EN İYİ YÖS KURSU

Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı (YÖS) Nedir?

YÖS; Türkiye’deki herhangi bir üniversitede lisans veya ön lisans eğitimi almak isteyen yabancı uyruklu öğrencilerin girmek zorunda olduğu bir sınavdır. YÖS; Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavının kısaltılmış halidir. Ülkemizde her yıl yaklaşık olarak beş bin üniversite öğrencisi adayı bu sınavlara girmektedir. Bu adaylar; farklı uyruklara sahiptir. Yabancı uyruklu öğrenciler, sınav sonuçları doğrultusunda Türkiye’deki üniversitelere başvurma hakkı elde ederler. Yeterli puanı alan ve gerekli kriterleri karşılayan öğrenciler, Türkiye’deki üniversitelere kayıt yaptırma hakkını elde ederler. YÖS kursları hakkında sizlerele yeni bilgiler paylaşmak istedik, özelliklede kendi kurumumuzun eğitimleri hakkında.

Ethica Language School YÖS Kursu

YÖS; 2011 yılına kadar ÖSYM tarafından her yıl Haziran ayında gerçekleştirilen bir sınavdı. Ancak, ÖSYM’nin aldığı karar neticesinde 2010-2011 eğitim öğretim yılından başlamak üzere YÖS; ÖSYM bünyesinden çıkartıldı. O tarihten beri, bu sınav üniversitelerin kendi bünyesine aktarıldı. YÖS’e hazırlanmak isteyen öğrenciler kurs arayışı içerisine girerler. En iyi YÖS kursu hangisidir diye araştırma yaparlar. Özellikle, Ankara’da yaşıyorsanız ve Ankara’ da YÖS kursu arıyorsanız sizlere  Ethica Language School‘ u tavsiye ediyoruz. Ethica Language School‘ u tercih ettiğiniz takdirde uzman kadromuzdan alacağınız eğitim doğrultusunda hedeflediğiniz üniversiteye bir adım daha yaklaşacaksınız. Ethica Language School; Ankara en iyi YÖS kursu olarak gösterilmektedir. Ethica Language School tercih ettiğiniz takdirde az kişilik sınıflarda, birebir eğitim imkanıyla ve her sorunuza cevap alabileceğiniz uzmanlarla beraber sınava en iyi şekilde hazırlanabilirsiniz.

Türkiye’de YÖS Nasıl Yapılıyor?

tömer kursuÖSYM’nin 2010 yılında aldığı karardan sonra her üniversite kabul edeceği öğrenciler için YÖS düzenlemeye başlamıştır. Bu sınava girecek her öğrenci için üniversiteler kendi internet sitelerinde sınava girmek isteyen öğrencilerin yerine getirmek zorunda olduğu yükümlülükleri, başvuru şartlarını, sınav tarihlerini ve sınav ücretlerini duyurmuşlardır. Türkiye’de sadece üniversitelerin kendi bünyelerinde uyguladıkları bir sınav olan YÖS; iki yıl boyunca geçerliliğini korumaktadır. Ancak, sınav sonuçları yalnızca girilen üniversitenin bünyesinde geçerli olmaktadır. Bununla birlikte, zaman zaman istisnai durumlar yaşanabilir. Çünkü, her dönem farklı olmakla beraber bazı üniversite bölümleri birbirlerinin yaptıkları sınavları geçerli olarak kabul etmektedirler. Kısacası, öğrenciler aynı YÖS puanıyla farklı üniversitelerin bölümlerine başvuru hakkına sahip olurlar. Tüm bu bilgilerden daha fazlasına ulaşmak ve bu sınava en iyi şekilde hazırlanmak istiyorsanız Ankara en iyi YÖS kursu olarak Bilişssel Akademi’ yi (Ethica Language School) tercih etmelisiniz.

YÖS Soruları Nerelerden Çıkıyor?

YÖS; Türkçe testi ve temel öğrenme becerileri testi olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır.

Temel Öğrenme Becerileri Testi

Temel öğrenme becerileri testi; geometri, matematik ve sembolik ifadeler üzerine olurken Türkçe testi ise isteğe bağlı olarak cevaplanmaktadır. Bununla birlikte, temel öğrenme becerileri testi İngilizce ve Türkçe olmak üzere iki farklı dilde sorulmaktadır. Temel öğrenme becerileri soruları; adayların soyut öğrenme güçlerini ölçmektedir. Bu testten alınan puan, üniversitelerin öğrenci kabulünde esas aldıkları puandır. Adayların, bu testten aldıkları puan hesaplanarak istedikleri lisans veya ön lisans bölümlerine girip giremeyeceklerine bakılır. Bununla birlikte, bazı üniversiteler YÖS kapsamında fizik, kimya, tarih ve coğrafya gibi alanlarda sorulmuş soruları da baz almaktadır.

Türkçe Testi

YÖS’ te yer alan Türkçe testi ise üniversite programlarına girişte dikkate alınmaz. Öğrencilerin cevapladığı Türkçe testi soruları; sadece öğrencilerin yeterli Türkçe bilgisine sahip olup olmadığını ölçer. Bu sınavdan gereken puanı alamayan öğrenciler, bir yıl süreyle Türkçe hazırlık programına katılmak zorundadır. Lisans derslerine geçmeden önce bir yıl hazırlık okurlar. Ayrıca, ertesi yıl tekrar girecekleri sınavda başarılı oldukları takdirde bölümlerine geçiş yapma hakkı kazanırlar.

YÖS hazırlık kursu

YÖS Başvuru Koşulları

YÖS başvurusu yapmak isteyen öğrencilerin lise veya dengi okullardan mezun olması veya mezuniyetine bir yıl kalmış olması gerekmektedir. Bu sınava sadece yabancı uyruklu öğrenciler başvurabilir. KKTC uyruklu olanlar veya çift uyruğundan birisi T.C veya KKTC olanlar YÖS başvurusunda bulunamazlar. Ayrıca, yurt dışından kabul edilecek öğrenciler üniversitelerin kendilerinin belirlediği kriterler doğrultusunda değerlendirilirler. YÖS ile alakalı tüm başvuru koşullarını, eğitim almak istediğiniz üniversitenin resmi internet adresi üzerinden öğrenebilirsiniz.

En İyi YÖS Kursu Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır?

En iyi YÖS kursu olmak isteyen bir dershanenin öğrenciler, eğitmenler ve kaynaklar arasında köprü vazifesi görmesi gerekmektedir. Eğitimi her ne kadar iyi de olsa, kalabalık YÖS kurslarında dersleri etkin bir şekilde dinlemek ve eğitmenlere ulaşmak güç bir hal alacaktır. Hepimizin bildiği gibi YÖS; Türkiye’deki yükseköğretim programlarından faydalanmak isteyen yabancı uyruklu öğrencilerin girdiği bir sınavdır. Üniversite sınavları; insanların geleceğini şekillendirdiği için öğrenciler, YÖS kursları sayesinde sınavlara hazırlanmayı hedeflemektedir. Bu sebeple tercih edilecek dershanenin en iyi YÖS kursu olarak gösterilmesi gerekir. Bu açıdan YÖS kursunun başarıya ulaşmada düzenli bir çalışma programı ve bireysel çaba kadar etkili olduğu söylenebilir.

YÖS Kursu Neler Yapmalı

YÖS; son değişiklikten sonra üniversitelerin kendi bünyesinde düzenlediği bir sınav olduğu için en iyi YÖS kursu başvuru ve tercih döneminde adayların yanında yer alır. Tüm öğrencilere YÖS hakkında genel bilgiler vermeli ve geçmiş yıllarda çıkmış YÖS soruları hakkında doküman sunmalıdır. Seçeceğiniz en iyi YÖS kursu eğitim kalitesi ve kaynaklarıyla tamamen YÖS sınav içeriklerine uygun olan en iyi YÖS kaynaklarını sizlere sunmalı ve üniversitelerin kendilerine özgü soruları hakkında size rehberlik yapmalıdır. YÖS kursları tarafından adaylara sunulan kaynaklar YÖS konuları  ve sınavın büyük bölümünü oluşturan YÖS matematik konuları kapsamındaki tüm başlıklar ile uyumlu olmalıdır. Bununla birlikte, dersler sırasında YÖS kitapları, soru çözümleri ve kaynaklar üzerinde durmak özellikle sınava girecek adayların soru çeşitlerini anlaması adına büyük önem taşımaktadır. YÖS kurslarının Ankara Üniversitesi Soruları ve Çözümleri, Çıkmış YÖS soruları gibi kaynakları ivedilikle aday öğrencilere sunması gerekir. En iyi YÖS kursla; eğitim kalitesi ve kaynaklara ulaşma açısından sizlere maksimum faydayı sağlamalıdır. Online YÖS eğitimleri olan, tüm doküman ve kaynakları 7 gün 24 saat açık olan YÖS kursları şüphesiz en iyi kurslar arasında yer almaktadır. En iyi YÖS kursları olarak nitelendirilebilecek olan kurslar canlı dersler, eğitmenle istediğiniz zaman etkileşime geçebileceğiniz ve sorularınıza cevap alabileceğiniz bireysel ve üst kalitede bir öğrenme seçeneği sunar.

Online YÖS Kursu

Bununla birlikte, online YÖS kursları; canlı ders içeriklerini destekler, soru kampları, e-denemeler, video ders kayıtları sunar, yeni bilgiler edinmenizi ve var olan bilgilerinizi pekiştirmenizi sağlar, aynı zamanda bilgilerinizi test etme fırsatı yaratır. Ethica Language School; en iyi YÖS kursu imkanlarını sunan YÖS kursları arasında en iddialısı ve en köklüsü olan bir kuruluştur. Ankara en iyi YÖS kursu denilince akla Bilişssel Akademi (Ethica Language School) gelir. Ankara YÖS kursu olarak hizmet veren Bilişssel Akademi (Ethica Language School); Ankara’nın Çankaya ilçesinde yer almakta olup en büyük özelliği her öğrencisiyle tek tek ilgilenmesidir. Derslerde anlamadığı noktayı sormak için YÖS öğrencileri, Ethica Language School uzman eğitim kadrosunun yanına istediği zaman giderek aradığı tüm sorulara cevap bulabilir. Bununla birlikte, Ethica Language School; sadece ders anlamında değil üniversite tercihi anlamında da öğrencilerine yardım eder. Ethica Language School’u tercih ettiğiniz takdirde en ekonomik şartlarda en kaliteli YÖS eğitimini almış olursunuz. Ethica Language School; istediğiniz üniversitenin kapılarını sizlere sonuna kadar açar!

Ethica Language School

YÖS eğitimlerine katılan öğrencilerimiz SAT kursu ve yabancılar için Türkçe kurslarına katılmak isterse indirim hakkı kazanıyor. YÖS dershane ücreti için kurumuzu arayın!

+ 90 312 433 82 00 | +90 312 432 15 14

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir