ingilizce öğren

Her hangi bir dili öğrenmek için sadece o dilin gramerini bilmek yeterli değildir. Dil bilgisi bellirli bir yere kadar faydalıdır. Sokakta konuşulan İngilizce ile kurslarda ve okullarda öğretilen İngilizce bazen adaylara gereksizmiş hissi uyandırmaktadır.

Günlük lisanda en çok kullanılan kalıplaşmış kelimelerin, kelime gruplarının deyimlerin, ifadelerin ezberlenmesinde mutlaka yarar var.  Bunların öğretilmesi günlük yaşamda İngilizceyi hayata geçirmek isteyen kişiler için son derece önemlidir.

Pratik İngilizce dediğimiz bu oluşum genellikle pragmatik bir oluşumdur. Bilhassa İngilizce öğrenmeye yeni başlayanlar için bu metodu mutlaka öneriyoruz. Şunu unutmayın, bir lisanı öğrenmek salt o dilin gramerini bilmek değildir; pratiğini bilmek ve bunu uygulamak ve o lisanın günlük dilde konuşulan kalıplarını bilmek paratik ingilizce konuşmaya giden en önemli yoldur. Ve o dilde yer alan günlük konuşma kalıplarını bilmektir.

Pratik İngilizce için lazım olduğunu düşündüğümüz günlük dilde gereksinim halinde çokça kullanılan kalıplaşmış ifadeleri farklı kategorilere ayırarak sizlere sunuyoruz. Bu kalıpları bilmek sizleri aynı zamanda daha çok motive edecektir.

After you: Senden sonra

Allow me: Bana izin verir misin?

ingilizce kurs ücretleri
İngilizce kurs fiyatları

A lovely day, isn’t it?: Hoş bir gün, (öyle) değil mi?

Any thing else?: Başka bir şey var mı?

Any day will do: Bir ara  bana uğra

Are you kidding?:  Şaka mı yapıyorsun? Kafa mı buluyorsun? Ciddi misin?

Do l have to?: Yapmak mecburiyetinde miyim?

Do me a favor: Bana bir iyilik yap

Do you understand?: Anladın mı?

Don’t be so childish: Çocuk olma, çocuk gibi davranma

Don’t be ridiculous: Komik olma!

Don’t be so modest: Bu kadar mütevazı olma

Don’t keep the truth from me: Benden gerçekleri saklama

I’m very proud of you: Seninle gurur duyuyorum

I need to do this: Bunu yapmak istiyorum

I saw it with my own eyes: Kendi gözlerimle gördüm

I see: Anlıyorum

I quit!: İstifa ediyorum, bırakıyorum, vazgeçiyorum.

İngilizce kursu arayan bir çok kişi en kısa sürede pratik bir şekilde konuşmak istemekte. 1-3 kişilik İngilizce eğitimlerimizde çok kısa sürede İngilizce konuşacaksınız.

4 thoughts on “Pratik İngilizce”

  1. Yaptığım araştırmalarda Ankara’ da en kısa sürede İngilizce eğitimi veren kurumsunuz. IELTS, TOEFL gibi sınavlardan da YDS 50 puan alma garantisi veriyormuşsunuz. Doğru mu?

  2. İngilizce kursu araştırıyorum. Her yerde sizin kurum çıkıyor. Arkadaşıma inat gelmek istemedim. Geçen sene öğrencinizdi. Tuğba, Ankara Üniversitesi hazırlık atlama. Gelsem mi

    1. Kahve içmeye bekliyoruz. Umarım kursumuz hakkında olumsuz düşünceniz yoktur. Tuğba Hanım hazırlık atlamaya girmeden diğer sınavlardan gececek puan almıştı. Sizi de eğitimlerimize bekliyoruz.

  3. İngilizce kursu araştırıyorum. Çok kısa sürede İngilizce öğrenmem lazım. Yurt dışında bir şirkette çalışacağım. Hakkınızda çok şey duydum. Özel gruplarınıza katılmak istiyorum. İngilizce kurs ücretleriniz nedir, 3 ayda 3 seviye bitirebilir miyim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir