Sıfırdan İngilizce Öğrenmenin Yolları

Yabancı dil öğrenmenin adeta bir zorunluluk haline geldiği günümüzde sizde İngilizce gibi dünyaca konuşulan bir dili mi öğrenmek istiyorsunuz? İngilizce ile ilgili hiçbir alt yapınız ve bilginiz yok mu? İngilizce öğrenmek için işe nereden başlayacağınızı düşünüyorsanız öncelikle sıfırdan İngilizce eğitimi almayı denemelisiniz. İlkokuldan itibaren eğitim programlarına dahil edilen dillerden olan İngilizce çeşitli şekillerde öğretiliyor ancak eğitim eşitsizliği ya da öğretmenden kaynaklanan sorunlar gibi çeşitli nedenlere bağlı olarak İngilizce öğrenememişseniz sıfırdan İngilizce öğrenmek istiyorum diyenlerin başvurduğu yolları deneyebilirsiniz.
Günümüzde İngilizce öğrenmek isteyen insan sayısının artmasına bağlı olarak yeni yeni İngilizce öğretici alanlar oluşuyor. Ancak temel seviyede nereden başlanması gerektiği ile ilgili doğru bir program izlenmediğinde İngilizce öğrenmek zorlu bir uğraş haline gelebiliyor. Bu yüzden İngilizce öğretimi ile ilgili alanında profesyonel olan kurslar ve özel ders verebilecek bilgiye sahip kişilerle görüşmek faydalı olabiliyor.

İngilizce Kursları

Devlet tarafından ücretsiz bir şekilde sunulan sıfırdan İngilizce kursları olduğu gibi özel İngilizce kursları da bulunuyor. Maddi durumunuza göre İngilizce öğrenmek için bu kurslardan birini tercih edebilirsiniz. Ayrıca kur sistemine göre düzenlemeler yapıldığı gibi seviye seviye dil eğitimi de verilebiliyor. Kurs seçimlerinizde sıfırdan İngilizce öğrenmek istediğinizi belirtmeniz ve temel derslerle bu dili öğrenmeye başlamanız gerekiyor. Aksi halde bazı konuları bildiğinizi düşünerek hızlandırılmış kurslara katılabiliyorsunuz.

Temel İngilizce Programları

Telefonlardan, bilgisayardan ya da kurs şekline olan temel İngilizce programları ile sıfırdan İngilizce öğrenmeye başlayabilirsiniz. Sıfırdan İngilizce öğrenme programı olarak da bilinen bu çalışmalara ulaşmak için telefonlarınızın mağaza kısmında arama yapmanız ya da internet üzerinden sıfırdan İngilizce öğrenmiş kişilerin hangi programları kullandıklarına dair bilgi verdikleri yorumları okumanız yeterli olacaktır.

Eğitim Videoları

İngilizce eğitim veren ve hiç İngilizce bilmeyen kişiler için bütün konuların detaylı bir şekilde ele alındığı videoları izleyebilirsiniz. Sıfırdan İngilizce dersleri ile bilgilerinizi artırabileceğiniz gibi eksiklerinizi de tamamlayabilirsiniz. Bu videolara internet üzerinden erişim sağlayabileceğiniz gibi kitap evi gibi yerlerden de eğitim videolarına ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medya Araçlarında İngilizce Mecraları

Sosyal medya araçları üzerinden sıfırdan İngilizce öğren başlıklı paylaşımlar yapılıyor. Bu alanlardan siz de kelime kalıplarını, kelimeleri ve temel seviyedeki paylaşımları takip ederek İngilizce öğrenmeye başlayabilirsiniz. Etkinlik sayfaları ya da kişilerin verdiği temel seviye eğitimleri de yine bu sosyal mecralardan takip edebilirsiniz. Pratik İngilizce bilginizi de artıracak olan bu yöntem ile birlikte sıfırdan bütün bilgilere ulaşabileceğiniz gibi her zaman ve her yerde de çalışma imkanı bulabilirsiniz.

Temel Seviye İngilizce Kitapları

Sıfırdan İngilizce öğrenmek isteyenler için hazırlanan kitaplar sayesinde temel seviyede İngilizce öğrenmeye başlayabilirsiniz. Bu alanda yazılmış oldukça kaliteli kitaplar bulabileceğiniz gibi küçük kitapçıklar şeklinde olan yayınlar ile her konuyu tek tek öğrenebilirsiniz. Konuları pekiştirmek adına da görsel destekli yayınlardan yardım alabilirsiniz.

Online İngilizce Eğitimler

Sıfırdan İngilizce dersleri almak isteyenler için online olarak blog ve ya web siteleri üzerinden paylaşımlarda bulunulmaktadır. Sizde bu sayfaları takip ederek verilen bilgileri öğrenebilirsiniz. Ücretli bir şekilde derslerin verildiği sayfalardan da hem görüntülü hem de ders notları şeklinde olan çalışmalardan destek alabilirsiniz.

Eğitim Setleri

Hem özel ders hem kitaplar hem de videolu çalışmalar şeklinde oluşturulan eğitim setleri ile sıfırdan İngilizce öğrenmek istiyorum diyorsanız başlayabilirsiniz. Bu eğitim setleri genel anlamda materyal arayanlar için ideal bir seçenek olduğu gibi aktivite setleri ile de desteklenebiliyor. Kursa gitmeye vakti olmayanlar ve farklı zamanlarda eğitime devam etmek isteyenler için ideal olan bu sistem ile sıfırdan İngilizce öğrenmek mümkün.

Yurt Dışına Gitmek

Çocuklar İçin İngilizce Kursu

 

İngilizce bilmiyor olabilirsiniz ancak öğrenmek için yurt dışına gidebilirsiniz. Pratik İngilizce öğrenebileceğiniz gibi gramer desteği ile de kısa sürede sıfırdan İngilizce öğrenebilirsiniz. Yurt dışı deneyiminizde daha fazla pratik yapma ve daha fazla kelime öğrenme imkanınız olacağı gibi bol bol okumaya ve yazmaya da dikkat etmelisiniz. Çünkü pratik anlamda İngilizce öğrenmek sadece pratikte kalmış demektir. İngilizceyi yazmaya ve okumaya başladığınızda tam anlamıyla bu dili öğrenmişsiniz demektir.

İngilizce Öğrenirken Bunlara Dikkat!

 • İngilizce Türkçe gibi bir değildir. Alfabesindeki sesler farklı olduğu gibi cümle kurulumu ve kelimelerin telaffuzu da farklı farklıdır. Bunun bilincinde olarak İngilizce öğrenmeye başlamalısınız.
 • İngilizce kursu ve yurt dışı eğitimi gibi imkanlarınız yoksa evde kendi kendinize öğrenebileceğiniz programları tercih edebilirsiniz. Maddi açıdan daha rahat bir şekilde dil öğrenebileceğiniz gibi zaman sorunu da yaşamazsınız. Geceleri ve ya sabah çok erken saatlerde dahi çalışabilirsiniz.
 • İngilizce eğitiminizi tamamlayabilmek adına pratik yapmaya özen göstermelisiniz. Bunun için yabancı arkadaşlar edinebilirsiniz. İngilizce diziler izleyebilir ya da İngilizce kitaplar okuyabilirsiniz.
 • İngilizce öğrenmek için günlük mutlaka zaman ayırmanız gerekir. Sıfırdan İngilizce dersleri alacağınız gibi bu dersleri devam ettirmek de oldukça önemlidir. Dersleri ihmal ettiğinizde ve ya uzun aralar verdiğinizde İngilizce öğrenmeniz zorlaşacaktır.
 • İngilizce sadece okumaya ve ya yazmaya dayalı bir dil değildir. Okuma, yazma, konuşma ve dinleme olarak bu dili dört bölümde tamamlamanız gerekir. Bu yönlerden birini ihmal ettiğinizde sorunlar yaşayabilirsiniz.
 • Sıfırdan İngilizce öğrenmek için bir profesyonelden yardım almanız sizin için daha iyi sonuçlar verecektir. Hatalarınız varsa bu kişi ile birlikte hatalarınızı düzeltebileceğiniz gibi eksiklerinizi de tamamlayabilirsiniz.
  Hem dil eğitimi veren hem de yurt dışına çıkmanıza imkan sağlayan sıfırdan İngilizce kursları sizlere beklentinizin de üzerinde kazanımlar sunacaktır. Biraz pahalı bir seçenek olabilir ancak yurt dışında eğitim alabilmeniz için oldukça uygun fiyatların sunulduğu ülkeler de bulunmaktadır.
 • Sıfırdan İngilizce öğrenme programları ile İngilizce eğitiminizi destekleyebilirsiniz. Özellikle telefonunuza uygulama olarak yüklediğiniz programlarla her yerde dil eğitimine devam edebilirsiniz.
  İngilizce gramer bilgisinin üzerine kelime bilgisi eklenmediğinde oldukça yalın ve zor bir dil haline gelebilir. Bu nedenle bol bol yeni kelime öğrenmeye ve tekrar etmeye çalışmalısınız.
 • Yazmak, okumak ve konuşmak dil öğrenmenin en önemli ayrıntılarıdır. Bunları ihmal etmeyin ve dil öğrenmeyi hobi haline getirin.

İngilizceyi Sıfırdan Öğren!

Yabancı dil eğitimi veren kursumuza sizde gelerek İngilizce öğrenmeye başlayabilirsiniz. Sıfırdan İngilizce öğren çalışmalarımızla birlikte alanında kendini kanıtlamış ve formasyon eğitimlerini alarak İngilizce eğitimi verebilecek olgunluğa ulaşmış eğitmenlerimiz eşliğinde İngilizceyi kısa sürede öğrenebilirsiniz. İngilizce öğrenirken sizlere sadece tahtadan deftere geçirmek için not veren ezberci bir sistem değil tamamen öğrenci odaklı bir sistem sunuyoruz.
Kendinizi yabancı bir ülkede ders alıyor gibi hissedeceğiniz ve her zaman aklınızda kalacak öğretici bilgilerin verileceği yabancı dil dünyamıza yaşınız mesleğiniz ne olursa olsun gelebilirsiniz. Uygun fiyatlı seçenekleri ile her bütçeye özel seçenekler sunan İngilizce kursumuzda yer alan etkinlikler ile İngilizce öğrenmek sizin için de oldukça basit bir iş haline gelecek. Bol bol pratik yapabileceğiniz ve İngilizce konuşmadan ayrılmayacağınız bu kurs ile başarıyı yakalamak istiyorsanız sizde acele edin. Kaliteli eğitim ve sıfırdan İngilizce eğitimi burada sizi bekliyor.

Genel İngilizce, iş İngilizcesi için bilgi almak istiyorsanız linki tıklayın:

Genel İngilizce

Bu sitede yayınlanan her türlü ses, görüntü, yazı içeren bilgi ve belge, ticari marka ve her tür fikri mülkiyet hakkı , ilgili markalara aittir, yalnızca sahipleri tarafından ve sahiplerinin izni ile kullanılmaktadır ve telif hakları kapsamındadır. Link vermeden hiçbir içerik paylaşılamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir