What is TOEFL?

If you are a international student looking to study in a university in an English speaking country, then you may need to take a TOEFL test. TOEFL is an acronym of the Test of English as a Foreign Language, which is the official name for the test. It assesses your ability to both speak and understand English by analysing your English ability in terms of reading, speaking, listening and writing. These are all skills which will be needed to carry out your academic studies and the test is used by institutions to ensure students are able to proceed and succeed on their chosen course in a country where the curriculum is taught in English.

The TOEFL test is usually conducted in the form of an online test, but if the test centre does not have an internet connection then a paper-based test can be offered.

BİLİŞSEL AKADEMİ İLE TOEFL ÖZEL DERSİ

Bilişsel Akademi, dil eğitiminde bilişsel yöntemleri kullanarak yola çıkmıştır. Yurt içinde ve dışında çok başarılı kurslar vermiştir ve hala vermektedir. Dil öğretimi kumumuzun temel esasıdır. TOEFL Özel Dersler ise bu alanda bizim için, övünç kaynağıdır. TOEFL Özel Derslerimiz ile pek çok kişiyi hayalleriyle buluşturduk ve buluşturmaya devam ediyoruz.  Akademik başarılarının tamamlanmasında, dünya çapında önem kazanan bilgileri biz veriyoruz. Bilişsel Akademi ile kendinizi rahat ifade eder, konuşma yazma becerilerinizi kolaylıkla sergilersiniz. İngilizceyi yüksek üniversite seviyesinde öğrenirsiniz. Dünya üniversitelerince en çok tercih edilen, lisans ve lisansüstüne kabul sınavı TOEFL’ ı kolayca geçersiniz. Dinleme ve konuşma sürelerini iyi ayarlar tam puan alırsınız.

TOEFL ÖZEL DERSİ NASIL İŞLENİR?

TOEFL sınavı dört bölümden oluşur. Bunlar;

  • Dinleme
  • Konuşma
  • Okuma
  • Yazma‘dır.

Yıllarımızı verdiğimiz kaliteli TOEFL Özel Ders kurslarımızla ilk önce kulak beceriniz gelişir ve dinleme bölümü sizin için çok kolaydır.  İkinci olarak çoğu kişinin zorlandığı bölüm olan konuşma da bizim kursumuzla anadil kadar akıcıdır. Çünkü biz çok uzun süredir İngilizce konuşmakta ve konuşturtmaktayız. TOEFL Bilgisayar sınavında belirlenen konu için Bilişsel Akademi de; TOEFL sınav metinlerine eşdeğer metinler sunulur, çıkabilecek bütün sorular ince ayrıntısına kadar tespit edilir. Verilen süre içinde ustaca cevaplandırılır. Okuma, yazma bölümleri, kurs olmadan, evde çalışılabilecek bölümler değildir. Ne kadar pratik olursa okuma ve yazma becerisi de o kadar çok gelişmiş olur.

TOEFL ÖZEL DERSİ VE SINAV ÖZELLİKLERİ

Bilmeniz gereken her şey TOEFL Özel Ders kurslarımızdadır. Türkçeye çevrilmiş yardımcı ve ana bilgilendirme kartları, örnek videolar, kazandıran püf noktalar, dilbilgisi kuralları, cümle yapısı, konuşma metinleri, diyaloglar ve daha fazlası kursumuzda sizleri bekliyor. TOEFL’da öğrenci ve çalışan puan sınırlaması farklıdır. Sınava kâğıt üzerinden veya internet üzerinden katılmak mümkündür. Dört bölüme ayrılan sınavda her bir bölüm 30 puandan değerlendirmeye alınır. Sınava her millet katılabilir. Yaş ve cinsiyet ayrımı yoktur. Sınav başvurusu www.ets.org/TOEFL tarafından alınır ve sonuçlar yine ETS tarafından bildirilir. Sınava girme sayı sınırı yoktur. Ancak başvuru ve randevudan sonraki 12 gün tekrar sınav başvurusu yapılamaz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir