Star gazetesi Ethica Language School haber yaptı. ”Çocuklar İngilizce Kursunu Sevdi” başlıklı haber için lütfen linki tıklayınız.

 

Çocuklar İngilizce kursunu sevdi

Ankara’da hizmet veren Ethica Language School’un çocuklar için düzenlediği İngilizce eğitim programları büyük ilgi görüyor.

 

İngilizce öğrenmeyi eğlendirici hale getiren Ethica Language School, diğer kurumlardan farklı olarak derslerinin yoğun bir kısmını Türk ve yabancı öğretmenlerle drama performans alanlarında veriyor. 4-16 yaş gurubu çocukların yabancı dil öğrenebilmesi için öncelikle çocuklarımızın burada sosyalleşmeleri gerektiğini belirten kurum yetkilileri, bu amaçla çocukların hem eğlenmesi hem de öğrenmesi için eğitimin tüm basamaklarını en ince detayına göre planlıyor. Aileleri de eğitime dahil eden Ethica Language School, çocuklar dil eğitimine başlamadan velilerine seminer vererek dil eğitiminde nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda bilgilendiriyor ve kendilerine düşen sorumluluklar anlatılıyor. Bu sayede çocuğun evde de İngilizce ile yaşaması sağlanıyor.

Öz Güven

Dil eğitimlerinde Ethica Language School olarak çocukların özgüvenle konuşabilmesini hedeflediklerini ifade eden yetkililer, “Kurumumuzda çocuklara İngilizce öğretirken ilk hedefimiz özgüven vermek. Özgüven vermek için ders saatlerimiz dışında çeşitli etkinlikler düzenleyip o etkinliklerde de İngilizce konuşmalarını sağlıyoruz. Mesela çocukları yemeğe götürüyor, İngilizce sipariş vermelerini yedikleri yemekleri, kaşığı, çatalı İngilizce telaffuz etmelerini sağlıyoruz. Ders saatleri dışında yabancı öğretmenlerle konuşma dersleri, evde dinleme, anlama, yazma becerilerini geliştirmek için online İngilizce destek ve ödevler verilmektedir” dediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir