Şarkılarla İngilizce Sayılar” çocuklarımızın İngilizce dinleme becerilerinin gelişmesi için dinlemekte fayda var. Ankara çocuk İngilizce kursu sektöründe hizmet veren kurumumuz bugüne kadar yüzlerce öğrenciye İngilizce eğitimi vermiş ve vermeye devam etmektedir.

Dil Eğitimi İçin Çocuğu Psikolojisinin Hazırlanması

Dil eğitimi ne zaman başlamalıdır? Bu soruya cevap olarak bazı dil bilimcileri anne karnı derken bazıları 3 yaş der. Ne olursa olsun çocuk İngilizce eğitimi için geç kalmamak önemlidir. Annelerin bazıları çocuklarının dile yatkınlığı olması için hamileliğinden itibaren bazı faaliyetlere başlarlar. Yabancı şarkı dinletmek, filmleri yabancı dilde izlemek gibi faaliyetleri yaparak çocuklarının zihinlerini İngilizce öğrenmeye hazırlarlar.  İngilizce eğitimine ne zaman başlanacağına onu yakından takip eden ebeveynlerinin karar vermesi gerekir. İlkokul İngilizce eğitimi anne kanındayken İngilizce şarkı dinleyerek psikolojik olarak hazırlanmış çocuk için geçtir. Fakat hiç İngilizce duymamış için İlkokul en uygun vakit olabilir. İlkokul İngilizce kursu, öğrencilerin psikolojilerini dikkate alarak uygun metotları kullanarak eğitim vermektedir.

İlkokul İngilizce Kursu Program İçeriği

Çocuklara İngilizce eğitimi verilmesinin çok önemli olduğunu sonuna kadar savunmaktayız. İngilizce dünyamızın kaçınılmaz bir gerçeğidir. Çocuk İngilizce öğrenerek aslında hayatına hazırlık yapmaktadır. İlerleyen yaşlarda öğrenmek zorlaşacağı için biz 3 yaşından itibaren çocuklarımıza İngilizce kursu vermeye başlamaktayız. 3 yaştan başlayan kurlarımız İlkokul İngilizce seviyesinde yoğunlaşmaktadır. Bunun nedeni okulda ders başarısının aileler tarafından önemsenmesidir. Çocuklarının derslerinin daha iyi olmasını düşünen ebeveynlerden dolayı ilkokul İngilizce kursu için olan talep artmaktadır.  Çocuklar için olan kurs programlarımızı iki grupta toplamamız mümkündür. Bunlar:

  • Bireysel Kurslar: Çok daha küçük olan veya birebir eğitim alması istenen çocuklar uygulanır. Çocukların özellikleri dikkate alınarak daha özel bir eğitim verilir.
  • Grup Kursları: Çocukları seviyelerine ve yaşlarına göre gruplayarak verdiğimiz kurslardır. Grupların seviyelerine uygun teknikler kullanılarak İngilizce eğitimi verilmektedir.

İlkokul İngilizce Kurslarının Lideri

Çocuklarımızın iş, okul ve sosyal hayatlarında başarılı olması için İngilizce öğrenmeleri şarttır. Bundan dolayı MEB çocuk İngilizce öğrenimi için ana okuldan başlayarak eğitim vermektedir. Anaokulundan başlayarak her eğitim seviyesinde İngilizce dersimiz olmasına rağmen liseyi bitirdiğimizde İngilizce konuşamıyoruz. Bu durumun oluşmasında sınıfların kalabalık olmasının ve kullanılan tekniklerin etkisi büyüktür. İlkokul İngilizce derslerine çok önem verilmelidir. Anaokulunda İngilizce dersi almamışlar İlkokulda İngilizce temellerini oluşturur. Okulda bunu gerçekleştiremeyenler ilkokul İngilizce kursu eğitimlerimizi tercih etmektedir. Dünyaca tercih edilen kaynaklarla, interaktif ortamlarda, uzman kadro ile az kişilik sınıflarda verdiğimiz eğitimle lider konumda olmamızın gösterilen ilgide etkisi çoktur.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir