TOEFL Sınavı

  • TOEFL sınavı ülkemizde uzun yıllardan beri uygulanan ve ileri düzeyde yabancı dili ölçen akademik bir sınavdır.Bu sınav daha çok , ülkemizdeki üniversitelerin hazırlık programlarından muaf olmayı arzulayan, master eğitimini yurt dışında yapmayı planlayan veya herhangi bir iş başvurusu için İngilizce dil seviyesini ispatlamak isteyen kişilerin girebilecekleri bir sınavdır.
  • TOEFL sınavı, uzmanlar tarafından standart Amerikan İngilizce’sini üniversite düzeyinde kullanabilme ve anlayabilme yeteneğini en net ve iyi biçimde ölçen bir sınav olarak görülmektedir. Pek çok Amerikan ve İngilizce eğitim veren üniversite başvuruculardan bu sınavı ister. Dünyanın çoğu ülkesinde bu sınav yapılmaktadır.
  • toefl kursu nedir
    toefl kursu ankara

    TOEFL sınavı dört ana beceriyi ölçen bir sınavdır. Öğrenciler 120 puan üzerinden değerlendirilmektedir. *Sınav Listening, Reading, Speaking ve Writing olmak kaydıyla, her biri 30 puan üzerinden değerlendirilen 4 ayrı kısımdan oluşmaktadır.

  • 2004 senesinden sonra uygulanmakta olan yeni jenerasyon TOEFL IBT sınavında öğrencinin dil becerileri ayrı ayrı test edilmektedir. Diğer yandan da öğrencinin bu becerileri bir arada kullanabilme becerisi de standart uygulamalarla ölçülmektedir. Bu sebeple Writing ve Speaking bölümlerinde bütüncül (Integrated) soru tiplerine yer verilmektedir. Öğrenciye bir okuma parçasından anladığını kısa bir zaman diliminde anlatması da istenmektedir.

 

TOEFL KURSLARINA KİMLER KATILABİLİR?

TOEFL Testi ileri seviyede bir alt yapı gerektiren bir sınav uygulamasıdır. TOEFL programlarımıza katılma arzusu taşıyan öğrencilerin asgari seviyede e Upper-Intermediate düzeyde İngilizce dil bilgisine sahip olmaları gerekmektedir. Herhangi bir İngilizce alt yapısına sahip olmayan adayların bu gruplara katılmadan önce kendilerinin dil seviyelerini ispatlayacağı Genel İngilizce Kurslarına katılmaları gerekmektedir. Bu kursların sonunda düzenlenecek sınav TOEFL için bir basamaktır.

Ethica Language olarak TOEFL sınavının önemini gayet iyi biliyoruz. Uzman eğitmenlerimizle , sizlerin yanında olacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir