Ortaokul İngilizce Kursu

Ortaokul İngilizce Kursu 5, 6, 7 ve 8. sınıflar için hazırlanan İngilizce programıdır.  Bu programda çocuklarımız İngilizce konuşacak. İngilizce konuşmaları için kişiye özel programlarla çocuklar kurs dışında da İngilizceyi kulllanmak zorunda kalır. Çocukların bu süreçten eğlenerek öğrenmeleri için bol bol animasyon, film, şarkılardan yararlanılır. Çocuklarla İngilizce iletişim kurularak çocukların pratik yapmaları sağlanır.

Öğretmenlerimiz TELF, TESOL, DELTA, CELTA sertifikalarından birine sahiptir. 12 kişilik tam donanımlı U sınıflarda eğitimlerimiz verilir. Ortaokul İngilizce Kursu her yıl eylül ve mayıs aylarında 8 aylık programlar şeklinde haftada 1 gün 3 ders olarak yapılır. Yaz İngilizce kurslarında ise 2 gün ya da 4 gün seçeneği sunmaktayız. 1 gün mutlaka aktiviteler yapılır ( yüzme, piknik, gezi, oyunlar vb. ). Aktivitelerde de çocuklarımız İngilizce konuşur.

ÇOCUKLAR İÇİN İNGİLİZCE SEVİYELER

FIRST GATE

First Gate başlangıç seviyesidir. 3-7 yaş arası öğrencileri kapsar. İngilizceye ilk adımdır. Black Swan, Cambridge University Press ve Pearson yayınları kullanılmaktadır. Dersler drama eşliğinde oyunlarla kavratılır. Dersler alanında uzman ve drama eğitimi almış bir Türk bir de anadili İngilizce olan yabancı uyruklu öğretmen eşliğinde işlenmektedir.

Toplam ders süresi 96 saati. Her salı ve perşembe günü speaking club (konuşma kulübü) düzenlenmektedir ve speaking club (konuşma kulübü) ders saatine dahil değildir. Ayrıca her ay farklı bir etkinlik düzenlenmektedir.

First Gate üç seviyeden oluşur:

First Gate 1 (3-4 Yaş Çocuklar İçin)

First Gate 2 (4-5 Yaş Çocuklar İçin)

First Gate 3 (5-6 Yaş Çocuklar İçin)

 

KID GATE

 Black Swan, Cambridge University Press ve Pearson yayınları kullanılmaktadır. Dersler drama eşliğinde oyunlarla kavratılır. Dersler alanında uzman ve drama eğitimi almış bir Türk bir de anadili İngilizce olan yabancı uyruklu öğretmen eşliğinde işlenmektedir. Seviyeler:

English Kid 1

English Kid 2

English Kid 3

English Kid 4

English Kid 5

English Kid 6

TEEN GATE

Cambridge University Press ve Pearson yayınları kullanılmaktadır. Dersler drama eşliğinde oyunlarla kavratılır. Dersler alanında uzman ve drama eğitimi almış bir Türk bir de anadili İngilizce olan yabancı uyruklu öğretmen eşliğinde işlenmektedir.
Toplam ders süresi 96 saatir. Her salı ve perşembe günü speaking club (konuşma kulübü) düzenlenmektedir ve speaking club (konuşma kulübü) ders saatine dahil değildir. Ayrıca her ay farklı bir etkinlik düzenlenmektedir.

Seviyeler:

Teen Gate 1

Teen Gate 2

Teen Gate 3

Teen Gate 4

Teen Gate 5

 

LGS Destek Programı

LGS müfredatına uygun sınav amaçlı bir program uygulanmaktadır.

YKS Destek Programı

YKS müfredatına uygun sınav amaçlı bir program uygulanmaktadır.

 • Kursiyerlerimiz yapılacak olan seviye sınavıyla kendine uygun bir sınıfa yerleştirilir.
 • Bir kurun toplam ders süresi 128 saatir. Her salı  speaking club (konuşma kulübü) düzenlenmektedir ve speaking club (konuşma kulübü) ders saatine dahil değildir.
 • Gruplarımızda her ay bir etkinlik düzenlenir.
 • Düzenli gelişimleri, ödevleri ve etkinlikleri veliye mail, whatsapp, mesaj yoluyla bildirilir.
 • Eğitimler başlamadan aile semineri yaparak çocuğun dil eğitiminde başarıya ulaşmak için izlenecek yol ve işbirliği anlatılır.
 • New speaker ayda en az bir kez öğrenciyi telefonla arar, İngilizce konuşur. Çocuğun özgüven kazanması ve öğrendiklerini uygulaması için önemlidir. Genellikle haftada bir görüşme yapılır.
 • Online sistemimizde sınavlar, ödevler ve uzaktan eğitimle canlı sınıflarda görüntülü konuşma dersleri yapılır.
 • Derslere bir Türk bir de anadili İngilizce olan öğretmenler girer.
 • Öğretmenlerimiz drama eğitimi almış olup, derslerin bazıları drama performans alanlarında yapılır.
 • Drama performans sınıflarımızda drama eğitimi almış İngilizce öğretmenlerimizle derslerin daha zevkli geçmesi ve eğlenirken öğrenmeleri için şarkılar, oyunlar, çizgi filmler, animasyonlar, drama ve kostüm günleriyle dinleme ve konuşma, anlama becerileri geliştirilirken aynı zamanda İngilizceye karşı olan ilgi tespit edilir. İngilizceye olan ilgi arttırılmaya çalışılır.
 • Bilgisayar destekli uygulamalarla (oyun, animsayon çizgi film vb.) eğitimler evde de devam eder. İngilizce kelime öğrenmeleri sağlanır.
 • Eğitimlerinde ses ve videolardan faydalanılır. Çocukların öğrendikleri ses ya da video kaydına dönüştürülerek çocukların özgüven noktasında da desteklenmesi sağlanır.
 • Sosyal projelerle de çocuklarımızın sorumluluk almaları sağlanır.
 • Eğitim döneminde en az bir kere veli izni alınarak eğitim gerekirse veliyle dışarda yapılır. Mekan bir lokanta, kafe, alışveriş merkezi, market ya da mağaza olabilir.
 • Dileyen velilerimiz eğitimlerimize yaz ve sömestr tatilinde ücretini ödemek koşuluyla yurt dışı dil okullarında devam edebilir.
 • Öğrencilerimiz uluslararası dil yeterlilik programlarımıza katılabilir.
 • Öğrencilerimiz dil yeterliliklerini sınav başvuru ücretlerini ödemek koşuluyla Cambridge English Language Assessment uluslararası sınavlarda ölçebilir. Sınavlar aşağıda belirtilmiştir.

cambridge-english-logo

Starters (YLE Starters) – Movers (YLE Movers) – Flyers (YLE Flyers) – Key (KET) – Key (KET) for Schools – Preliminary (PET) – Preliminary (PET) for Schools – First (FCE) – First (FCE) for Schools – Advanced (CAE) – Proficiency (CPE) – IELTS – SAT – BULATS