SAT HAZIRLIK PROGRAMI

SAT KURSU ANKARA

(SCHOLASTIC APTITUDE TEST)


Yabancı uyruklu öğrenciler ve yurt dışında eğitimlerini sürdürmek isteyenleri SAT kursularımıza bekliyoruz. Ankara’ nın en iyi kadrosu ile eğitimlerine devam eden Ethica Language School ( Bilişsel Akademi) lisans eğitimi almak isteyenler için maksimum 12 kişilik sınıflarda SAT eğitimleri vermektedir. SAT kursu için İngilizce seviyeniz en az  B 2 düzeyinde olmalı. SAT kursu için öncelikle kurumumuzda İngilizce seviyeniz belilenmektedir.

SAT, Amerikan üniversitelerinde lisans eğitimi almak isteyen tüm öğrencilerin ve Türkiye üniversitelerinde öğrenim görmek isteyen yabancı uyruklu öğrencilerin girdiği ve sonuçlarını bu üniversitelere başvururken kullandıkları bir sınavdır. SAT, SAT I ve SAT II olmak üzere iki ayrı sınavdan oluşur. SAT I, ya da ”SAT Reasoning Test”sınavı Reading (okuma), Math (Matematik) ve Writing (Yazma) olmak üzere üç farklı bölümden oluşur. Bu alanlarda öğrencilerin bilgisinin ölçülmesi hedeflenir. SAT testinin her bir bölümü minimum 200 ve maksimum 800 puan ölçeğindedir.

SAT sınavı resmi sitesi burasıdır.

SAT Kursu Toplam Ders Saati: 80

SAT NE ZAMAN YAPILIR ?

SAT, Amerika Birleşik Devletleri’ne yılda 7 defa, diğer ülkelerde ise yılda 6 defa olmak üzere ortalama olarak 2 ayda bir uygulanır. Sınav tarihleri buradan sitesinden duyurulur.

SAT TÜRKİYE SINAV MERKEZLERİ NERELERDİR ?

Türkiye’deki SAT sınavı başvuru ve sınav merkezleri aşağıda yer almaktadır.

Bilkent Üniversitesi, ANKARA
Türk Amerikan Derneği, ANKARA
İstanbul AmerikanRobert Lisesi, İSTANBUL
Özel İzmir Amerikan Koleji, İZMİR
Özel Tarsus Amerikan Koleji, TARSUS

 

SAT’IN UYGULAMASINDAN, BAŞVURULARIN GERÇEKLEŞMESİNDE VE SONUÇLARIN AÇIKLANMASINDAN HANGİ KURUM SORUMLUDUR ?

SAT  (Scholastic Aptitude Test) ile ilgili her konudan sorumlu tek kurum College Board organizasyonudur.

(www.collegeboard.com)