İngilizce Kursu

İngilizce, öğrenmesi oldukça zevkli bir lisan, ulaşılabilirliğinin ve öğrenim sürecinin diğer dillere göre daha basit olduğu gibi genel bir kanı olsa da yaklaşık 700.000 sözcük öğrenmek ve bunları doğru telaffuz etmek bazen en azimli insanı bile hedefinden vazgeçirebilir. İngilizceyi hızlı ve kısa sürede öğrenmek olanaksız gibi gözükebilir. Fakat doğru bir strateji ile kolay İngilizce öğrenmek de olası.

Kolay İngilizce öğrenme denilince yapılması gerekenleri sıralayalım:

  1. Dünya klasikleri, süreli, yayınları, basılı mecmuayı , internet sitelerini, elektronik postaları hatta sosyal medyada gördüğünüz her şeyi okuyun. Hatta yorumlayın. İçtiğiniz, yediğiniz ne varsa paketlerini, kutularını okuyun. En azından sözlükle okumaya çalışın. Zira sahip olduğunuz kelime servetine bu kaynaklar vasıtasıyla yeni sözcükler ekleyeceksiniz. Herhangi bir kursta veya okulda size verilen eğitim ile kısıtlı kalırsınız. İngilizceyi öğrenmek daha zor bir hal alır.
  2. Kolay İngilizce öğrenme adına yapılması gerekenlerden biri de bu dili iletişim amacıyla kullanmaktır. Pek çok kişi İngilizceyi sınav kaygısından ötürü öğrenmeye çalışıyor. Bu ülkemizin bir gerçeği olarak karşımıza çıkıyor. Ama işimizi de bir o kadar   zorlaştırıyor.
  3. Ana dili İngilizce olan ve sadece sohbet edebileceğiniz insanları bulmak ve bu kimselerle sohbet etmek de ufkunuzu açacaktır.
  4. Mizah? Siyaset ? Spor ? Yemek yapmak? Aklınıza gelebilecek her ilgi alanını kapsayan temalı youtube kanallarının müdavimi olun. Bu kanallara üye olun. Okula, işe giderken bir yandan kulağınız bu programlarda olsun. Sayısız radyo ve televizyon programlarını izleyin veya dinleyin. Kısaca  İngilizceyi her anınızda yaşayın. Tabii, bunu yaparken sizi en çok zorlayacak yerel aksanlardır. Yine de bunu bahane ederek pes etmeyin.

Kolay İngilizce öğrenme adına yapılması gereken pek çok pratik yol bulunmaktadır. Kursumuzu ziyaret ederseniz uzman eğitmenlerimiz size bu konuda yardımcı olacaktır.

Çocuklar için İngilizce kurs programlarımız vardır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir