İngilizce Kursu

İyi bir İngilizce kursu seçmek istiyorsanız, kurs kapsamında eğitim verecek kişinin yukarıda yer alan özelliklere sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Bilişsel Akademi; Ankara çocuk İngilizce kursu olarak sizlere uzun yıllardır hizmet vermektedir. Çocuk İngilizce kursu nasıl seçilir diye merak edenlere; aradıkları tüm özelliklerin Bilişsel Akademi‘ de yer aldığını söylemek gerekir. İngilizce kursu çocuk sektöründe uzman kadrosu, az kişilik sınıfları, birebir eğitim imkanı ve kaliteli dökümanlarıyla Bilişsel Akademi ilk tercihiniz olmalıdır.

İngilizce Kursu Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İngilizce kursu tercih edilirken ilk olarak eğitimi verecek kişi veya kişilerin yeterliliklerine dikkat etmek gerekir. Bununla birlikte, kursun uyguladığı eğitim metotları büyük önem taşımaktadır. Okuma, konuşma ve yazma becerilerinin aynı anda geliştirilmesi adına yoğun bir kurs eğitimi almak gerekir. Bu süreç, doğal olarak herkes için farklı olsa da kursun her bir birey için belirlemiş olduğu eğitim süreçlerine uyum sağlamak gerekmektedir.

Dil okulu tercih ederken; konuşma odaklı eğitim özelliği, bilimsel açıdan verimliliği kanıtlanmış sınıflar, donanımda iyi olması, eğitim için gereken altyapıya sahip olması gibi özelliklere dikkat etmek gerekir. İyi bir dil kursunun teknik açıdan bilgisayar sistemlerine, ses sistemlerine ve projeksiyon gibi ekipmanlara sahip olması bir zorunluluktur. Bununla birlikte, öğretme garantisi ve dil koçluğu sistemi gibi özellikler dil kursu seçiminde dikkate alınmalıdır.

Kelime Bilgisi ve Gramer

Dil kursları; genel olarak okuma, yazma, konuşma ve dinleme yeteneklerinin kişiye kazandırılmasına hizmet eder. Ancak, bu kriterlerle birlikte kelime bilgisi ve gramer de dil kurslarının önem verdiği eğitim aşamalarıdır. Dil eğitim kursunun bu açıdan maksimum düzeyde verimlilik sunabilmesi için gramer ve kelime bilgisi derslerinin de yeterli yoğunlukta olması gerekir. Kelime bilgisi verilirken; öğrencilerin iletişim konusunda yaşadığı sıkıntıların ortadan kaldırılması amaçlanmalıdır. Dilin aktif olarak kullanılabilmesi için dinleme ve konuşma becerileri yüksek tutulmalıdır. Bununla birlikte, kullanılacak kelimeler kelime havuzunda geniş bir yere sahip olmalıdır.

Kullanıcı Uyumlu Test Uygulaması

İngilizce kurs fiyatları

Bir dil kursunda uygulanacak sistemler büyük önem taşımaktadır. Modern yaklaşımlar ve yeniliklerle beraber kullanıcı uyumlu test uygulaması kursa gidenlere büyük avantaj sağlamaktadır. Bu sistem sayesinde kursa yeni başlayacak kişilere seviye belirleme sınavları yapılır. Bu sayede kursiyerlerin başlangıç İngilizce bilgilerinin hangi seviyede olduğu tespit edilir. Bu sayede farklı zorluk seviyelerine ait sorular yöneltilerek dil yeterliliği daha sağlıklı bir açıdan değerlendirilecektir. Bu sınavlar doğrultusunda kursiyerlerin kelime bilgisi ve gramer bilgileri de ölçülerek kursiyerlerin daha uygun bir gruba katılması sağlanacaktır. Tüm bu işlemler sayesinde sınıfların düzeylerine uygun bir eğitim metodu uygulanarak daha verimli bir eğitim verilmiş olacaktır.

Eğitim Seviyeleri

Dil eğitim kurumlarında genel olarak belirlenmiş seviyeler yer almaktadır. Bu seviyeler, kişinin İngilizce yeterliliği sayesinde belirlenir. Bununla birlikte, seviye atlandıkça gruplarında değişiklik yapılır. İngilizce kurslarında yer alan İngilizce eğitim seviyeleri genellikle şu şekildedir;

  • A1 Starter ( Başlangıç Seviyesi)
  • A2 Elementary ( Temel Seviye)
  • B1 Pre Intermediate ( Orta Düşük Seviye)
  • B2 Intermediate ( Orta Seviye)
  • C1 Upper Intermediate ( Orta Üstü Seviye)
  • C2 Advanced ( İleri Seviye)
    A,B,C grupları yer alırken; her grup iki bölümden oluşmaktadır. Yukarıda yer alan seviyeler uygun metotları kullanarak kursiyerlere eğitim vermektedir. Özellikle, öğrenci ve konuşma odaklı bir eğitim almak; bir anlamda dil eğitimini çok daha ileriye taşımaktır.

Sınıf Tiplerinin Önemi

Tıpkı Türkçe gibi İngilizce de bir iletişim aracıdır. Bu yüzden, eğitimci ile kursiyer arasında iletişim uyumu sağlanmalıdır. Buna uygun bir düzenleme yapılmalıdır. Düzensiz olan sıra tiplerine yer verilmediği takdirde eğitim verimliliği artar. Sınıfların düzeni ve sınıf tiplerinin uygun olması; basit bir detay gibi gözükse de eğitim verimini yükseltmesi ve konsantrasyon seviyesini arttırması açısından büyük önem taşımaktadır. İyi bir dil okulu tercihi yapılırken eğitimciler, ekipmanlar ve bunların yanı sıra eğitim verilecek olan sınıfların da mutlaka dikkate alınması gerekir.

Dil Koçu Hizmeti

İngilizce eğitimine katılmak isteyenlerin çoğu İngilizce öğrenmeye yeni başlıyor olsa da bunların dışında kalan konuşması iyi ancak gramer ve kelime bilgisinden dolayı eğitim almak isteyen kişilerin sayısı da hiç az değildir. İngilizce kurslarında bu durumda olan kişiler için uygun bir metot uygulanarak onların bu alandaki eksikliklerinin kapatılması hedeflenir. Eğitim programları bu yönde düzenlenir, ayrıca dökümanlar da gramer ve kelime bilgisi eksikliklerinin kapatılmasına yönelik olarak verilir. Bununla birlikte, İngilizce kurslarına katılmak isteyenler dil koçluğu sistemi sayesinde bu konudaki eksikliklerini tamamlayarak verimli bir çalışma gerçekleştirmektedir. Bu özellikler, Ankara çocuk İngilizce kursu nasıl seçilir sorusuna cevap olacak niteliktedir. İyi bir İngilizce kursunda yabancı eğitimciler mutlaka bulunmalıdır.

Yabancı ve Türk Eğitmen Hizmeti

İyi bir İngilizce kursunda eğitimlerin belirlenmiş kriterlere göre alınması gerekmektedir. Bu konuda, CEFR Uluslararası Dil Standartları referans olacaktır. Özellikle çocuklar, İngilizce dil eğitimine giriş seviyesinden başlayacaksa Türk eğitmenlerden eğitim almalıdır. A1 ve A2 seviyeleri için Türk eğitmenlerin tercih edilmesi gerekir. Bununla birlikte, ileri seviyede İngilizce eğitimi almak isteyen çocukların ise yabancı eğitmenlerle çalışması daha doğrudur. Bu açıdan iyi bir dil okulunda hem yabancı hem de yerli eğitmenler yer almalıdır. Kursiyerlerin dil okulu tercihi yaparken eğitim kadrosunda yabancı eğitmenler bulunduran kursları tercih etmeleri gerekir. Bilişsel Akademi olarak; yukarıda bahsedilen tüm özelliklere sahip Ankara çocuk İngilizce kursu olarak hizmet vermekteyiz. Çocuk İngilizce kursu nasıl seçilir diye merak etmenize gerek yok! Tercihiniz Bilişsel Akademi olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir