Rusça Kursu

Rusça konuşmaya ne dersiniz? Rusça öğrenmek istiyorsanız kursumuza bekliyoruz. Bu yazımızda Ethica Language School Rusça kursu hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Rusça öğrenmek için bize en az iki gününüzü ayırmanızı istiyoruz. Kurslarımız maksimum 4 kişilik sınıflarda yapılmaktadır. Sınıf mevcudumuzun az olmasının sebebi daha hızlı Rusça öğrenmeniz için. Yabancı dil eğitimlerinde dört becerinin gelişmesi gerekmektedir. Bu beceriler: konuşma, dinleme, okuma ve yazmadır. Peki, gramer ne olacak? İnsanlar konuşurken gramer yapılarını pek düşünmezler. Türkçe konuşurken özne başa gelecek yüklem sona diye düşünüyor musunuz? Ya da bu cümlede fiilimsi kullandım. Tabii ki hayır. Gramer ders içerisinde öğrenciye kazandırılır.

Rusça Öğrenmek Zor mu?

rusça kursu ankara

Bilmediğiniz bir dil. Bildiğimiz bir şey var, o da farklı bir alfabe kullanmaları. Ruslar bildiğiniz gibi Kril alfabesi kullanıyorlar. Bu ilk başta bize zor gelebilir. Süreç içerisinde emin olun buna alışacaksınız.

Rusça öğrenmek istiyorsanız kendinize güvenmeniz gerekiyor, tüm eğitimlerde olduğu gibi. Karar vermek başlamanın yarısı. Rusça öğrenmeye karar verdiyseniz gerisi kolay.

Dünyada konuşulan birçok dil için ”zor” kelimesini kullanmayı seviyoruz. Rusça öğrenmeye ilk olarak bu kötü düşünceleri atarak başlayabiliriz. Antalya’ da çalışan ve hiçbir eğitim almayan birçok vatandaşımız Ruslarla iletişime girerek bu dili öğrendiğini görüyoruz. Rusça öğrenmek için:

  • Kendimize güveniyoruz.
  • Kararlı oluyoruz.
  • Dinleme becerilerinin gelişmesi için kursumuzda verilen ödevleri yerine getiriyoruz. Rusça öğrenmeniz için A1 seviyesinden itibaren sizlere Rusça bir çok dinleme ödevleri verilecek. Bunlar arasında hoşça zaman geçireceğiniz şarkılar, filmler yer alacak. Haber, magazin ve günlük konuşma metinleri.
  • Öğretmenlerimiz sizlere kelime çalışması yaparken kelimeleri önce cümleler içerisinde verecek. Daha sonra görsellerden yararlanarak sesli olarak kelimeleri öğrenmenizi sağlayacak. Bu süreçte hem Rusça cümleleri hem de kelimelerin telaffuzunu öğrenmiş olacağız.
  • Konuşma için zaten sınıflarımızın mevcudunu az tuttuk. Kalabalık bir sınıfta konuşmak için zamanınız olmayacak. Maksimum 4 kişilik sınıflarımızda öğretmenlerimizle Rusça konuşmak zorunda kalacaksınız.
  • Rusça konuşma pratikleri sadece derslerde sınırlı kalmayacak. Öğretmenlerimiz her hafta en az bir gün sizi arayacak. Telefon ya da internet üzerinden görüntülü konuşarak sizinle Rusça sohbet edecek.
  • Rusça konuşmanız için size video ödevler verilecek.
  • Okuma becerileri kursta öğretmenlerimiz tarafından verilecek. ödevlerle pekiştirilecek.
  • Yazma becerinizin gelişmesi içinde ders kitaplarımızdan faydalanılacak. Ayrıca size verilen Türkçe metinleri Rusça yazmanız istenecek. Unutmadan Rusça okunan bir metni de yazmanız istenecek.

Yukarıda bahsettiğimiz etkinlikler dışında burada belirtmediğiniz bir çok çalışma ile size çok kısa sürede Rusça öğreteceğiz. Rusça öğrenmek demek bizim için bu dört becerinizi çok iyi kullanıyor olmanız demektir.

Ankara Rusça Kursları

Ankara‘ da çok fazla Rusça kursu var. Haklı olarak hangi kursa gitmeniz gerektiği konusunda kafanız karışabilir. Size tavsiyemiz gidin teker teker görüşün.

Biz Rusça kurslarımızda ve diğer yabancı dil eğitimlerimizde uzun süreli antlaşmalar yapmıyoruz. A1 Rusça kursu ile başladığınızı düşünün. Bir kur ya da bir seviye aldığınızda size hediye kurlar ya da seviyeler vermiyoruz. Biz bizden memnun olmanız ve kısa sürede Rusça öğrenmenizi istiyoruz. Uzun süreli bir satış sözleşmesi yapmamamızın neden bu. Öğrenci kurstan memnunsa eğitimine devam eder. Bizde bu sayede en iyi Rusça kursu olmak için elimizden geleni yapmak zorunda kalırız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir