YDS Kursları Ankara

Kolay İngilizce öğrenmek çaba ve zaman isteyen bir aktivitedir. Bunun bilincinde olmayan adaylar zorluk yaşıyorlar. Kolay İngilizce öğrenmek için birtakım yöntemler elbette vardır. Ama şunu bilmek gerekir. İngilizce öğrenmek büyük bir emek ve çaba ister.

BÜTÜN TENSLERİ ÖĞRENECEĞİM DERKEN….

Pratik bir biçimde İngilizce öğrenmek için “tense” kaygısından uzak durmalıyız. Bazı adaylar bütün tensleri öğrenince İngilizceyi öğrendiğini zanneder. Ama bu çok yanlış bir düşüncedir.

Bir Amerikalı hiçbir zaman bütün zamanları bilmez. Hatta hiç işi olmaz. duysa sizin bütün “t Ya da Londra   sokaklarından herhangi birine sorsanız  bu gramer kurallarının çoğundan haberi yoktur.

FAZLACA YAPILAN YANLIŞLAR

Mesela her kelimeyi öğrenmek için uğraşmazlar. Mesela abartmak sözcüğün karşılığı İngilizce de olsa bile pek çok kişi bu kelimeyi kullanma gereğini duymaz. Hem du kültürlü, bilgili kişilerden bahsediyoruz.

Bizim dil anlayışımızda bütün gramer bilinmelidir, sözcükler ezberlenmelidir, aksi takdirde o dil öğrenemez.

İşte bu anlayış kolay İngilizce öğrenmenin önünde önemli bir engeldir, manidir. Kolay İngilizce öğrenmede amaç İngilizceyi yaşamaktır.İngilizce  alsanız sorsanız İngilizce dilbilgisinden birçok kuralı bilmez. İngiltere’nin ve ABD’nin çoğu kentinde grameri bilmeyen o insanlar hepinizin konuşmak istediği gibi bir İngilizce konuşuyor. Çünkü “konuşuyorlar”. İngilizceyi yaşıyorlar.

Çok basit bir örnek verelim:  Susamışsınız Mancester sokaklarında… Su isteyeceksiniz bir marketten.gramerle ilgilenir misin? “I wonder if you could give me some water please?” diyemesen bile “water, please?” der kurtulursun en azından.

Böyle konuştuğunuzda sizleri anlayacaktır.

Kolay İngilizce Öğrenmek

Kolay İngilizce öğrenmek istiyorsanız sözlüğünüz sizin en önemli aksesuarınız olmalıdır. Her yere İngilizce sözlük ile gezmelisiniz.

Konuşmaktan çekinmeyin, yanlış söylersem gülerler, kınarlar, Bu fobilerinizi varsa  kolay İngilizce öğrenmek sizin için zordur.

Kolay İngilizce öğrenmenin bit yolu da konuşmaktır. İngilizce içerikli forumlarda dolaşın, yorumlar yazın, sorular sorun. Hatta arkadaşlar edinin ve messenger veya facebook üzerinden sohbet edin. Karşılıklı konuşmaya göre yazışarak konuşmak çok daha rahattır. Cümlelerinizi düşünerek kurarsınız ve utanmazsınız. Mükemmel pratikler de yapmış olursunuz.

 Pratik yoldan İngilizce öğrenmek istiyorsanız Ethica Language’de sizleri bekliyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir