toefl kursu nedir

TOEFL Kursu Nedir?

Toefl kursu nedir?’ sorusu, bugün ülkemizde pek çok kişinin sorduğu, üzerinde en çok durulan konulara arasında yer alıyor. İngilizce yeterlilik sınavı olarak yorumlanabilen TOEFL’in günümüzde önemi çok büyüktür. İngilizce bilgisini ispatlama sınavı olarak yorumlayabileceğimiz, her yaş grubundan onlarca kişinin her yıl başvuru yaptığı ve gerekli eğitim sürecini tamamladığı bir sınav olan Toefl, dünya genelinde oldukça yaygındır.

Uluslararası geçerliliği olan sınavlar, isminden de rahatlıkla anlayabileceğiniz üzere tüm dünya genelinde geçerlidir. Özellikle bir dili bildiğinizi tüm dünyaya açıklamak ve tüm dünyanın kabul ettiği dil bilginizi ölçen bir sınava girmek istiyorsanız, bu sınavlardan birisi TOEFL olabilir. Puanlama sisteminin bulunduğu ve kişinin İngilizce bilgisine göre çeşitli puanlar aldığı, kimileri için oldukça zor olan, kimilerinin ise diğerlerine kıyasla daha zor geçtiği bir sınav olan bu sınav, TOEFL nedir sorusunun cevabı olabilir.

Özellikle profesyonel bir alanda çalışıyorsanız, yurt dışı bağlantıları olan bir şirket ile iş yapacaksanız, çeşitli ülkelere göç edeceksiniz, ya da en basit şekilde üniversitenin hazırlık sınıfını doğrudan atlamak niyetindeyseniz, TOEFL sınavına giderek bu hazırlık bölümünü geçmek mümkündür. Bununla beraber TOEFL pek çok kişi için oldukça zorlayıcı bir sınav olacak şekilde karşımıza çıkmaktadır. Peki TOEFL nedir ve bu sınav nasıl geçilir? Sizler için konuyu detaylı bir biçimde ele aldık.

TOEFL Zor Mu?

TOEFL nedir sorusunu yanıtladıktan sonra konu ile ilgili olarak sorabileceklerimizin başında TOEFL sınavının zor olup olmadığı gelmektedir. Bu sınavın çok açık bir biçimde zor olduğunu, çünkü bu sınavı geçebilmek için profesyonel yeterlilik söz konusu olduğunu söylemek mümkündür. Aslında nitelikleri ile incelendiğinde TOEFL sınavını geçmek gibi bir kavram bulunmamaktadır. Bunun en büyük nedeni, bu sınavın herhangi bir geç-kal sınavı değil, İngilizce seviyenizi puan düzeyinde belirleme sınavıdır. Dünya üzerinde geçerliliği olan belirli başlı 3 sınav bulunmaktadır. Özellikle İngilizce alanında çalışıyorsanız ve çeşitli kurumlara ya da devletlere ibraz etmeniz gereken dil İngilizce ise, bununla ilgili olarak belirli başlı üç sınava girmeniz mümkündür. Bunlardan bir tanesi söz konusu sınav olan TOEFL iken, IELTS ve PTE sınavları da pek çok kişi için İngilizce seviyesini belirlemeye yönelik sınavlar arasında yer almaktadır.

Toefl nedir sorusu dışında yine bu sınava girecek pek çok kişi tarafından merak edilen sorular arasında TOEFL sınavının zor olup olmadığı yer almaktadır. Sınav sırasında pek çok unsurdan sorumlu tutulursunuz. Yazma becerileriniz, okuma becerileriniz, konuşma becerileriniz ve daha pek çok unsur test edilir. Sınav, yetkinlik düzeyinde İngilizce bilen kişilere göre düzenlenmiştir. Bu sınavı pek çok kişi ‘zor’ olarak tanımlamaktadır. Bu durumun başlıca nedeni ana dili İngilizce olan pek çok kişinin de bu sınava girdiğinde tam puana yakın puan almakta zorlanmasıdır. Zira uzun uzadıya cümleler ve pek çok unsur bu sınavı zor kılan etmenler arasında yer almaktadır. TOEFL sınavına girecekseniz, bu konuda mutlaka dikkatli çalışmanız gerekmektedir.

TOEFL Sınavına Nasıl Çalışılır?

Toefl nedir sorusunu cevapladıktan sonra, TOEFL sınavına nasıl çalışılacağına ilişkin de bilgi vermek isteriz. TOEFL son derece zor nitelikli sınavlardan birisi olmakla beraber, bu sınava tek başına hazırlanmak genelde bu sınavda başarısız olmak sonucunu doğurmaktadır. Günümüzde İngilizce bazlı bölümler okuyan ve hatta bu bölümlerden mezuniyetleri olan pek çok kişi de TOEFL sınavına girmek için çeşitli kurumları tercih etmektedirler. Zira sınav tek bir bölümden oluşmaz ve İngilizceye yönelik pek çok alana hakim olmanız gerekmektedir.

Bu sınavda başarılı olmak isteyenler için başlıca kural mutlaka TOEFL hazırlık için sürekli şekilde çalışmak olacaktır. Profesyonel nitelikli İngilizce sınavları için sürekli çalışmanın önemi büyüktür. Bu konuda başarı elde etmek ve İngilizce alanında kendisini kanıtlamak isteyen birçok kişi, düzenli ve sıkı bir şekilde çalışmaktadır. TOEFL, dinleme yazma gibi pek çok yetkinliği bir arada sunacağınız testlerden birisi olduğu için gündelik hayatınızda sürekli olarak İngilizce konuşabilmenizin de önemi büyük. Gramer formatına ve daha birçok unsura çok iyi çalışmanız bu sınavlarda başarılı olabilmenin en büyük koşulları arasında yer almaktadır.

TOEFL nedir sorusu dışında bu sınava hazırlanan birçok kişi bu sınavda nasıl daha başarılı olabileceği ile ilgili araştırmalar yapmaktadır. İngilizce oldukça zor ve başarılı olabilmek için yetkin bir şekilde çalışmanın esas olduğu alanlar arasında yer almaktadır. Eğer TOEFL ve IELTS gibi profesyonel İngilizce gerektiren sınavlara hazırlanacaksanız, mutlaka bu alanda tecrübeli bir ekip ile çalışmanız gerekmektedir. TOEFL kursu mantığı ile yola çıkan ve bugün İngilizce kursu olarak hizmet veren pek çok kurum olsa da ne yazık ki bu kurumların çok az bir kısmı vaat ettiği üzere profesyonel bir destek sunmaktadır.

TOEFL İçin Profesyonel Destek

TOEFL nedir sorusunu cevapladıktan sonra, TOEFL için hangi kurumlar aracılığı ile profesyonel bir destek alacağınıza da değinelim. TOEFL ve İELTS gibi sınavlar son derece önemli ve yetkinlik gerektiren sınavlar. Bu sınavlarda başarı göstermek için ise mutlaka yine bu alanda deneyimli ekibi ve uzman eğitmenler ile eğitim veren bir kurum aracılığı ile çalışmak şart.

TOEFL KURSU ANKARA

TOEFL çok aşamalı ve okuma-yazma ya da dinleme gibi yetkinliklerin hepsinden sorumlu olacağınız bir sınav olduğu için bu konuda size ayrı ayrı profesyonel hizmet sunacak olan bir kurum ile çalışmak son derece önemli. TOEFL profesyonel bir hizmet sunuyor oluşu, aynı zamanda niteliği itibari ile kişileri oldukça zorlayan sınavlardan bir tanesi. Bu sınavdan geçebilmek için İngilizcede yalnızca iyi olmak yetmiyor, sıkı çalışmak ve çok iyi olmak gerekiyor. Dolayısı ile uzman ve birçoğu native speaker olarak ifade edilen ana dili İngilizce olan eğitmenlerden destek almak son derece önemli. Özellikle Ankara’da yaşıyorsanız ve TOEFL kursu konusunda yardıma ihtiyacınız varsa, bu konuda hizmet verecek olan kurumlardan bir tanesi de Ethica Langue olarak ünlenen kurumumuz. Bu alanda pek çok kişi hizmet sağlıyor olmakla beraber, uzun süre önce kurulan ve nitelikleri ile pek çok kişinin favorisi haline gelen kurumumuz ile siz de çalışabilir, profesyonel bir destek alabilirsiniz.

 

NEDEN BİLİŞSEL AKADEMİ?

Sınava hazırlanırken, İngilizce’nin hangi kısmında diğerlerine göre daha aktif ve hangi kısmında eksik kaldığınızı belirleyerek buna uygun bir çalışma stili uygulayan, size hem beklentilerinize hem de ihtiyaçlarınıza uygun kişiye özel bir çalışma programı sunan bir merkez ile çalışmak isterseniz, Bilişsel Akademi’yi tercih edebilmek mümkündür. Bununla beraber TOEFL kursunda başarı göstermek için yalnızca kursa gelip gitmek yetmiyor. Çünkü tek başınıza bireysel olarak da eğitmenlerin size verdikleri görevleri uygulamak ve bu alanda başarılı olabilmek için sürekli bir çaba göstermek şart. İngilizce diziler izleyebilir ve ekstra gramer bilgileri çalışabilirsiniz. Bu sayede TOEFL sınavında başarı gösterebilmek mümkündür. Dilerseniz bu sınava çalışmayı diz de deneyebilir, profesyonel bir kurs olarak da Bilişsel Akademi’ yi tercih edebilirsiniz. Ankara’da yer alan dil merkezi pek çok yaştan kursiyere eğitim sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir