sat courses

SAT KURSU

Yeni SAT sınavı dememizin sebebi 2016 yılından itibaren sınavın içerik olarak köklü değişimlere gitmesidir. SAT sınavı geçerliliği son derece yüksek olan kapsamlı bir sınavdır.

SAT sınavı kursuÇoğu ABD üniversiteleri olmak üzere dünyanın birçok yerinde üniversitelerin lisans programlarına müracaat etmeleri maksadıyla o memleketteki yabancı uyruklu öğrencilere gerekmektedir. Son yıllarda ülkemize yurt dışından pek çok öğrenci okumaya gelmektedir. Ülkemizin önde gelen köklü eğitim kurumlarından bazıları ( ODTÜ, Boğaziçi Bilkent vs) YÖS sınavını yetersiz olarak gördükleri için SAT sınavını geçerliliğini kabul etmektedir.
Yani Türkiye’deki birçok üniversite de yabancı uyruklu öğrencilerden YÖS sınavı yerine SAT puanı talep etmektedir.

College Board tarafından düzenlenen SAT sınavının içeriği ve kapsamı 2016 yılı itibari ile değişmiş olup New SAT şeklinde uygulanmaktadır. Zorluk derecesi son derece yüksek olan bu sınavda öğrencilerin İngilizce okuma ve yazma, matematik ve kompozisyon yetenekleri ölçülmektedir. Yeni SAT sınavı yılda 6-7 kere yapılmaktadır, dolayısıyla sınava katılacak öğrenciler aynı sene içerisinde sınava birden fazla girebilirler.

SAT kursu son yıllarda özellikle İstanbul, Ankara gibi metropollerde sayıca artmaktadır. SAT kursu seçiminde dikkatli olmanız gerekmektedir. Zira bu sınav klasik Yabancı Dil Sınavından farklıdır, kapsamı da bambaşkadır. Size İngilizce eğitimi verip SAT kursu olduğunu iddia eden, profesyonel ellerden uzak kurslardan uzak durmanızı tavsiye ederiz. Aksi takdirde bir adım ileri gidemezsiniz.

Bilişsel Akademi‘ de kursiyerler en kısa zamanda pratik çözümlerle en yüksek hedefe yönlendirilir. Bilişsel Akademide sınav stratejileri ve tekniklerine yönelik eğitimde önemlidir. Kurumumuzda özgün SAT programı uygulanır.
Seviyenizden farklı düzeyde olan kursiyerler ile aynı gruba yerleştirilmezsiniz. Bu zaman kaybıdır. Eğitim kurumuzda profesyonel, işinin ehli eğitmenlerden ders alırsınız. Sat sınavı sürecinde profesyonel rehberlik desteği alırsınız.

Bilişsel Akademide verilen eğitim sınıf kapısının ardında kalmaz. Ders saatleri dışında da eğitmen desteği alırsınız.

Bilişsel Akademi SAT kursu denildiğinde akla gelen ilk eğitim kurumlarındandır. Kaliteyi cazip ödeme koşullarıyla sizlere sunuyoruz.

SAT sınav başvuruları online olarak http://sat.collegeboard.org/home sitesinden yapılmaktadır. Sınava başvuru ile ilgili probleminiz varsa günün her saati size bir telegon kadar yakınız.

YENİ SAT SINAV FORMATI NASILDIR?

Yeni SAT sınavı, iki ayrı kısımdan oluşmaktadır. İngilizce (Kanıta dayalı Okuma-Yazma) 800 puan ve Matematik 800 puan olmak üzere toplam 1600 puan üzerinden değerlendirilmektedir. New SAT toplam 3 saat olmakla birlikte, arzuya bağlı kompozisyon seçilmesi halinde ek olarak 50 dakika daha verilmektedir.

ÜLKEMİZDEKİ SAT SINAV MERKEZLERİ HANGİ ŞEHİRLERDEDİR?

  • Bilkent University+ İNTL SCH  

Ankara

  • TED Ankara Koleji HS

Ankara

  • ST George Austrian College      

İstanbul

  • Ozel Oguzkaan Koleji  

İstanbul

  • Hisar School

İstanbul

  • The American Collegiate Institute     

İzmir

  • Tarsus American Sch

Tarsus

Yukarıda yazılanlardan başka Kayseri ve Bursa’da da SAT sınavı düzenlenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir