TÖMER kursu ile Türkçe’yi Hızlı Öğrenin

Ülkemizde uzun süre kalacak yabancı uyruklu öğrencilerin hayatlarını ve eğitimlerini daha rahat sürdürebilmeleri için Türkçeyi çok iyi öğrenmeleri gerekir. İnsanlar yaşadıkları ülkenin dilini öğrenmezse aksilikler yaşayabilir. TÖMER Kursu, ülkemizde uzun süre kalarak üniversite okuyacak öğrenciler için hazırlanmış yoğun Türkçe eğitimini içermektedir. Kursumuza devam eden ve başarı bir şekilde bitiren yabancı uyruklu öğrencilerimiz üniversitedeki derslerini rahatlıkla anlayabilmektedir.

Öğrencilerin sınavlarda başarılı olabilmesi, dersi dinlemesi, okuduğunu anlayabilmesi ve soruları kavrayabilmesine bağlıdır. TÖMER kursu Ankara eğitimlerinde özellikle bu konulara hassasiyet göstermektedir. Yabancı öğrencilerimizin gerekli kaynakları araştırarak Türkçe metinleri anlayabilmesini, sınavlarını başarı ile verebilmesini hedeflemekteyiz.  Üniversitedeki Türkçe Diploma Sınavları’na hazırlayarak başarılı olmalarını sağlamaktayız.

TÖMER Kursu Başarısı

Yabancı uyruklu bir öğrencinin ülkemizdeki üniversitelerden herhangi birisine başvuru yapabilmesi için en az C1 seviyesinde Türkçe bilmesi gerekir. En az C1 seviyesinde Türkçe yeterlilik diploması veya sertifikası sunabilmesi için TÖMER kursu imkanlarımızdan faydalanmalıdır. Eğitim programlarımızı tamamlayan öğrencilerimizin hepsi üniversitelerin kendi bünyelerinde yaptıkları Türkçe Diploma Sınavı’na katılıp yeterli puanı almaktadır.

Türkçe Diploma Sınavı’ndan C1 seviyesi veya 70 puan ve üzerini alan öğrencilere sertifika veya diploma verilir. Bu sınavlarda genellikle dilbilgisine ağırlık verilir. Okuma, yazma, konuşma, dinleme, anlama gibi dil becerilerinin de ölçüldüğü sınavda başarılı olmak için kursumuzun C1 ve C2 seviyesindeki eğitimlerini tamamlamak gereklidir. TÖMER kursu fiyatları rakiplerine göre daha ekonomik olduğundan öğrencilerimizi zorlamamaktadır.

Yabancılar İçin Türkçe Kursu Türkçe Seviyeleri

Avrupa Dil Standartlarına uygun bir şekilde eğitim veren TÖMER Kursu, Türkçe eğitiminde toplam 6 seviye bulunmaktadır. Bu seviyeler:

  • Temel 1; A1
  • Temel 2; A2
  • Orta 1, B1
  • Orta 2; B2
  • Yüksek 1; C1
  • Yüksek 2; C2’dir.

Hiç Türkçe bilmeyen yabancı öğrenciler A1 ile başlarlar. Verdiğimiz pratik eğitim sayesinde çok kısa süre içerisinde Türkçeyi ana dili gibi konuşabileceği C2 seviyesine çıkar. Ülkemizde kısa süre kalacak olanlar için günlük konuşmaya yönelik dil eğitimlerimiz de vardır. Kısa süreliler için hazırladığımız gündelik konuşmaya yönelik eğitimimizde genel gramer kurallarını öğretip kelimeler ve cümleler üzerine yoğunlaşmaktayız. Alanında uzman ve tecrübeli eğitim kadromuzla kısa sürede ciddi mesafe kat edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir